+

Grybavimas – malonumas ir šeimininkei, ir jos augintinei

Grybautoją Valdą Gujytę nudžiugino surastas po lazdynu augęs baravykas.

Prieš savaitę Lietuvą nuplovęs lietus gerokai pagirdė girias, todėl grybavimo malonumų ištroškę Širvintų krašto gyventojai patraukė į miškus. Dažnas grybauti mėgsta vienas, kiti traukia poromis, treti – su augintiniais.

Kaip ten bebūtų, bet laimikis dažniausiai keliauja į vieną puodą, o paskui čirškinamas vienoje keptuvėje. Aktyvesni kraštiečiai, nuo seno žinantys grybingas vietas, tiesiog „sprogdina“ socialinius tinklalapius su rastų grybų nuotraukomis. Netgi respublikiniai portalai skelbia, kad Žemaitijoje šiemet grybų randama daugiausia. Kiek ten tos tiesos, turbūt tik patys žemaičiai žino.

Grybavimas – tai malonumas ne tik šeimininkui, bet ir jo augintiniui. Vien nuo minties apie gaivų orą, šnarančius lapus ir neaprėpiamus plotus išsidūkti miške dažnas augintinis nenustygsta vietoje. Su augintine šunyte Puma grybauti mėgsta ir Alionių I kaimo gyventoja Valda Gujytė. Nuolatinė „Širvintų krašto“ skaitytoja Valda į redakciją atsiuntė keletą nuotraukų, kuriose užfiksuotos grybavimo akimirkos. „Su Puma abi labai mėgstame grybauti Alionių miške. Labai žavi miško vaizdai, džiugina grynas oras, labai nustebino surastas po lazdynu augęs baravykas. Tikra pagalbininkė grybaujant yra Puma“, – rašoma Valdos atsiųstame laiške.

Šunytė Puma talkina grybautojai Valdai renkant grybus Alionių miške.

Pusdienis, praleistas drauge miške, neabejotinai yra naudingas tiek šeimininkui, tiek jo augintiniui. Visgi veterinarijos specialistai įspėja, kad grybavimas gali būti pavojingas šuns gyvybei. Pasirodo, kad augintinio susidūrimas su vienintele nuodinga gyvate – paprastąja angimi – gali baigtis mirtimi. Įdomiausia tai, jog daugelis gyvūnų rūšių yra visiškai atsparios gyvačių nuodams, tačiau, deja, ne šunys. „Šunims neretai tokie susitikimai baigiasi mirtimi dėl didelio nuodų kiekio tokiam svoriui“, – apie pavojų perspėja veterinarai. „Guminiai „Rukka“ šunų batukai-kojinės padės šių pavojų išvengti“, – patarimus dalija gyvūnams skirtų prekių parduotuvių konsultantai.

Aišku, grybavimas grybautojui visada kelia didžiulį malonumą. Deja, yra tokių, kurie grybų nepažįsta ir renka viską, kas jiems atrodo gražiai ir patraukliai. Deja, privalgius nuodingų grybų, pasekmės gali būti graudžios.

Pasirodo, kad išmaniosios technologijos yra visagalės. Išmanusis telefonas gali padėti grybaujant! „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertai pataria su savimi į mišką pasiimti ne tik pintinę, bet ir išmanųjį telefoną. Tiek pradedantiems, tiek patyrusiems grybautojams skirta programėlė „Mushroom Identificator“ atpažįsta apie 900 skirtingų grybų rūšių – tereikia įkelti savo radinio nuotrauką. Tiesa, šioje programėlėje informacija grybautojams yra pateikiama anglų kalba, tačiau rasto grybo tinkamumą valgyti galima patikrinti ir lietuviškame internetiniame kataloge www.grybai.net.

„Širvintų krašto“ informacija
Valdos Gujytės nuotraukos

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

„River Cleanup“ pirmą kartą Lietuvoje: bus valomos Neries ir Nemuno upės

Daugiagalvė saulėgrąža

Rajono rekordo formaliai nesumušė, bet kas žino…

Visi agurkai normalūs, o vienas – Sabonis

Čiobiškio seniūnija – bulvių rekordininkių kraštas?

Grybavimas – malonumas ir šeimininkei, ir jos augintinei

Grybautojas ir lapė dėl baravyko galynėjosi žvilgsniais

Kiškis įsigudrino šeimininkauti kopūstuose

Nelabai linksma istorija apie laukinių paukštelių gyvenimą

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Pažintis su dideliu pasauliu…

Ar išgarsins Lapeles laumės šluotos?

„Žaliosios olimpiados“ pusfinalyje – musninkiečiai

Bebro pėdsakai visai šalia…

Brakonieriai savo planais pasidalijo su aplinkosaugininke

„Stebuklingam“ Sibiro augalui – pašto ženklas ir atvirukas

Oralinė vakcinacija nuo pasiutligės – Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Trimeris ir krūmapjovė – būtini, norintiems gyventi estetiškoje aplinkoje

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+