Kol Astikas su Sarpausku gieda, karavanas juda tolyn

Įkurdama Širvintų turgų, Savivaldybė pasitarnaus ne vieno konkretaus privatininko, o šimtų smulkiųjų verslininkų ir tūkstančių pirkėjų poreikiams. Taigi ir už „prekybos centro“ prekystalio galbūt atsistojęs Tarybos narys Virginijus Sarpauskas galės savo kailiu pajusti, kas geriau – ar biudžeto lėšomis asfaltuota aikštelė, ar verslo skatinimui skirtomis lėšomis sukurta visa infrastruktūra. „Š.k.“ fotomontažas

2018 rudenį rinkimų komitetą „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“ užregistravusi dabar jau antrai kadencijai perrinkta Savivaldybės merė kaip vieną svarbiausių tikslų naujai kadencijai pristatė modernizuotos Širvintų turgavietės įvaizdį.

Šių metų kovą vykusiame Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo pristatytas sumanymas, kaip bus modernizuota, o gal tiksliau – įkurta Širvintų miesto turgavietė. Įkurta, mat taip pavadintas projektas – „Širvintų miesto turgaus įkūrimas“, kurio parengimui ir įgyvendinimui pritarė Taryba.

Minėtame tarybos posėdyje „darbietis“ Alfredas Astikas pareiškė savo abejones dėl turgavietei parinktos vietos. Skandalingomis istorijomis pagarsėjęs Darbo partijos veikėjas pasiteiravo, ar Savivaldybei nereikėtų už 40 tūkst. eurų nusipirkti greta esančios teritorijos ir savo projektą įgyvendinti ten.

„Kam savivaldybei pirkti žemę iš privataus verslininko, jei yra valstybinė žemė?“ – tada stebėjosi Živilė Pinskuvienė ir replikavo, kad atitinkamos struktūros turėtų pasidomėti, ar už nusikalstamą veiką jau teistas tarybos narys neužsiima privataus verslo protegavimu.

Dar labiau nustebino „darbiečio“ bendramintis taryboje „konservatorius“ Virginijus Sarpauskas, kurio pasamprotavimai buvo „prasukti“ per kelias internetinės žiniasklaidos priemones. Ironizuodamas apie „valstybinį Širvintų krašto turgų“ (ko gero, palyginimą nuplagijavo nuo šalies valdančiųjų pažadų steigti valstybines vaistines), gyvenimo Širvintų rajone kritikas teigė, kad valdžios parama verslui turėtų apsiriboti, sakykime, turgavietės aikštelės išasfaltavimu, ne daugiau. Dabar, kaip galima suprasti „konservatorių“, reikėtų griebtis už galvų, nes kalbama, jog už mūsų visų pinigus ir dar valstybinėje žemėje užsimota pastatyti … „prekybos centrą“!

Labai gaila, kad skleisdamas tokias „prielaidas“, kaip jis pats jas, beje, ir pavadino, Virginijus Sarpauskas nesusiprato to palyginti su savo „patronės“ Austėjos Landsbergienės patirtimi, kai už valstybės įmonės lėšas užsimota pastatyti pastatą ir jį išnuomoti privačių mokyklų tinklo savininkei.

Tai teigdamas, tai abejodamas dėl savo „prielaidos“, tarybos narys pasijautė kone Konstitucinės teisės specialistu, kai, cituodamas Lietuvos Respublikos Konstituciją, bandė įrodyti, kad tokios turgavietės įkūrimas, kaip ir kitų savivaldybės įmonių veikla, pasitarnaus ne verslo skatinimui, o … ribos konkurenciją. Virginijus Sarpauskas savo kolegos „darbiečio“ Alfredo Astiko pavyzdžiu prisiminė greta esantį privatų sklypą, tik nepasvarstė, kodėl privatininkas per tiek metų nieko nepadarė, kad jo valdomas turgus bent kiek primintų civilizuotą prekyvietę. Gal neleido buvusieji?

Savo išvedžiojimus „konservatorius“ baigė tuo, kad, jo įsitikinimu, savivaldybė turėtų užsiimti socialinių, švietimo, mokslo, kultūros, sporto ir pan. paslaugų teikimu, o ūkine veikla turėtų užsiimti verslas. Gal pamanęs, kad Savivaldybė pati prekiaus tame turguje, Virginijus Sarpauskas sakė „nematąs jokių galimybių dalyvauti tokiame neaiškiame ir jį klaidinančiame balsavime dėl Tarybos sprendimo projekto“.

Virginijaus Sarpausko dėmesiui pastebėsime, kad visai neseniai, birželio 9-ąją, Vilniaus rajono savivaldybėje buvo pristatytas bei aptartas Rudaminos turgaus rekonstrukcijos plano projektas. Įdomu tai, kad šį projektą Vilniaus rajone kartu įgyvendins ir Šalčininkų rajono savivaldybė, su kuria buvo pasirašyta sutartis.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.67 (3 įvert.)

3 Atsakymai į “Kol Astikas su Sarpausku gieda, karavanas juda tolyn”

  1. Rasa parašė:

    kas per zmones…… kad tik pries, nesvarbu, jog cia viskas zmonems rajono, oi negaliu, siutas ima

  2. // parašė:

    Tiesiog nesuprantu, kas juos isrinko?

  3. birute parašė:

    Taip skaniai prisikvatojau kai skaiciau.

Comments are closed.

scroll to top
+