Virginijus Sarpauskas pademonstravo „arklišką humorą“. Kas po tuo slypi?

Virginijus Sarpauskas pašėlo socialiniuose tinkluose pamatęs žinutę apie Širvintų rajono vadovių apsilankymą Socialinių paslaugų centre.
Facebook paskyroje paskelbta žinutė apie Socialinių paslaugų centre apsilankiusias rajono vadoves sužadino aštrią tarybos nario reakciją.

Kai Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Virginijus Sarpauskas net trečią kartą nepraslydo į Etikos komisijos pirmininko pareigas, viešojoje erdvėje pasirodė ne tik jo nepalaikančių, bet ir užtariančių komentarų. Vieną kitą išsakė ir „Širvintų krašto“ interneto svetainės lankytojai. Štai vienas skaitytojas prisipažino, kad nėra Sarpausko gerbėjas, bet, jo nuomone, „čia jau lazda perlenkta“. Jo manymu, „nejau turime teisę badyti žmogų pirštais net ir po trisdešimties su viršum metų dėl padaryto lengvo nusikaltimo?“.

„Pilietiškas supermenas“?

Ko gero, ne vienam žmogui iš tiesų gali pasirodyti, kad nusistatymą prieš V. Sarpausko kandidatūrą užimti Etikos komisijos pirmininko pareigas lemia tik tas faktas, kad jis buvo teistas už kažkada padarytą nusikaltimą. Ši biografijos detalė, suprantama, irgi turi įtakos, tačiau tarybos narius, kaip buvo pastebėta, ne mažiau trikdo dabartinės V. Sarpausko charakterio savybės ir elgesys. Kartais atrodo, kad, įtikėjęs jam neva skirta „pilietiško supermeno misija“, tarybos narys, ko gero, nebeatskiria tikrovės nuo vizijų.

Kiekvienas žmogus turi viešai deklaruojamą ir ne visiems matomą savo gyvenimo pusę. Kuo žmogus labiau yra viešas, tuo aplinkinių didesnis dėmesys skiriamas jo privatumui. Dažnai, skiriant žmogų į atsakingas pareigas, analizuojama ne tik jo nudailinta biografija, kuriai, be abejonės, keliami didesni skaidrumo standartai. Bandoma išsiaiškinti ir tai, kaip pretendentas elgiasi, kai nėra viešai matomas: kokie jo interesai, koks jis buityje, šeimoje, kokių vertybių laikosi, su kuo bendrauja…

Etikos komisijos pirmininkas, žinoma, ne prezidentas ar meras, bet jo pareigas norinčiam užimti politikui reikalavimai – irgi didesni. Pirmiausia, jis turi būti etiškas. Ir dar kartą etiškas. Visur.

Virginijus Sarpauskas nesuprato, kas kam dovanojo kojines?

Deja, jau ne pirmą pirmą kartą opozicijos narys Virginijus Sarpauskas pasirodo ne iš pačios gražiausios pusės. Šįkart jam užkliuvo merės Živilės Pinskuvienės ir Savivaldybės administracijos direktorės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės apsilankymas Socialinių paslaugų centre. Tenykščiams gyventojams merė padovanojo šiltus apklotus. Galbūt norėdama atsidėkoti, galbūt – tik priminti, kad čia gyvenantys žmonės sugeba ne tik žvelgti pro langą. Ponia Aldona rajono vadovėms padovanojo savo rankomis numegztas kojines. Likimas nuskriaudė ponią Aldoną atimdamas kojas, bet yra rankos – ne tik pasirūpinti savimi, bet ir gėriui, grožiui kurti.

Širdies šiluma pulsuojančiomis akimirkomis savivaldybės vadovė pasidalijo „Facebook“ paskyroje.

Virginijaus plėšrus žvilgsnis tą iš karto užfiksavo. Ne kartą pikta ironija ir net prastai užmaskuotomis patyčiomis užsipuolęs rajone vykstančias permainas ir jų simboliu laikomą dabartinę rajono valdžią, kailyje nesitveriantis tarybos narys ir šįkart peržengė viešam asmeniui priderančias padorumo ribas. Iš bendro nuotraukų srauto pasirinkęs kelias, kuriose užfiksuota šios istorijos herojė, politikos pradinukas bandė iš šios situacijos pasišaipyti. Deja, krikščioniškosioms vertybėms neva atstovaujantis politikas padarė taip nevykusiai, kad papiktino ne vieną.

Virginijus Sarpauskas dviprasmiškai atsiliepė apie neįgalumą.
Virginijus Sarpauskas sulaukė merės Živilės Pinskuvienės pastabos.

Redakcija gavo Jūratės M. reakciją ir jos išsaugotus žmonių atsiliepimus į pagiežingą tarybos nario sąmojį. Gal net ne sąmojį. Tokius nevykusius pajuokavimus žmonės nuo seno vadina „arklišku humoru“. Didesnei daugumai tiesiog užkliuvo, kad tyčia, ciniškai Virginijus Sarpauskas atkreipė dėmesį į žmogaus negalę ir šią aplinkybę panaudojo savo patyčioms sustiprinti. Kažkuo net priminė tarybos nario bendrapartietį Seimo narį Kęstutį Masiulį, kuris neseniai politikos tikslams panaudojo tą faktą, kad premjeras Saulius Skvernelis serga onkologine liga. Būtent tai savo „Facebook“ paskyroje pastebėjo ir merė Živilė Pinskuvienė.

Ar tarybos narys Virginiju Sarpauskas nebežino, kaip gauti dėmesio?

