Nuo Beivydžių iki Anciūnų bus kapitališkai tvarkomas kelias

Širvintų rajone vis dar yra nemažai žvyrkelių. Važiuojant jais blogai jaučiasi ne tik vairuotojai, bet ir aplinkiniai: kelias dulka, teršia aplinką, kelia rūpesčių abipus žvyrkelio gyvenantiems žmonėms. Norint išasfaltuoti tokį kelią, privaloma pertvarkyti kelio dangą, o tam reikia lėšų, kurių visuomet trūksta. Greiderio važiavimas, lyginant kelią, dalį jo paviršiaus nustumia į kelkraštį, žvyro sluoksnis plonėja, o kelias silpsta. Kiekvienas rajono gyventojas norėtų, kad iki jo namų būtų nutiestas pats geriausias kelias. Deja, ne viskas taip greitai vyksta, kaip dažnam atrodo. Dažnai klausimų dėl kelių kokybės pateikia Zibalų seniūnijos gyventojai. Į pateiktus klausimus atsakė Širvintų rajono savivaldybės Ūkio plėtros skyrius.

– Zibalų seniūnijos Beivydžių kaimo gyventojai mieliau važiuoja asfaltuotu keliu iki Anciūnų, o nuo Anciūnų pasuka žvyrkeliu Beivydžių link. Priimtas sprendimas kelią nuo Anciūnų iki Beivydžių asfaltuoti. Kada tai bus padaryta?

– Beivydžių kelio (1,5 km ruožas nuo Beivydžių kaimo) kapitalinio remonto darbų projektas jau yra parengtas. Šiuo metu rengiami dokumentai viešųjų pirkimų procedūroms dėl rangos darbų. Įvykdžius pirkimą, nedelsiant bus pradėti darbai.

– Vietinės reikšmės keliai prašyte prašosi greiderio paslaugų. Ką Savivaldybė planuoja nuveikti, kad visų seniūnijų visi keliai būtų bent patenkinamos būklės?

– Vykdant Kelių priežiūros ir plėtros programą, pagrindinius vietinės reikšmės kelius tvarkyti (žvyruoti, užtaisyti duobes, greideriu lyginti) užbaigus viešųjų pirkimų procedūras imsis atrinktas rangovas. Situacija yra tokia, kad konkursas buvo paskelbtas jau balandžio mėnesio pradžioje, tačiau jis buvo nutrauktas, nes pateikti tiekėjų pasiūlymai neatitiko pirkimo sąlygų reikalavimų. Šiuo metu pirkimas yra atliekamas pakartotinai. Suprantame gyventojų susirūpinimą ir gerai žinome kelių problemas, tačiau teisės aktais numatyti terminai yra netrumpi ir procedūros užtrunka. Todėl Savivaldybė savo ruožtu planuoja seniūnijoms nupirkti greiderius (prikabinamus prie traktoriaus). Pernai toks įrenginys buvo nupirktas Alionių ir Zibalų seniūnijai. Tai labai pasiteisino. Šiemet ketinama nupirkti 4 greiderius ir kitoms seniūnijoms. Šie įrenginiai padės seniūnams operatyviau reaguoti ir pagelbėti gyventojams, kai reikia palyginti po itin lietingo pernykščio rudens ir pavasarį atsiradusias duobes. Tai yra laikinas sprendimas, didelių problemų su šiais įrenginiais neišspręs. Prašome gyventojų supratimo: kiekvienam darbui turi būti tinkamos oro sąlygos, į balas žvyro nepapilsi ir greideriu jų neišlyginsi.

– Lietuvos automobilių kelių direkcija anksčiau skelbė, kokius žvyrkelių ruožus ketina asfaltuoti 2018-2020 metais, o dabar išskyrė, kurie ruožai sulauks naujos dangos dar šįmet. Per trejus metus turi būti išasfaltuoti net 1009 km žvyrkelių, o vien 2018-aisiais numatoma asfaltuoti net apie šimtą įvairaus ilgio atkarpų. Kiek tikėtina, kad kelias „Zibalai-Beivydžiai“, pažymėtas numeriu 4316, bus išasfaltuotas iki 2020 metų?

– Šis kelias yra įtrauktas į 2018-2020 metų Lietuvos automobilių kelių direkcijos žvyrkelių asfaltavimo programą. Galutinį sprendimą dėl šio kelio asfaltavimo darbų priims būtent Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

30 Atsakymų į “Nuo Beivydžių iki Anciūnų bus kapitališkai tvarkomas kelias”

 1. to svaras parašė:

  nori, kad pilietiskieji alpti pradetu? Tegul buna tos duobes, by tik buna kaip prie ruso.

 2. svarass parašė:

  idomu o kada mieste bus duobės u_taisytos ir vilniaus gatves linksmieji kalneliai, nes nusibodo jau tas manevrinis vairavimas

 3. sirvintiete parašė:

  Tik pirmyn, mere. Nekreipkite demesio i apsmeizimus ir pilstoma purva. Jis prie jusu nelimpa. Jau didzioji dauguma purvintoju skesta patys purvuose. Visu smeiziku toks pats likimas laukia.

 4. PASKUTINEI parašė:

  Pavaryk dar 3 komentarus per 2 min. Jus gi ten isdresiruoti greitai smeizikiskai rasyti.

 5. Ha ha parašė:

  Nu va pirmadienis vėl etatiniai subinlaižiai pabudo………… kažko dar mažai giriat…

 6. paskutiniam parašė:

  taip, pritariu, tai dirbanti mere

 7. Nuo rubežiaus parašė:

  Pinskuvienę vėl 4 metams rinksime mere, nes labai pateisino lūkesčius.

