+

Kodėl pabrango šilumos kaina

Pasibeldus žiemai į duris, daugiabučių namų gyventojus labiausiai jaudina klausimas, kokia bus šilumos kaina. Kad ji pigs turbūt niekas jau nebesitiki. Kai kurių namų gyventojai tvirtina, kad sąskaitos už šilumą spalio mėnesiui, lyginant su praėjusių metų spaliu padidėjo daugiau nei du kartus. Apie šilumos pabrangimo priežastis „Širvintų kraštas“ kalbasi su UAB „Širvintų šiluma“ direktoriumi Raimondu Ragausku. 

– Paaiškinkite, nuo ko priklauso gyventojų išlaidos šildymui?

– Sąskaitos už šilumą dydis priklauso nuo šilumos kainos, šilumos suvartojimo ir klimato sąlygų. Mes esame šilumos tiekėjai ir atsakome tik už šilumos kainą, tik apie tai ir galime kalbėti. Galima būtų tik priminti, jog rugsėjo mėnesį vykusiame Seimo Energetikos komisijos posėdyje Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) pirmininkė Inga Žilienė sakė, jog šį rudenį biokuras ir gamtinės dujos bus trečdaliu brangesni nei praėjusių metų rudenį. Ir tai negali neatsiliepti šilumos kainoms. Nežinia kokia bus žiema. Jeigu bus šilta žiema, tai šilumos mažiau reikės, ir atitinkamai sąskaitos bus mažesnės.

– Vis dėlto, ar galite konkrečiai pasakyti kiek pabrango šiluma?

– Kaip pavyzdį paimkime daugiabutį namą adresu Mindaugo g. 25. Mes kalbame apie šį mėnesį gautas sąskaitas už spalio mėnesį. Praėjusiais metais mėnesio vidutinė temperatūra buvo 7,5 laipsniai šilumos, šiais metais – 8,6 laipsniai šilumos. Pernai namas suvartojo 10,03 kWh/kv. m, o šiais metais – 10,68 kWh/kv. m. Praėjusiais metais šilumos kaina spalio mėnesį buvo 4.35 ct/kWh (euro cento už kilovatvalandę be PVM), o šiais jau 5,48 ct/kWh (be PVM). Pernai namas mokėjo 503,55 eurus (su PVM), o šiais metais – 675,46 eurus (be PVM). Išeina, jog kaina padidėjo 26 procentais.

– Anksčiau šilumos tiekimo įmonės biokurą pirkdavo dvišaliais kontraktais, o šiandien turi pirkti biržoje?

– Anksčiau buvo organizuojamas viešųjų pirkimų konkursas. Jau porą metų pagal Energijos išteklių rinkos įstatymą visas biokuras šilumos gamybai turi būti perkamas per biokuro biržą. Konkrečiai savivaldybės privalo pirkti biokurą tik „Baltpool“ biržoje. Biržoje perkame iš tų biokuro tiekėjų, kurie pasiūlo geriausią kainą.

– Ar biokuro kainos smarkiai skiriasi nuo praėjusių metų?

– Pernai spalio mėnesį mokėjome 150 Eur už toną naftos ekvivalento (tne), o šiais metais – 200 Eur/tne. Biokuro kainos, kaip ir bet kokių kitų žaliavų bei energijos išteklių, nuolat svyruoja. Tam turi įtakos biokuro žaliavos – malkinės medienos, miško kirtimo atliekų kainos, nuo biokuro paklausos ir pasiūlos, nuo kirtimo, transportavimo kainų. „Baltpool“ biržoje šilumos aukcionai vyksta kiekvieną savaitę.

– Mindaugo g. 25 namo kaina padidėjo 26 procentais, tačiau yra tokių namų, kur šiluma pabarango daugiau kaip du kartus.

