Naujojo baseino atidarymo data – jau aiški

Širvintų rajono savivaldybei paskelbus apie planuojamą naujojo baseino atidarymą, „Širvintų krašto“ redakciją užplūdo skaitytojų klausimai ir komentarai – kada, kaip, kiek kainuos ir t.t.

Ruduo – didysis darbymetis, kelių asfaltavimas, viešasis tualetas, bendruomenės pastatas – tempas didžiulis, tačiau gavome progą ir skaitytojams pateikiame karštą interviu su Savivaldybės mere Živile Pinskuviene, apie tai, kas vyksta ir tuoj vyks.

-Paskutiniame Tarybos posėdyje naujasis Širvintų baseinas perduotas valdyti, naudoti ir disponuoti Širvintų sporto centrui. Ar tai reiškia, kad visi dokumentų tvarkymo procesai užbaigti?

-Taip, pridavimo procesas užbaigtas, Širvintų sporto centras jau tvarkosi paskutinius leidimus, reikalingus atidarymui.

-Tame pačiame posėdyje Tarybos narė „valstietė“ Inga Matukaitė piktinosi, kad iš Sporto centro išeina darbuotojai. Ką galėtumėt apie tai pasakyti?

-Galbūt dar labai menka šios Tarybos narės patirtis lemia tokius klausimus. Pasikartosiu tą patį, ką sakiau ir Tarybos posėdyje – nereikia vadovautis „pletkais“. Dirbti į naująjį baseiną kaip tik kviečiami nauji žmonės, kuriamos naujos darbo vietos, nes reikės personalo ir registratūroje, ir pačioje baseino salėje. Labai tikimės, kad Širvintų sporto centrui naujajame baseine pavyks organizuoti daugiau plaukimo pamokų, kad dirbs daugiau trenerių. O faktas, kad viena iš žolės riedulio trenerių kažkur rado geresnį darbą, yra tik sveikintinas – žmogus siekia karjeros ir galime tik palinkėti jai sėkmės.

Galiu tik priminti, kad mūsų rajono „valstiečių“ požiūris į naujojo baseino statybą nuo pat pradžių buvo priešiškas. Visi prisimename prieš projekto tvirtinimą V. Šimonėlio pasakytus ir ne kartą pakartotus žodžius, kad tai bus „amžiaus statyba“. Matyt dabar, „amžiaus statybai“ baigiantis opozicija nesitveria savame kailyje iš pykčio, ką ir matome viešojoje erdvėje. Nenuostabu, kad taip kalba mūsų valstiečiai, nes tiek metų sėdėję valdžioje, nieko naujo nėra sukūrę ar pastatę.

-Nemažai klausimų sulaukėme, o ir socialiniuose tinkluose daug pasisakymų dėl patvirtintų naujų paslaugų įkainių. Jie, lyginant su senojo baseino, padidėjo. Kaip tai paaiškintumėt?

-Manau, kad aiškinti daug nereikia. Nes ir paslaugų sulyginti negalima. Prastos būklės, nuolat pelėsiu besidengiančiomis sienomis bei lubomis senasis ir naujas, su 3 pirtimis, sūkurine vonia, vaikų zona, kaskadomis, gultais ir kt. naujasis baseinas.

Taip, vienkartinio apsilankymo įkainis naujajame baseine padidėjo 1–2 Eur.

Juo labiau, ar apie tą 1–2 Eur galvojame, pavyzdžiui, pirkdami kavinėje kavą, jau nekalbu apie alaus bokalą ar vyno taurę?

Čia kalba apie sveikatinimo paslaugas, apie aukštesnę kokybę. Galų gale, apie personalą, kuriam taip pat reikės algas sumokėti. Širvintos – ne Vilnius. Negalime tikėtis sulaukti tūkstantinių lankytojų srautų. O išlaikymo kaštai taip pat kainuos. Juo labiau, kad nustatytos ženklios nuolaidos šeimai (25 proc. nuo bilieto kainos net atėjus 2 šeimos nariams), neįgaliesiems, pensininkams, moksleiviams, gimtadienio nuolaidos…

-Prakalbus apie pinigus opozicija nepraleidžia pabaksnoti pirštu į šio objekto kainą. Sparčiai vyksta ir II etapo – universalios sporto salės statybos. Kokia padėtis su lėšomis?

-Galiu nuraminti tiek opoziciją, tiek gyventojus. Per visus šiuos metus nuo pat pasirengimo projektui iki statybų nuolat teikėme prašymus dėl finansavimo ir tikrai didelis darbas buvo padarytas, kad jį gautume. Už pirmąjį etapą esame atsiskaitę 100 proc., o šių metų gegužės mėnesį Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu gavome visas reikiamas lėšas užbaigti ir II etapą (universalios sporto salės statybos užbaigimo darbams). Taigi, visos kalbos, kuriomis bandoma sumenkinti šią gerą naujieną, kad širvintiškiai pagaliau turės naują sporto kompleksą, yra tik nešvarūs politiniai žaidimai. Politikai prieš rinkimus mums vapalioja, tuščiai žada, kad padės mums gauti lėšas Širvintų sporto komplekso užbaigimui. Tai visiškas melas, nes jokios pagalbos mums nereikia – visas reikalingas statybai lėšas turime ir jas gavome savo pastangomis – tai mūsų tiesioginio darbo rezultatas.

-Tai ar yra žinoma naujojo baseino atidarymo data?

-Taip, Širvintų baseinas bus atidarytas rugsėjo 30 d. Šventė vyks 10 val. O nuo 14 val. jame išbandyti vandens malonumus jau galės ir baseino lankytojai.

