Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė – apie „lygesnius“ medikus. Ir ne tik

Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerija oficialiai buvo informuota, jog mūsų rajono savivaldybė savo rajono medikų nesiųs aptarnauti nelegalius migrantus.

Kaip savo Facebook’o paskyroje paskelbė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, per pasitarimą su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais, į kurį buvo pakviesti viso Vilniaus regiono savivaldybių ir biudžetinių sveikatos įstaigų vadovai, nuskambėjo įspėjimas, kad biudžetinėse įstaigose dirbantys savivaldybių medikai bus kviečiami teikti sveikatos priežiūros paslaugas nelegaliems migrantams.

„Viskas – nelegaliems migrantams? O mūsų žmonės gali ir palaukti?“ – baisisi Širvintų rajono savivaldybės merė ir tvirtina, kad tai net ne kvietimas, o dar vienas įpareigojimas, dar viena užduotis. – „Dalyvavau ir aš tame posėdyje. Klausiausi ir plaukai šiaušėsi išgirdus, kad mūsų Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro medikai turės važinėti dar ir į Medininkus. Ten 4 val. dirbti teikiant paslaugas nelegaliems migrantams“.

Paskelbdama tokią naujieną, merė kreipiasi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir jiems praneša, ko tie ministerijos plepučiai per savo pasisėdėjimus prie kavutės greičiausiai nesuvokia: mūsų poliklinikos medikai ir taip jau pervargę nuo tos beprotiškos gydyti-testuoti-skiepyti grandinės!

„Nebespėjame apvažiuoti savo rajono žmonių! Tačiau ar kažkam tai įdomu? Ar kas bent pasidomėjo, kaip šiuo metu gyvena ir kokiu tempu jie dirba? Kokia, pavyzdžiui, slaugytojų darbo diena? – domisi Živilė Pinskuvienė ir primena, kad aštuonias darbo valandas slaugytojai atlieka savo tiesioginį darbą (padeda šeimos gydytojams, išrašo receptus, priima pacientus, ima kraują, stato lašelines ir t.t.). Slaugytojai bent 2 valandas dirba mobiliajam punkte, testuoja. Dirba vakcinacijos centre arba vyksta į vakcinavimo akcijas – tiek, kiek reikia ir tada, kada reikia.

Ne mažesnis krūvis tenka šeimos gydytojui, kuris taip pat privalėtų būti mobiliojoje migrantų gydymo komandoje, bet jo laukia vidutiniškai apie 1500 pacientų. Kada juos spėti aptarnauti, juk prie viso kasdienio darbo jos dar turėtų sėsti į mašinas ir 4 valandoms vykti aptarnauti migrantų? – stebisi rajono merė.

Jos dėstomi skaičiai išraiškingi ir papildomo paaiškinimo nereikalauja. Jei pridėsime po valandą kelionei į priekį ir atgal, sakykime, į Medininkus, kiek tada laiko liks bent jau poilsiui? Apie laiką su savomis šeimomis, vaikais bei pomėgiais jau net pagalvoti nebūtų kada. Ne kitaip, kaip šis laikas aptarnauti nė cento į ligonių kasas nesumokėjusiam dykos duonos ieškotojui bus pavogtas iš savų pacientų.

„Sveikatos apsaugos ministerija pažadėjo, kad medikams, vykstantiems į Medininkus, prie algos bus pridėta. Tik kas jiems išvažiavus gydyti migrantų, rūpinsis mūsų žmonėmis?“ – klausia merė ir siūlo sprendimo būdą: „Vis dėlto išeitis yra. Sveikatos apsaugos ministerija galėtų skirti lėšų būtent tokių komandų formavimui – priimtume naujų medikų, suburtume naują mobilią komandą, nupirktume mašiną. Bet ne! Apie tai – nei žodžio“.

