Monika Kalesnikaitė – Blauzdienė viešėjo Kiauklių filiale

Kiaukliuose viešėjo Monika Kalesnikaitė – Blauzdienė (antra iš kairės)

Gražią, spalvingą ir saulėtą spalio 11 d. popietę Kiauklių filiale viešėjo kraštietė, tarmiškosios poezijos kūrėja, floristė Monika Kalesnikaitė – Blauzdienė.

„Nebijokite būti žmonėmis, žvelgti gyvenimui į akis“, sako Monika Kalesnikaitė – Blauzdienė, sulaukusi 78 metų. Knygos bičiuliams, savo pažįstamiems ir draugams kūrėja pristatė dvi eilėraščių rinktines, keliasdešimt floristikos paveikslų.

Monika Kalesnikaitė – Blauzdienė kilusi iš Bajorų kaimo Ukmergės rajone. Čia prabėgo vaikystė ir jaunystė. Teko mokytis tuometinėje Kiauklių septynmetėje mokykloje. Nuo tada ir išliko daug gražių ir širdžiai mielų jaunytės prisiminimų, siejančių su Kiaukliais. Sulaukus vyresnio amžiaus, šie prisiminimai vis labiau mielesni ir brangesni, tarsi balzamas širdžiai. O susitikimai su jaunystės draugais – ar gali būti kas malonesnio.

Pirmoji, tarmiškos poezijos rinktinė „Pa saulas žiedu“ buvo išleista 2016 metais. „Gyvenimo vaizdieliai“ jau antroji autorės minčių, piešinių, koliažų ir supančio pasaulio supratimo kūrybos knygelė, išleista šiais metais.

Monika Kalesnikaitė – Blauzdienė (kairėje).

Monika dar ir floristė, kuria nuostabiai gražius paveikslus iš gamtinės medžiagos.

Jos kūriniai, ir literatūriniai, ir floristiniai, dvelkia šiluma ir meile gimtajam kraštui, jo žmonėms. Kūriniai kupini atvirumo, gamtos, buities ir tarmės spalvų, daugybė pažinimo iliustracijų, įsimenamų čia ir dabar, deja, iškeliaujančių laikmečių takais …
Monikos Kalesnikaitės – Blauzdienės kūriniai lapkričio – gruodžio mėn. bus eksponuojami Širvintų r. sav. Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Kiauklių filiale.

Vidmantė Meškienė
Kiauklių filialo vyr. bibliotekininkė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.67 (3 įvert.)

9 Atsakymai į “Monika Kalesnikaitė – Blauzdienė viešėjo Kiauklių filiale”

 1. skaitytoja parašė:

  Ačiū Vidmantei!

 2. palaikau parašė:

  saunuole

 3. ne ona parašė:

  Matosi, kad biblioteka yra lankoma.

 4. skaitytoja irgi parašė:

  Zmones labai vertina nusoirdu Vidmantes darba.

 5. Skaitytoja parašė:

  Šaunuolė Vidmantė. Tai išsilavinusi, taktiška ir sugebanti suburti bendruomenę bibliotekininkė.

 6. zinau parašė:

  Vidmante daro ne del pasirodymo o del to, kad jautru.

 7. taip parašė:

  O man visada gražūs gerb. Vidmantės renginiai. Jie visada kameriniai, šilti, nuoširdūs ir be jokio noro užsidėti paukščiuką.

 8. Smagu parašė:

  Pagarba Kiauklių bibliotekininkei už gebėjimą suburti, nustebinti, praskaidrinti niūrią kasdienybę, pasisemti dvasios stiprybės. Čia gera ateiti, čia visuomet esi laukiamas.

 9. . parašė:

  Kiauklių bibliotekininke šaunuolė!

Comments are closed.

scroll to top
+