Kiaukliuose atidengta atminimo lenta Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanoriams

Atminimo lentą, kurioje įamžintos 1919-1920 metų Nepriklausomybės kovų savanorių pavardės, atidengė savanorio Vaclovo Gudonio dukra Stasė ir savanorio Karolio Kisieliaus anūkas.

Sekmadienį, rugsėjo 22 dieną, į Kiauklius suvažiavo daugybė tikinčiųjų iš aplinkinių Rubikonių, Naidų, Kriaunų, Bajorų, Beivydžių, Limonių, Sudokių, Tolučių, Kiaukliškio, Uždžionių ir kitų parapijos kaimų bei Širvintų, Vilniaus, Kauno, Ukmergės miestų, iš Želvos, Šešuolių, Šešuolėlių, Laumėnų, Anciūnų.

Kiauklių bažnyčioje Šv. Mišias už parapijoje gyvenusius Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanorius ir visus parapijiečius aukojo Kiauklių bažnyčios klebonas Antanas Jasionis. Ganytojas akcentavo amžinųjų vertybių – Tėvynės meilės, gerumo, jautrumo, pasiaukojimo, tikėjimo, laisvės – būtinumą. Mišiose giedojo Kiauklių bažnyčios choras, vadovaujamas vargonininkės Laimos Gelūnaitės.

Po Šv. Mišių, lydimi Ukmergės ir Širvintų šaulių, prie Pavasarininkų paminklo susirinko per šimtą žmonių: čia, ant šventoriaus sienos, buvo atidengta ir pašventinta atminimo lenta Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanoriams, gyvenusiems Kiauklių parapijoje. Atminimo lentą, kurioje įamžintos 1919-1920 metų Nepriklausomybės kovų savanorių Vinco Bačiulio, kilusio iš Parėksnės kaimo, Vaclovo Gudonio, kilusio iš Uždžionių kaimo, Karolio Jočio, kilusio iš Jusiškio kaimo, Karolio Kisieliaus, kilusio iš Uždžionių kaimo, Vlado Pociūno, kilusio iš Kiauklių kaimo, Felikso Pusvaškio, kilusio iš Limonių kaimo, pavardės, atidengė savanorio Vaclovo Gudonio dukra Stasė ir savanorio Karolio Kisieliaus anūkas, pašventino Kiauklių bažnyčios klebonas Antanas Jasionis. Prasmingomis dainomis pagal Maironio ir kitų kūrėjų eiles susirinkusiųjų širdis jautrino Kiauklių bažnyčios choristai.

Atminimo lentos atidengimo iškilmėse pasisakę savanorio Vaclovo Gudonio proanūkis Žilvinas Karla bei kiti kalbėtojai pabrėžė, kad parapijos didvyrių atminimo įamžinimas yra ne tik pagarba savanoriams, kurie kovojo už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, bet ir istorinės atminties išsaugojimas būsimoms Kiauklių krašto kartoms. Širvintų rajono savivaldybės padėka įteikta Aldonai ir Vaclovui Kalesnikams – kilnios savanorių atminimo įamžinimo idėjos sumanytojams ir įgyvendintojams.

Iškilmių vedėja Aldona Kalesnikienė džiaugėsi tvirta valstybingumo ir tikėjimo Kiauklių kraštu idėja, gražia istorijos puoselėjimo išraiška ir dėkojo visiems rėmėjams, kurie prisidėjo prie 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų savanorių atminimo įamžinimo Kiauklių parapijoje. Tik susitelkimas ir vienybė įkvepia naujiems darbams ir padeda suburti visą parapijos bendruomenę.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4 (3 įvert.)

5 Atsakymai į “Kiaukliuose atidengta atminimo lenta Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanoriams”

 1. joptv parašė:

  o opozicijos tribuna sake kad ant tvoros pakabino lenta.

 2. Vytas Teisuolis parašė:

  Tada įdomu: ar sekmadienį per išpažintį raštininkė pasakys klebonui į ausį, kad apsimelavo?

 3. pries tai rasiusiam parašė:

  Akivaizdžiai meluoja KITAS laikraštis!!!

 4. Vytas Teisuolis parašė:

  Kitame laikraštyje skaičiau kitą įvykių versiją. Kas meluoja?

 5. Ačiū parašė:

  Sumanytojams ir organizatoriams labai Ačiū už gražią ir prasmingą šventę, už kiekvienam parodytą dėmesį, už gerą ir šiltą žodį. Didelis Ačiū rėmėjams padėjusiems įgyvendinti sumanymą.

Comments are closed.

scroll to top
+