Širvintų r. priešmokyklinukai bus maitinami nemokamai

Savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyrius informuoja, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. keturiose Širvintų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą, bus teikiamas nemokamas maitinimas savitarnos (pilno ar dalinio švediško stalo) principu.

Tam jau pasirengusios Širvintų pradinė mokykla, Širvintų r. Gelvonų gimnazija, Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija ir Širvintų r. Bartkuškio mokykla-daugiafunkcis centras. O nuo kitų metų rugsėjo mėn. nemokamus pietus turėtų gauti visi šalies priešmokyklinukai ir pirmokai.

Pagal Seimo priimtus įstatymo pakeitimus, pirmajame etape nuo sausio iki rugpjūčio mėn. pietūs priešmokyklinukams bus tiekiami švediško stalo principu. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, sprendimą dalyvauti šiame etape yra išreiškusios tik 49 savivaldybės ir 251 mokykla. Kitoms dar reikia laiko pasiruošti.

2020 m. nemokamus pietus papildomai gaus apie 49,6 tūkst. mokinių. Ministerijos teigimu, tokiu būdu siekiama užtikrinti sveikesnę mitybą didesniam vaikų skaičiui, mažinti socialinę atskirtį ir jauniausių mokinių diferenciaciją.

Šiuo metu nemokamas maitinimas užtikrinamas tik vaikams iš nepasiturinčių šeimų, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 183 eurų, neįskaičiuojant vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio. Kitąmet pajamų riba, nuo kurios priklausys nemokamas maitinimas, padidinama iki 187,5 eurų.

„Mano nuomone, visi vaikai mokyklose turėtų gauti nemokamą maitinimą. Džiaugiuosi, kad šalies valdžia žengia pirmuosius žingsnius to link, o mūsų Savivaldybė ir keturios mokymo įstaigos spėjome patekti tarp pirmųjų,“ – sako Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 177.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+