Kiškis įsigudrino šeimininkauti kopūstuose

Dažnas kiškio pasirodymas džiugina pro langą žiūrinčius vaikus.

„Širvintų krašto“ redakcijos elektroniniame pašte rastas laiškas su kiškio nuotraukomis labai nenustebino. Dažnas laikraščio skaitytojas, iš rankų nepaleidžiantis mobiliojo telefono, kaskart užfiksuoja vis įdomesnių faktų iš gyvosios gamtos, noriai nuotraukomis dalijasi su kitais.

Neprisistačiusi laikraščio skaitytoja rašo: „Beveik kasdien tuo pačiu metu į daržą ateina kiškis. Jam, matyt, norisi paragauti kopūstų. Nors, kiek esu girdėjusi, kiškiai kopūstais minta tik pasakose, bet šis drąsuolis, nekreipiantis dėmesio į jį stebinčius žmones, išdrįsta pagraužti kopūstlapio. Savo pasirodymu kiškis nuolat pradžiugina vaikus, žiūrinčius į jį pro langą.“

Laiško autorė patikino, jog sodybos šeimininkai ilgaausiui pavojaus nekelia, nedraudžia jam šeimininkauti kopūstų lysvėje, bet įvairūs plėšrūnai ar medžiotojai gali kelią pastoti.

Žinomas aplinkosaugininkas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius apie kiškius turi savo nuomonę, pagrįstą moksliniais stebėjimais. Gamtininkas sako, kad sveiko laukinio gyvūno iš gamtos imti negalima. Galvodami, kad gyvūnui padeda, žmonės labai klysta. Praktiškai visų žmonių augintų gyvūnų gyvenimas baigiasi labai greitai, vos juos išleidus į laisvę. Gamtininkas aiškina, kad maži kiškučiai minta kiškienės pienu, jie laisvai keliauja, o mama pagal pėdsakus juos susiranda ir vieną kartą per parą pamaitina. Žinomas gamtininkas sako, kad jo nestebina nei šernai, nei stirnos, nei kiti laukiniai gyvūnai, atkeliaujantys arčiau žmonių.

Keturkojis svečias jau tipena į kopūstų lysvę.

Kalbama, kad kiškių paskutiniaisiais metais sumažėjo. Kiek iš tikrųjų jų yra, niekas nepasakys. Niekas kiškių neskaičiuoja, o apie jų gausą sprendžiama iš sumedžiojimo. Per 2015-2016 m. medžioklės sezoną sumedžioti 4396 kiškiai. Per 2017-2018 m. medžioklės sezoną Širvintų rajone buvo sumedžioti 45 pilkieji kiškiai (2016-2017 metais – 34). Buvo laikai, kai kiškių būdavo sumedžiojama kelis kartus daugiau. Mažėjimui įtakos turi ligos, plėšrūnai, valkataujantys šunys, chemizacija, pavasarinės žolės deginimas. Ir … grėsmingai išplitę gandrai, kurie, kai kurių medžiotojų teigimu, pievose išgaudo daug mažų kiškučių.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

2 Atsakymai į “Kiškis įsigudrino šeimininkauti kopūstuose”

  1. Skaitytojas parašė:

    Jo, galima rasti, tik ten apie kiškį žiemą. Galima rasti skyrelyje GAMTA. 2019 m. vasaris.

  2. ? parašė:

    Ar ne prieš metus kažką labai panašaus skaičiau?

Comments are closed.

scroll to top
+