Živilė Pinskuvienė sako susitikimo metu uždavusi klausimą, o kur šioje situacijoje yra mūsų Lietuvos privatūs sveikatos centrai? „Juk jie gauna valstybės pinigus už kiekvieną pacientą lygiai taip pat, kaip ir biudžetinės poliklinikos. Ligonių kasų pinigus, surinktus iš visų mūsų mokesčių mokėtojų. Kodėl jie negauna nurodymų testuoti, vakcinuoti ar gydyti nelegalių migrantų?“ Merė išgirdusi ir klerkų atsakymą: „Jie yra UAB’ai, kuriems nurodyti, pasirodo, negalima“.

Sureagavusi į klerkų atsakymą, merė jau nevyniojo žodžių į vatą: „Taigi, Lietuvoje yra lygūs ir yra lygesni. O lygesniu, t.y. UAB’u, šiuo atveju būti apsimoka“.

Merė juk teisi: jei į migrantų medicininį aptarnavimą būtų pritraukti ir privačių įstaigų medikai, jų tikrai pakaktų jau pačiose pasienio savivaldybėse, nereikėtų dairytis į medikus, gyvenančius už šimto kilometrų. Pavyzdžiui, Vilniaus rajono gyventojus aptarnauja 4 privačios įstaigos iš savivaldybėje veikiančių 6, Šalčininkų rajone – 2 iš 4, Švenčionių rajone – 2 iš 3, Druskininkų savivaldybėje – 4 iš 5, Lazdijų rajone – 3 iš 4, Varėnos rajone – 1 iš 2. Apie Vilnių nekalbėsime – čia dirbančių ir gyvenančių medikų tiek, kad kai kuriems papildomo euro tenka ieškoti rajonuose. Pritraukus į priešakines fronto linijas „lygesnius“, nereikėtų medikams iš Širvintų po kelias valandas per dieną gaišti kelionėms į pasienį.

Pasiūlymas įtraukti medikus iš privačių medicinos įstaigų buvo ne vienintelis, nuskambėjęs iš Živilės Pinskuvienės lūpų. Ji pabaksnojo pirštu ir į kitus neišnaudotus rezervus. Kodėl nepasitelkus karo medikų, kurie sėkmingai darbavosi tramdant COVID-19 pandemiją? Daugiausia jauni medikai puikiai kalba užsienio kalbomis, yra pasirengę dirbti ekstremaliomis sąlygomis. Jei pasitelkta kariuomenė stabdant migrantų antplūdį, kodėl pamiršti paramedikai?

 • Rengiant migrantų stovyklas, jose yra ir patalpos, t. y. nameliai dirbti medikams. Kodėl ten neįdarbinus nuolatinių medikų, kodėl ten važiuoti turi Širvintų medikai, užuot aptarnavę savo pacientus? Juo labiau, kad reikės vertėjų, kad mūsų gydytojai galėtų susikalbėti su nelegaliais migrantais, – apie dar vieną savo pasiūlymą „Širvintų kraštui“ sakė Živilė Pinskuvienė. Ji atskleidė, kad trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerija oficialiai buvo informuota, jog mūsų rajono savivaldybė prie šios avantiūros neprisidės ir savo rajono medikų nesiųs aptarnauti migrantus. – Per pandemiją mūsų pacientai ir taip buvo nuskriausti, išaugo eilės patekti pas medikus. Kas gali pasakyti, kokia situacija bus po rugsėjo 13-tosios, kai reikalavimai dar labiau sugriežtės.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 27 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.29 (7 įvert.)

4 Atsakymai į “Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė – apie „lygesnius“ medikus. Ir ne tik”

 1. as parašė:

  Labai patiko tarybos posedis. Saunuole mere.

 2. Silkė Pataluose parašė:

  Didžiausiam opozicijos siaubui – pritariančiu merei vis daugiau!

 3. GINTARAS parašė:

  Oba! Gal pirmą „riozą“ pritariu merei.

 4. lukrencij a parašė:

  kaip visada – musu mere taikliai ir labai teisingai. Mes aptys pas daktarus nepatenkame, o cia matai lakstys per visą Lietuvą pas inostrancus.

Comments are closed.

scroll to top
+