Niekada nesu reiškusi savo nuomonės viešai. Apie nieką. Tačiau pastarosios savaitės tarybos nario V. Sarpausko akibrokštas neleidžia tylėti. Patyčios. Dažnai apie tai garsiai kalbama. Kaip reikia prieš jas kovoti mokykloje ir viešojoje erdvėje, kaip reikia šviesti ir auklėti jaunimą, kad jų būtų kuo mažiau. Dažnai prieš miegą paskaitinėju socialiniuose tinkluose žmonių pasisakymus viena ar kita tema, reakcijas į įvairius įvykius. Tai, ką praėjusią savaitę pamačiau mūsų tarybos nario V. Sarpausko socialinėje paskyroje, mane tiesiog šokiravo. Mano galva, jis, sugretindamas neįgaliojo vežimėlyje sėdinčios, kojų netekusios moters nuotrauką su šalia stovinčia ir moters dovanotomis kojinėmis besidžiaugiančia mere ir parašydamas: „Nėra rankyčių, nebus ir saldainukų. Gražios kojinės, patinka?“, – begėdiškai pasityčiojo iš negalę turinčios moters.

Kur elementari pagarba ir žmogiškumas? Negi dėmesio troškimas yra toks didelis, kad verta pulti taip žemai? Suprantama, jog tarybos nariai, esantys kitoje barikadų pusėje, siekia visais įmanomais būdais „įkąsti“ merei, ieško, prie ko prikibti. Tačiau bandyti sulaukti dėmesio pasinaudojant silpnesniais, šiuo atveju negalę turinčia Socialinių paslaugų centro gyventoja Aldona?

Tiesa, kaip pastebėjau, dėmesio jis tikrai sulaukė. Tačiau, vargu, ar tokio tikėjosi. Šis viešas jo išsišokimas sulaukė daugybės pasipiktinusių ir smerkiančių gyventojų reakcijų ir komentarų.

Manau, kad toks elgesys yra ne tik, kad nederamas, jis yra visiškai nesuderinamas su tarybos nario mandatu. Ką jau kalbėti apie Etikos komisijos pirmininko pareigas, į kurias jis vis bandomas prastumti savo kolegų. Pabaigai, galiu pasakyti tik vieną: gėda. Gėda už tokį tarybos narį. Gėda už tokį širvintiškį.

Ar V. Sarpauskas pasielgė etiškai, ar ne, – spręsti jums, skaitytojai.

Jūratė M. 

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.67 (3 įvert.)

15 Atsakymų į “Virginijus Sarpauskas pademonstravo „arklišką humorą“. Kas po tuo slypi?”

 1. Kosmonautas parašė:

  Kazkoks siaubas, sitokias nesamones viesai deti, visai tas tarybos narys neturi nei gedos, nei reikiamo solidumo

 2. as parašė:

  jau vien į jį paziurejus susidaro nemalonus įspūdis ,o ką jau kalbėti apie jo išsilavinimo intelektą.atrodo gyveni šalia zmogaus,bet atrodo,kad jo visai nepazysti.

 3. Darbietis parašė:

  Taj bus nauji rikimai ar ne?

 4. cha parašė:

  Čia ir „pasimatė“ merės teksto suvokimas, o visa banda iš paskos:))

 5. Graudu parašė:

  ,,Šiandien vietos savivaldos diena.
  Sveikinu visus aktyvius, visuomeniškus ir pilietiškus žmones su vietos savivaldos diena.
  Sveikinu visus, išskyrus Širvintų merę ir valdančią daugumą.“ (V.S.)
  Čia prie to pačio. Suaugusio, „išsilavinusio“ žmogaus sapalionės.
  Kaip sakoma – išsilavinimas gali būti ir vidurinis, bet išsiauklėjimas TIK AUKŠTASIS.

 6. Ech. parašė:

  Chamas ir tiek žinių.

 7. Ivertinimas parašė:

  Va cia tai naujiena. Sveikinimai Zivilei. Sauniausia mere Zivile

 8. wow parašė:

  Antrasis garbingas „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas per kelerius metus! Širvintų rajono savivaldybė pirmoji šalyje užtikrino saugaus kanalo pranešimams apie korupciją organizavimą ir tapo geruoju pavyzdžiu kitoms savivaldybėms. Ką tik mūsų rajono merei Živilei Pinskuvienei Lietuvos Savivaldybių Asociacijos organizuojamame renginyje buvo įteiktas Teisingumo ministerijos apdovanojimas „Už Lietuvoje įgyvendinto Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatas“.

 9. Anile parašė:

  Baisu. Argi taip galima rasyti? Koks pavyzdys jaunimui? Galimai sis ponas nezino elementaraus bendravimo etiketo. Kaip jaustis moteriai? Tyciotis negalima kas tai bebutu.

 10. lailai parašė:

  Sitam ponui labai truksta elementaraus takto. Jeigu pagiezos nesugeba suvaldyti, tai nereikejo isvis listi i deputatus. Bet pono partietes irgi nelabai nelabai. Taip sakant, kas su kuo sutapo, pats tuo patapo. Nieko asmenisko, bet is sono pažiurejus tai nelabai solidziai atrodo.

 11. tutis parašė:

  kodel jo dar neispyre lauk……….

 12. Nepatikest parašė:

  Jei humoras arkliškas, tai po juo slypi kas? Ogi a…. 🙂

 13. D.D. parašė:

  Peržengtos ribos.

 14. Agnė parašė:

  Kaip apgailėtina. Siaubas.

 15. Mykolas parašė:

  O tai ką, negi daugumai neužtenka balsų pareikšti V.S. apkaltą už neįgaliųjų įžeidinėjimą ir atimti mandatą.

Comments are closed.

scroll to top
+