Nuoma su verslo liudijimais. Širvintose gyvenamąsias patalpas nuomoja 20 gyventojų

Mokesčių inspekcija primena svarbiausią informaciją apie būsto nuomą

Širvintose butų nuoma užsiima tik 20 asmenų?

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad šiemet verslo liudijimą, suteikiantį teisę nuomoti gyvenamąsias patalpas, Širvintų rajono savivaldybėje įsigijo apie 20 gyventojų. Palyginimui, 2018 metais nuoma užsiimančių gyventojų buvo beveik 30. Jų deklaruota pajamų iš verslo liudijimų suma siekė daugiau nei 200 tūkst. eurų.

„Gyventojai gali pasirinkti kelis būdus kaip tinkamai vykdyti gyvenamųjų patalpų nuomos veiklą. T.y. su verslo liudijimu arba metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 dienos, deklaruoti gautas pajamas ir sumokėti 15 procentų gyventojų pajamų mokestį“ – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

Ji primena, kad nekilnojamojo turto nuoma su individualios veiklos pažyma negalima.

Jei gyventojai ketina nuomoti gyvenamosios paskirties patalpas kitiems gyventojams, tai gali padaryti įsigiję verslo liudijimą „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“. Gyventojai taip pat gali teikti apgyvendinimo paslaugas įsigiję verslo liudijimus veikloms: „Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių paslaugos) teikimas“, „Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugos) teikimas“.

Užsiimant nuoma, reikia deklaruoti iš jos gautas pajamas

Pažymėtina, jog neįsigijus verslo liudijimo, bet kokio nekilnojamojo turto (ne tik gyvenamųjų patalpų) nuomos paslauga taip pat gali būti teikiama tiek gyventojams, tiek juridiniams asmenims, bet metams pasibaigus iki kitų metų gegužės 1 d. reikia deklaruoti iš nuomos gautas pajamas ir sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį.

Primename, kad nuomojant būstą gyventojams, tikslinga sudaryti su nuomininku nuomos sutartį raštu. Sutartis yra naudinga ir reikalinga abiem šalims – tiek nuomotojui, tiek nuomininkui. Ji apibrėžia susitarimo turinį, kainą, galimas rizikas. Žinoma, yra ir saugiklis jei nutiktų nenumatytų incidentų.

Įsigyti verslo liudijimą patogiausia e. būdu. Tereikia apsilankyti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt ir prisijungti prie Mano VMI, adresu www.vmi.lt/manoVMI. Arba atvykus į bet kurį VMI teritorinį skyrių. Verslo liudijimo kainas lemia keletas veiksnių. Tarp jų – planuojamos vykdyti veiklos rūšies, teritorijos, kurioje veikla bus vykdoma, taip pat veiklos trukmės.

Nekilnojamojo turto nuomos sektoriui VMI skiria didelį dėmesį. Nustatant patalpas nuomojančius ir pajamų nedeklaruojančius asmenis itin vertingi gyventojų pranešimai apie galimai nelegalią veiklą. Šiais metais dėl nelegalios nekilnojamojo turto nuomos iš gyventojų gauti 265 pranešimai. Pernai – 479 pranešimai.

Gyventojai, žinantys apie nelegalios veiklos atvejus, tiek nekilnojamojo turto nuomos, tiek kitose srityse, neapskaitytas pajamas ar kitus mokesčių pažeidimus, gali pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882. Taip pat pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą internetinėje svetainėje arba apsilankę VMI padaliniuose.

VMI inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+