Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Vertinimo komisija sustojo prie Jolitos ir Artūro Surgutanovų sodyboje palikto autentiško svirno.

Rugpjūčio 14 dieną vyko geriausiai tvarkomų Kernavės seniūnijos sodybų bei įstaigų teritorijų apžiūra. Aplankiusi seniūnijos pasiūlytas sodybas, vertinimo komisija padarė išvadą, kad sodybos viena už kitą gražesnės, tvarkomos išradingai, kuriamas mielas širdžiai jaukumas. Visi šeimininkai, kiek leidžia jų jėgos ir fantazija, stengiasi savo sodybas paversti žalumos oazėmis.

Pirmiausia komisija apžiūrėjo Kernavėje gyvenančių Jolitos ir Artūro Surgutanovų sodybą. Sodyboje visur jauku ir gražu, dailiai nupjauta veja. Tiesa, šeimininkų namuose nebuvo, bet komisijos nariai rado širdžiai mielų kampelių, akys užkliuvo už saugomo senovinio svirno fragmento, maloniai nuteikė alpinariumas, įvairūs kultūriniai akcentai, atskirai tvarkoma daržo zona. Pasak Kernavės bendruomenės narės Dalios Grigonienės, labai svarbu, kad sodyboje išsaugotas autentiškumas.

Pakalniškių kaime esančioje Kristinos ir Giedriaus Povilaičių sodyboje daug žalumos, įspūdingai atrodo šalia gyvenamo namo esantis tvenkinys. Sodybos puošmena – kalninių pušaičių tvora. Matosi, kad namuose gyvena mišką ir medžius mylintys naujakuriai, todėl aplinką puošia daug medelių. Dar metai kiti ir į saulę tįstelės gerokai ūgtelėję medžiai.

Čirkų kaime gyvenančios Veronikos Gelažauskienės namų aplinką puošia daugybė daugiamečių gėlių. Šeimininkė patikino, kad jai labai patinkančios rožės, todėl jų auginanti daug. Elegantiškai atrodė kvapnieji flioksai. Sodybos šeimininkė džiaugėsi gyvenanti tarp gėlių.

Komisija, kurią sudarė l. e. Kernavės seniūnės pareigas Birutė Jankauskienė, Kernavės seniūnijos specialistė Zita Svetlikauskienė, Kernavės bendruomenės narė Dalia Grigonienė, Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai Daiva Puzinienė, Rima Jasevičienė ir Romas Zibalas, apžiūrėję sodybų teritorijas, atkreipę dėmesį į sodybos originalumą, spalvų ir augalų dermę, mažosios architektūros elementus, nusprendė, jog Kernavėje ir jos apylinkėse sodybos viena už kitą gražesnės.

Gražiausių sodybų šeimininkai bus apdovanoti Širvintose vyksiančioje Rudens šventėje.

Vertinimo komisijos informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+