Pajamos Širvintų rajone augo sparčiausiai

Kaip informuoja „Sodra“, vidutinės gyventojų darbo pajamos per metus padidėjo 9,5 proc. ir trečiąjį 2019 metų ketvirtį siekė 1277 eurus. Tokias ir didesnes draudžiamąsias pajamas uždirba kas trečias dirbantysis. Vis dėlto pajamų dydis ir jų augimo tempas regionuose skiriasi, rodo „Sodros“ trečiojo šių metų ketvirčio darbo pajamų apžvalga.

Gyventojų draudžiamosios pajamos, nuo kurių sumokėtos socialinio draudimo įmokos, trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai ir įvertinus darbo užmokesčio indeksavimą, padidėjo 111 eurų.

„Darbo pajamų augimo tempas Lietuvoje išlieka nuoseklus ir dažniau pajamų padidėjimo atvejų rasime tarp mažiausias pajamas uždirbusių gyventojų. Jų darbo pajamų dydis tiesiogiai priklauso nuo MMA.

Anot „Sodros“ pranešimo spaudai, mažesnes nei minimali mėnesio alga pajamas šį rugsėjį uždirbo 9 proc. darbuotojų. 2017 metais, dar prieš įvedant socialinio draudimo įmokų „grindis“, jų dalis siekė 14 proc. Tai reiškia, kad šią kartelę per dvejus metus peržengė 50 tūkst. darbuotojų.

Pajamų tempą ir dydį diktuoja didmiesčiai

Vis dėlto pastebima, kad skirtinguose šalies regionuose vidutinės gyventojų pajamos gali skirtis 30-40 proc. Pajamų augimo tempą bei dydį diktuoja didieji miestai. Jie lemia pokyčius ir žiedinėse savivaldybėse arčiau didžiųjų miestų. Periferiniuose regionuose, kaip pažymi „Sodros“ Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikytė, gyventojų pajamos išlieka mažesnės.

„Sodra“ išskiria, kad pusė visų Lietuvos dirbančiųjų yra šešiose šalies savivaldybėse – Vilniaus mieste ir rajone, Kauno mieste ir rajone, Klaipėdos mieste bei Šiaulių mieste. Ir būtent pajamų augimas čia labiausiai lemia šalies darbo užmokesčio tendencijas.

„Trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, didžiųjų savivaldybių lyderiais pagal pajamų augimą tapo Kauno miestas ir rajonas. Ten vidutinės darbo pajamos augo 10 proc. Palyginti, Vilniuje ir Vilniaus rajone augimas siekė 9 proc. Šiauliuose – 8 proc., o Klaipėdoje – 7 proc.,“ – rašoma „Sodros“ pranešime spaudai.

Pajamos Širvintų rajone augo sparčiausiai Lietuvoje

Mums įdomu tai, kad „Sodra“ pažymi, jog pajamų augimo rekordininke tapo Širvintų rajono savivaldybė, kur pajamos augo 17 proc. Lėčiausiai, 7 proc., pajamos augo ne tik Klaipėdos mieste, bet ir Panevėžio miesto, Radviliškio, Pasvalio rajonų savivaldybėse.

Vilniaus miestas ir toliau išlieka vidutinių draudžiamųjų pajamų lyderis. Čia vidutinės pajamos siekia 1490 eurų, kai, palyginti, Kauno mieste ir rajone – maždaug 1250 eurų, Klaipėdoje – 1180 eurų, Šiauliuose – 1000 eurų, teigia „Sodra“ ir pastebi, kad dar didesni pajamų skirtumai buvo tarp sostinės ir periferinių regionų. „Šalčininkų, Skuodo, Vilkaviškio, Kelmės, Pagėgių, Kalvarijos savivaldybėse vidutinės darbo pajamos svyruoja apie 900 eurų ir yra kone 40 proc. mažesnės nei Vilniuje,“ – rašoma „Sodros“ pranešime spaudai.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top