Baravykas

Grybavimas – malonumas ir šeimininkei, ir jos augintinei

Grybautoją Valdą Gujytę nudžiugino surastas po lazdynu augęs baravykas.

Prieš savaitę Lietuvą nuplovęs lietus gerokai pagirdė girias, todėl grybavimo malonumų ištroškę Širvintų krašto gyventojai patraukė į miškus. Dažnas grybauti mėgsta vienas, kiti traukia poromis, treti – su augintiniais.

Skaityti daugiau »

Grybautojas ir lapė dėl baravyko galynėjosi žvilgsniais

Širvintiškiui Borisui Sockiui grybavimas – ilgametė aistra, į kurią jis kasmet pasineria su didžiausiu malonumu. „Širvintų kraštas“ kaskart publikuoja Boriso rastų grybų nuotraukų. Tai žmogus, kuris melai pasidalija turima informacija. Nuo seno tai vienas geriausių laikraščio draugų ir bendraautorių.

Skaityti daugiau »

Baravykai jau auga prie pat Širvintų

Suradai ar pamatei – parodyk
Baravykai jau auga prie pat Širvintų
Išėjęs grybauti į Širvintų mišką už hipodromo, Zenonas Muleronka aptiko 900 g sveriantį baravyką. Labiausiai juo džiaugėsi anūkas Emiras.
Skelbiama, kad Lietuvoje auga 14 baravyko rūšių, iš kurių 6 įrašytos į Lietuvos Raudonąją knygą, o Šėtoninis baravykas – pas mus vienintelis nuodingas baravykas.
Kaip galima spėti iš nuotraukos, Zenonas surado tikrinį baravyką, kitaip dar vadinamą tiesiog baravyku. Įdomu tai, kad jis plačiai paplitęs Šiaurės pusrutulyje, o Pietų pusrutulyje natūraliai neaugo, tačiau buvo introdukuotas Naujojoje Zelandijoje ir Pietų Afrikoje. Tai vienas geriausiai pažįstamų ir vertingiausių valgomų grybų Lietuvoje. Auga birželio-lapkričio mėnesiais įvairiuose miškuose po eglėmis, ąžuolais, beržais, pušimis. Užauga dideli, pas mus – iki 3 kg.
Beje, lenkų profesoriui Karpinskui pavyko jį išauginti mėgintuvėlyje, tiriamieji darbai tęsiami, bet kol kas dirbtiniu būdu dar neauginamas. Tai ne tik maistingiausias, bet ir gydomųjų savybių turintis grybas, liaudies medicinoje žaizdoms gydyti naudojami džiovintų baravykų milteliai.
Anūkas Emiras su senelio rastu baravyku.

Anūkas Emiras su senelio rastu baravyku.

Anūkas Emiras su senelio rastu baravyku.

Išėjęs grybauti į Širvintų mišką už hipodromo, Zenonas Muleronka aptiko 900 g sveriantį baravyką. Labiausiai juo džiaugėsi anūkas Emiras. Skaityti daugiau »

Atidarė grybavimo sezoną

Pastebėjai ar radai – parodyk
Atidarė grybavimo sezoną
Juknonių kaimo seniūnaitė Vanda Liutkienė Babriškių miške, Čiobiškio seniūnijoje, rado baravyką, kurio svoris – beveik 1 kilogramas, kepurės skersmuo – 20 cm, o grybo koto ilgis – 15 cm. Taigi grybavimo sezonas jau atidarytas!
Vita Tamoševičiūtė
Čiobiškio bendruomenės pirmininkėJuknonių kaimo seniūnaitė Vanda Liutkienė Babriškių miške, Čiobiškio seniūnijoje, rado baravyką, kurio svoris – beveik 1 kilogramas, kepurės skersmuo – 20 cm, o grybo koto ilgis – 15 cm. Taigi grybavimo sezonas jau atidarytas!

Vanda Liutkienė ir jos laimikis...

Vanda Liutkienė ir jos laimikis...

Juknonių kaimo seniūnaitė Vanda Liutkienė Babriškių miške, Čiobiškio seniūnijoje, rado baravyką, kurio svoris – beveik 1 kilogramas, kepurės skersmuo – 20 cm, o grybo koto ilgis – 15 cm. Taigi grybavimo sezonas jau atidarytas! Skaityti daugiau »

Miško dovana gimimo dienos proga

Jubiliatui - puiki miško dovana!

Jubiliatui - puiki miško dovana!

Šiais metais grybautojus stebina ne tik baravykų gausa, tačiau kartais iš kojų verčia ir jų dydis. Didžiausi grybai randami pietų Lietuvoje, Varėnos, Šalčininkų rajonų miškuose. Lietuvoje yra įkurta rekordų registravimo agentūra „Factum“, kurioje sukaupta daugiau kaip 3000 įvairiausių „lietuviškų“ rekordų. Kalbant apie baravykus, tai kol kas rekordas užfiksuotas 1971 metais. Tada Šalčininkų rajone, Dieveniškėse, rastas galiūnas turėjo 49 cm kepurę, 28 cm skersmens kotą ir svėrė 3 kg 50 g.  Skaityti daugiau »

Užlipo ant galvos!

Ypač nudžiugino vienas, Henriko rastasis, su „tėčiui“, o gal „mamai“ ant galvos užlipusiu „vaikeliu“.

Ypač nudžiugino vienas, Henriko rastasis, su „tėčiui“, o gal „mamai“ ant galvos užlipusiu „vaikeliu“.

Ši vasara grybautojų nelepino. Sausros, karščiai išdžiovino ir miškų paklotę. Tačiau rudenėjant – pratrūko. Internetas mirgėte mirga Žemaitijos grybautojų laimikiais – renka tūkstančius baravykų. Širvintų krašto miškai tokiu derliumi iki šiol nedžiugino. Bet praėjusią savaitę, nušniokštus smarkesnėms liūtims, ir mūsų miškuose pasipylė grybai. Žinoma, ir grybautojai.

Alionių seniūnijos Pagirių kaimo gyventojai Genoefa ir Henrikas Lipnevičiai grybauja nuo mažumės. Kai jau prasideda grybų sezonas, – kasdien. Tik Genoefa sako, kad dabar grybai tose vietose, kur pulkais augdavo jos vaikystėje, jau nebeauga. Tai prie kelių, tai papievėse dygsta.

– Boruvkos miškas – vos už puskilometrio, o ir ganykla pamiškėje. Kai nuvažiuoju dviračiu karvutės perkelti, tuo pačiu – ir į mišką,- pasakoja Genoefa. – Dar nebuvo taip, kad tuščiomis grįžčiau. Ypač sekasi vyrui. Ankstesniais metais jis po 300-500 baravykų rasdavo. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos