Ar nuo 22 val. policininkų ausys užkimštos vata?

Daugiau kaip prieš ketverius metus, 2015-ųjų liepą, „Širvintų kraštas“ straipsnyje „Prieš vidurnaktį leidžiantieji raketas rizikuoja plačiai atverti piniginę“ rašė apie susiklosčiusią prastą tradiciją – įmigusius miesto gyventojus verčia iš lovų fejerverkai. Paprastai taip buvo daroma savaitgaliais – prieš vidurnaktį.

Tuo metu galiojusi „Triukšmo prevencijos Širvintų rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklių“ redakcija numatė, kad Širvintų rajono savivaldybės viešosiose vietose draudžiama nuo 20 iki 8 val. naudoti civilines pirotechnikos priemones. Išimtis buvo padaryta tik švenčių dienomis, taip pat per masinių pramogų renginius, kuriems nustatyta tvarka yra išduotas leidimas.

Laikas bėga – problema išlieka

Prabėgo ketveri metai, o skundai – tokie pat. Į redakciją kreipėsi vienas I. Šeiniaus gatvėje gyvenantis skaitytojas, kuris tiesiai šviesiai pasiteiravo, kodėl policija nereaguoja į priimtų taisyklių pažeidimą?

-Nors švenčiantieji apie tai nepagalvoja, yra menkas malonumas, kai jau įmigęs žmogus prižadinamas gatvėje leidžiamų raketų triukšmo. Dėl to labiausiai kenčia gyvenantys arčiau miesto centre esančių kavinių. Jose ir švenčiami tie jubiliejai. Pasakysite, kad tokiais atvejais reikia skambinti į policiją? Negi būtina dėl to atskirai skųstis, juk leidžiamų fejerverkų triukšmą, taigi – akivaizdų pažeidimą – girdi ir mieste patruliuojantys policininkai. Jie gal net sustoję stebi šią „iliuminaciją“, – svarstė skaitytojas.

Jis pajuokavo, kad tas faktas, jog fejerverkai šaudomi beveik kiekvieną savaitgalį, iš vienos pusės parodo, jog policininkams jie netrukdo. Iš kitos pusės, pareigūnus galima net pagirti: vadinasi, jie nemiega, nes kitaip būtų pikti, jog kažkas sutrukdė nusnausti valandžiukę. Nebent jų ausys užkimštos vata.

Juokauti galima. Tačiau galima apie tai kalbėti dar kitaip. Toks policiją pasiekęs gyventojų skundas dėl draudžiamu laiku naudojamų pirotechninių priemonių jau reikštų, kad pažeidimas – įvykęs faktas. Triukšmas buvo sukeltas, poilsis – sutrikdytas, reikia tik surasti ir nubausti kaltuosius. O kur prevencija? Juk ji – viena iš svarbiausių policijos veiklos sričių. Žinant, kad tokia problema yra tapusi sistema, kad egzistuoja nemaža tikimybė, jog bus pažeidimų, galima iš anksto užbėgti pažeidėjams už akių.

Ar būtų šaudomi fejerverkai, jei vyktų prevencinis darbas?

-Kodėl užsukę policijos pareigūnai ar pati kavinė negali įspėti pokylių salę išsinuomojusių asmenų, jog mūsų rajone yra tokie reikalavimai? Manau, visi suprastų, o atsivežtus fejerverkus paleistų anksčiau, kada dar galima. Jei vis tiek „šautų“ vidurnaktį – tai tik įrodytų, kad yra nusiteikę priešiškai, taisykles pažeidžia tyčia, – sakė širvintiškis, tuo pačiu pažymėjęs, kad įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

Tai, kad prevencija – galingas ginklas, „Širvintų kraštas“ yra rašęs. Štai buvo atvejų rajone, kai gyventojai skundėsi kaimo sodybose leidžiamų fejerverkų triukšmu. Išeitis buvo rasta. Pavyzdžiui, vienos sodybos savininkas su klientais sudaromoje nuomos sutartyje numatė punktą, kad draudžiamu metu nebus leidžiami fejerverkai. Taigi klientui tokiu būdu primenama, ką apie fejerverkų leidimą kalbama įstatymuose.

Pabaigai – apie jau minėtas „Triukšmo prevencijos Širvintų rajono savivaldybės viešosiose vietose taisykles“. Per šiuos metus įvyko šiokių tokių pokyčių. 2017 metais atnaujinus taisykles, šiek tiek pasikeitė ir laikas, kada draudžiama leisti fejerverkus. Dabar šių taisyklių 18 punkte numatyta, kad draudžiama viešose vietose naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22 iki 7 val. Šeimyninių švenčių rengėjai išlošė dvi valandas, tačiau aplinkiniai neturėtų piktintis – 22 val. dar nėra tas laikas, kai dauguma gyventojų jau saldžiai miega.

Dabar galiojanti Administracinių nusižengimų kodekso redakcija numato, kad Savivaldybių tarybų patvirtintų triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių nesilaikymas užtraukia baudą nuo 80 iki 300 eurų, o nusižengus pakartotinai gresia 300-600 eurų bauda.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)

3 Atsakymai į “Ar nuo 22 val. policininkų ausys užkimštos vata?”

 1. Zz parašė:

  Vasarą nuo britvininkų visi kampai skamba, bet policija sureaguoja tik per Vilnių, kai iš 112 paskambina. Ir patys nesirodo, o draugeliams mesteli komandą aprimt.

 2. liodze parašė:

  tai muzika groja siandien, o ne kasdienjuk ne pirmi metai taip, vis nepasitenkinimas
  tai aisku, kad negros, nes prasideda adventinis laikotarpis

 3. Anonimas parašė:

  O įdomu, dabar Kalėdinė muzika gros apie pusantro mėnesio, muzika groja, groja, groa,. Suprantam -Šventės, bet kam įdomu, kad per tą laikotarpį darosi neimanoma jau.. Aplinkui dirbančios įstaigos ir įmonės tarpūsavy pasišneka, o kas iš to. Gal būtų galima kaip nors tolerantiškai visiems- PRITYLDYTI Gal truputį.

Comments are closed.

scroll to top
+