-I etapo korpuse yra ir treniruoklių salė. Ar ir jos paslaugomis bus galima naudotis?

-Ar ta pati situacija ir su sporto klubu buvusiose kino teatro patalpose?

-Deja, kol kas treniruoklių salė lankytojų dar nepriims. Paaiškinimas – labai paprastas. Treniruokliai šiai salei buvo užsakyti iš Italijos gamintojų. O dėl COVID-19 gamyklos Italijoje ilgą laiką neveikė. Todėl įrangos pristatymas užtruko. Tikimės, kad nauji, modernūs ir sertifikuoti treniruokliai Širvintas pasieks jau spalio mėnesį.

-Taip, situacija ta pati. Sporto klubas Vilniaus g. 81 pilnai įrengtas, paslaugų įkainiai patvirtinti. Atidarymas – kai tik iš Italijos atkeliaus ir bus pastatyti modernūs treniruokliai.

-Kada galima tikėtis Sporto komplekso II etapo pabaigos?

-Universalios sporto salės statyba vyksta intensyviai. Rangovai dirba pagal visus nustatytus terminus. O pabaiga yra numatyta šių metų gruodžio 31 d.

-Pabaigai – klausimas iš informacijos socialiniuose tinkluose. Suprantame, kad meras yra Savivaldybės vadovas ir darbą organizuoja savarankiškai. Tačiau ir mūsų skaitytojai gausiai komentavo pasirodžiusią Jūsų žinutę apie Jus sekantį ir fotografuojantį opozicijos Tarybos narį Alfredą Astiką. Kaip pakomentuotumėte šią situaciją?

-Iš tiesų, buvau nustebinta, vėlų vakarą po intensyvios darbo dienos trumpam užsukusi į savo namus Vilniuje perduoti raktų prie tvoros pamačiusi tamsų automobilį. Man privažiavus, langas prasivėrė ir mašinoje pamačiau šį veikėją kartu su žmona, kuri nukreipusi telefono kamerą į mane, filmavo. Suprantu, artėja rinkimai. Visuomet laukiu šio laikotarpio kaip naujų vėjų, pokyčių, aktyvios veiklos meto. Tačiau tokie akibrokštai nuteikia ne itin gerai. Ką padarysi, kad pats būdamas Tarybos nariu ir patvirtinęs tarnybinių automobilių naudojimo tvarką, A. Astikas nežino, kad naudotis Savivaldybės transportu galiu tada, kai man reikia. Dažnai darbą baigiu ir 21 ar 22 val., ir jei ryte turiu susitikimą Vilniuje kurioje nors ministerijoje, ar Vyriausybėje, tikrai negainiosiu vairuotojo pirmyn atgal, kaip tai buvo įpratę daryti ankstesnių kadencijų mūsų rajono vadovai. Priešingai nei jie, nesu forminusi nė vienos darbo dienos ar viršvalandžių, kai vakarais ar savaitgaliais vykstu į susitikimus su gyventojais, renginius. Man tai atrodo žema – jiems buvo normalu.

Esu turbūt vienintelė iš 60 Lietuvos savivaldybių merų, neturinti man priskirto automobilio. Yra 3 mašinos, kuriomis naudojamės kartu su Administracijos vadovėmis, skyrių vedėjais ir specialistais. Patikėkit, gana sudėtinga. Nes darbui skiriant visą dėmesį ir nesėdint prisirakinus prie kėdės, telefonas ir automobilis man yra būtiniausios darbo priemonės. Tačiau taip jau susiklostė, kad kiekvienais metais suplanavus biudžete skirti lėšas naujam automobiliui, atsiranda kur kas svarbesnių dalykų jas panaudoti. Tikiuosi, kad šiemet, Savivaldybei sulaukus dalinės kompensacijos už įdėtas lėšas kovai su COVID-19 šį pirkinį Administracijai vis tik pavyks nupirkti.

-Prakalbote apie rinkimus. Nuošalyje neliksite? Aktyviai dalyvaujate rinkiminėje kampanijoje?

-Nuošalyje tikrai neliksiu. Nes niekas geriau nei meras nežino, kaip svarbu rajonui turėti dirbantį ir žmonėms atstovaujantį Seimo narį. Tik galiu atsakingai pasakyti, kad dalyvaudama rinkiminėje kampanijoje ir kviesdama balsuoti už mūsų kandidatus laikysiuos visų įstatymų. Taigi, kompromatas Astikui ar Sarpauskui neišdegs.

O rajono žmonėms noriu pasakyti. Intrigos vyksta – tegu vyksta. Rinkimų kampanijos taip pat nesustabdysi. Bet svarbiausia, kad rudens oro sąlygos puikiai leidžia vykdyti suplanuotus darbus, netrukus prasidės dar 16 gyvenviečių kelių asfaltavimas (Šiaurinės, Kaštanėlių, Atgimimo, Liepų g., Širvintų m., Jaunimo g., Alionių I k., Šilo g. Černiškių k., Maišiagalos g. Diržioniškių k., Zosinos k., Širvintų sen., Liepų g., Juodonių k., Malios, Alyvų g., Šešuolėlių I k., Žiedo g. Liukonių k., Burniškių g. Burniškių k., Čiobiškio g. Lapelių k., Beivydžių k., Zibalų sen.). O mano prioritetai buvo ir išlieka tie patys: rajono žmonės, jų problemų sprendimas vykdomi darbai.

-Ačiū už pokalbį.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)

1 Atsakymas į "Naujojo baseino atidarymo data – jau aiški"

  1. ????????????? parašė:

    Kaip dabar jausis tie, kurie skunde ir trukde daryti toki darbą?????????????

Comments are closed.

scroll to top
+