– Yra energetiškai neefektyvių namų, kuriuose šilumos suvartojimas gali skirtis ir tris kartus, ir daugiau. Tokius namus reikėtų renovuoti pirmoje eilėje. Reikia aiškintis, kur nuteka toks didelis šilumos kiekis. Pabaigoje reikėtų pasakyti, jog šilumos kainų mes nenustatome, jas nustato VKEKK, kuri suderina šilumos tiekimo įmonės bazinės šilumos kainos dedamąsias, o jos nustatomos šilumos ūkio įstatyme numatyta tvarka ne trumpesniam kaip 3 metų ir ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Anonimas parašė:

  gudriai moterelei

  sita melodija jau girdejome pernai, parasykite ka nors originaliau ir itikinamiau

 • Gudri moterėlė parašė:

  Kai šiluma brangsta pinskuvienė stebi iš šono, kai pinga komentuoja išsijuosusi. O, šiaip gerbiami širvintiškiai blizgučiai kainuoja ir ne pinskuvienė už juos mokės, o jus.

 • paskutiniam parašė:

  Duonos kepalas ir batonas kasdien vis brangesnis. Ar del to Pinskuvienė kalta?

 • Hmm parašė:

  Tai taip iseina jei laukia silciau tai namas sunauduoja daugiau tu kaloriju ??? Na ka ir kalbet, spalis galima sakyt buvo labai siltas iki 24 silumos o saskaita virs 50 euru , tai jei laukia bus minus 20 kiek tada reiks moket ???

 • paskutiniam parašė:

  Geriau butų pasidarbuoti su dumblu, ar ne, ukiskas skaiciuotojau?

 • sirvintiskis parašė:

  smegenėlių pas jus jau nėra, kadangi nieko negalvojate kas vyksta, kur pinigai švaistomi. Atsakykite: kam samdyti privačią UAB, jei visą techniką ir žmones rajonas darbams atlikti turi??????????? Kam protas susipykęs??????

 • paskutniam parašė:

  matomai esi susipykes su savo smegenelem siulyciau kreiptis pas medikus gal dar pades

 • sirvintiskis parašė:

  gal mažiau ecoservisui atruokuotų už žolę nupjautą, kurios skaičiavimas protu nesuvokiamas. O kur dar sniegas? Reikia mokėti UAB Ecoservice įmonei pinigus už žolės šienavimą, sniego valymą…… Gal geriau pataupyti reikėtų, ūkiški žmonės???????????

 • paskutiniam parašė:

  Nelygink Klaipedos klimato ir Širvintų. Skirtumą jauti? Aš jau pakankamai prisisedejau priesš 20 metų ant taupymo režimo ir sveikata visai šeimai gadinau. Dabar to nenoriu, o silumą pas mus įjungė laiku. Ir jokie blizgučiai cia nei prie ko. Jeigu pavyks susilenkti, isikask sau i s….., gal lengviau bus pyktį pernešt.

 • Taigi parašė:

  Puikiai žinau, kad pvz, Klaipėdos m. savivaldybė spalį savo miesto gyventojams šilumą įjungė mėnesio pabaigoje, ir jokių ten prašymų nereikėjo žmonėms rašinėti. Ten dirbo ūkiški žmonės. O pas mus? Žmonės atvirais langais gyveno.
  Gėrėkitės, naivuoliai, blizgučiais ir grožybėmis, sumokėsite už j jas patys ir dar merei dėkosite.

 • ... parašė:

  Tai jau taip-„mes ne prie ko, šilumos kainas nustato VKEKK… Svarbu, kad eglutė graži. O šiaipjau – tai kainos nei brangsta, nei pinga. Pagalvokit ką rašot…

Kiti straipsniai:

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Startavo naujas „Surink Lietuvą“ ir „Audimas“ projektas

Atsakymai iš pirmų lūpų apie aikštę, pėsčiųjų tiltą, skverą ir kt…

Rajono vadovių turto vertė per praėjusią kadenciją susitraukė

Darba pradeda naujas UAB „Širvintų šiluma“ direktorius

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+