Nemokamas maitinimas: į pirmąjį traukinį Širvintos suspėjo

Dar pernai metų gruodžio pradžioje „Širvintų kraštas“ informavo skaitytojus apie tai, kad Širvintų rajone nuo 2020 m. keturiose Širvintų rajono savivaldybės ugdymo įstaigose priešmokyklinukams bus teikiamas nemokamas maitinimas savitarnos (pilno ar dalinio švediško stalo) principu. T.y. taip, kaip siūlo mitybos specialistai.

Tai tikrai džiugi žinia Širvintų pradinės mokyklos, Gelvonų, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijų bei Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinukų tėveliams.

Na o mums, Širvintų r. gyventojams, dar kartą galima pasidžiaugti. Rajono valdžia pateko tarp pirmųjų ir spėjo į tą svarbų vaikams pirmąjį „traukinį“. Kaip praneša šalies žiniasklaida, Palangos miesto, Kretingos, Plungės, Skuodo, Švenčionių, Telšių ir Trakų rajonų bei Birštono ir Visagino savivaldybės nespėjo pasiruošti. Jų ugdymo įstaigose šis bandomasis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektas nevyks.

Ministerijos atstovų teigimu, iš viso nemokamus pietus nuo sausio gaus apie 5 tūkst. šalies priešmokyklinukų. Nuo rugsėjo nemokamai pietauti pagal šį projektą turėtų visi šalies priešmokyklinukai ir pirmokai.

„Esu tvirtos nuomonės, kad visi vaikai mokyklose turėtų gauti nemokamą maitinimą. Iki šiol nemokamas maitinimas buvo užtikrinamas tik nepasiturinčių šeimų vaikams. Pedagogų bei kitų ugdymo įstaigų darbuotojų teigimu, tai tikrai ne mažino, bet skatino socialinę atskirtį. Džiaugiuosi, kad šalies valdžia žengė pirmuosius žingsnius. Tikiu, kad laikui einant maitinimą gaus visi ugdymo įstaigas lankantys vaikai. Džiaugiuosi, kad mūsų Savivaldybės administracija ir keturios rajono mokymo įstaigos spėjome atlikti „namų darbus“ ir patekti tarp tų, kurių vaikai valgys nemokamai,“ – sako Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.2 (5 įvert.)

1 Atsakymas į "Nemokamas maitinimas: į pirmąjį traukinį Širvintos suspėjo"

  1. juoziene parašė:

    Tokiu madu jau buvo, bet nepasiteisino. Neilgai ir cia bus, kaip su ten kazkokiais kostiumeliais arba pradinuku pietumis arba pradinuku miegu mokyklose. Na kas nesamone, tai nesamone.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+