 8. klausimas parašė:

  Gal kas zinote, kaip bus su neteisetai uzimtu socbūstu?
  Kodel vieni juos gauna uz kazka, o kiti turi busta uz savo piniūgus pirktis?

 9. laima parašė:

  Kol dar Pinskuviene bus, tai dar ka nors patvarkys, po jos vel bus štilis kaip iki siol. Tiesa, tada tai tikrai bus visiems gerai 🙂

 10. Anonimas parašė:

  Smagu, kad bus padaryta.

 11. vladas parašė:

  Daug km snd nuvaziavau, bet kelius visur radau gerus.

 12. ?? parašė:

  o jums tik tada graziai zydi, kai „zurnalyste“ „graziai“ apraso?

 13. Ha ha parašė:

  Jo jo jo… prie Pinskuvienės net sodai gražiau žydi…. ačiū JUMS
  MŪSŲ IŠGELBĖTOJA

 14. jane parašė:

  Prie Pinskuvienes viskas labai atsigavo ir suzydejo.

 15. to as parašė:

  o tai su masina ten uzvaziavai ar ka???????

 16. petrauckienes drauge parašė:

  Gatavickai atsirado ant gatavo, Kur anksciau buvot, kai niekur neasfaltavo? Dabar visi greiti rekt, kai mere stengiasi visaip. Nedekingieji.

 17. to klementina parašė:

  Man nerūpi, kas išdumblėjo kelią į Dainių kapines. Aš moku mokesčius, ir turiu teisę reikalauti iš seniūnijos pasirūpinti keliu. Atsirašinėti negarbinga. Reikia dirbti ir matyti, kas kur darosi savo valdose.

 18. as parašė:

  petrauckiene kur sutvarke visur betvarke. estrada suuzo gyresi kad kas nesupranta su ja tvarkoi viskas, kas dabar vyksta kam ja pjausto?

 19. as parašė:

  kas idumblejo. meres drauge veza ten vaika ji puikiai mato jaunimo gatvej duobe

 20. as parašė:

  suremontuok gatves sirvintu. tada tiesk kelius neatitinkancius standartu

 21. Vasileuskas parašė:

  Petrauskienė užsidėk didelius akinius ir pavažinėk po kaimo kelius, o tada rašinėk. Nors pavažinėjus tokiais keliais mašina teks remontuoti ir dantis statytis, rašyti nesinorės. Poniai noriu priminti,kad grybai auga rudeniop, na nebent jūsų bičiuliai babausiai pradeda dygti.

 22. petrauckiene parašė:

  Vasileuskai, nesnekek nesamoniiiiiiiiiiiiiiiiių n-taji karta. Keliai prie Pinskuvienes tikrai gerai sutvarkyti, nebent grybaut per arima vazineji, tada tai taip. Nelabai gerai.

 23. Vasileuskas parašė:

  Jau metas pinskuviene traukti atsakomybėn už savivaldybei patikėto turto nustekeninimą. Taip apleisti savivaldybei priklausantys keliai nebūvo niekada, net gūdžiais sovietiniais laikais jie būvo geresni. Kaip šitaip nemokėti dirbti gali žmonės baigę aukštuosius mokslus? Valstybė skiria pinigus žvyrkelių remontui, o jie už tuos pinigus išasfaltuoja pora km gatvių ir daro fotosesijas prie jų, o tikros problemos lieka nuošaly. Aišku paremontuotas žvyrkelis taip ispūdingai neatrodo, bet tą darbą irgi reikia dirbti. Kas bus su žvyrkelias po poros metų jai taip dirbsite. Pinskuviene, pradėkite vykdyti savo rinkiminę programą, skirkite nors šiek tiek lėšų keliams ir iš rajono biudžeto , nepasikliaukite vien kelių direkcijos lėšomis. Susimažinkite reprezentacines lėšas ir išlaidas visokioms šventėms. Ne metas švesti kai tokia katastrofiška padėtis su keliais.

 24. ui oi parašė:

  bet del isardymo taip graudu…. tiek juokingo purvo……Bravisimo merei…..

 25. O parašė:

  Išardė klanus? Sutupde savo vištų klaną…

 26. 1-2-3 parašė:

  Stebiuosi alpstanciais del buvusios valdzios, del prarastu postu, vis delto saunuole Pinskuviene, kad pajudino klanus. Vis dar girdisi triuksmelis ir liejamu asaru slamesys.

 27. ir dar parašė:

  Labai daug yra padaryta prie Pinskuvienes. Ir toliau darbai vyksta. Va toks turi buti meras.

 28. Xamas parašė:

  Kada Jaunimo gatvėje sutvarkysit TĄ BAISIĄ DUOBĘ ????!!!!. Tik nereikia lia lia lia, kad merė sakė, kad visą kelilą tvarkys…. Ten žmonės kiekvieną dienlą važinėja ir mašinas laužo. Ūžpilkyt bent jau skaldos iki tvarkymo !!!!

 29. klementina parašė:

  Tegul tvarko tie, kas išdumblojo.

 30. ? parašė:

  O kelią į Dainių kapines Širvintų sen. nors kiek pagreideriuotų. Važiavom prieš Visų šventųjų dieną ir per Vėlines – tragiška, gegužės trečią šiemet važiavom kapelių tvarkyti – dar baisiau. kurgi tie pinigėliai plaukia, juk tereikėtų kartą per mėnesį perrvažiuoti. Žmonės būtų dėkingi, o dabar keikia. Gal jau seniūno kito reikėtų, šeimininko akim pažiūrėtų.

Comments are closed.

scroll to top
+