Karštas reportažas: Širvintose istorinis sporto įvykis – atidarytas naujas futbolo stadionas

Naujasis Širvintų stadionas atidarytas 2018 m. birželio 2 d. (nuotraukos autorius - Arnoldas Mikulevičius.)

Naujasis Širvintų stadionas atidarytas 2018 m. birželio 2 d. (nuotraukos autorius - Arnoldas Mikulevičius.)

Birželio 2 d. Širvintose atidarytas naujasis futbolo stadionas. Tai ne tik džiugus ir išskirtinis įvykis visai sporto bendruomenei – mokytojams, treneriams, sporto veteranams, dabar sportuojantiems vaikams ir jaunimui, augančiai naujajai širvintiškių kartai. Tai įvykis, kurio Širvintos turėjo laukti kone kelis dešimtmečius – didesnių naujų viešųjų objektų statybų nesiėmė nei viena Širvintų rajono valdžia nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo… 

Atidarymo iškilmėse, skambant Lietuvos Respublikos himnui, į padangę kilo Europos Sąjungos, Lietuvos ir Širvintų krašto vėliavos. Jas iškelti buvo pakviesti Širvintų Lauryno Stuokos Gucevičiaus gimnazijos direktorė Audronė Buzienė, Širvintų sporto centro direktorė Alina Zapolskienė ir Širvintų rajono tarybos narys, kultūros, jaunimo ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas, sporto klubo „Briedis“ direktorius ir steigėjas Rimas Stepaitis.

Atvykusius garbingus svečius ir gausiai susirinkusius širvintiškius sveikino merė Živilė Pinskuvienė. Ji džiaugėsi, kad bendromis pastangomis pavyko įgyvendinti šį svarbų didelį projektą, dėkojo visiems, kurie suprato, palaikė, rėmė ir tikėjo. Nuoširdų ačiū merė tarė Tarybos nariams, šventėje dalyvavusiems svečiams, kurių kiekvienas bent dalele prisidėjo prie šio didžiulio projekto. „Tai dovana Jums visiems, mieli širvintiškiai,“ – sakė Ž. Pinskuvienė.

[nggallery id=446]

Naująjį stadioną pašventino Švento Arkangelo Mykolo parapijos kunigas dekanas Leonas Klimas, sakęs, kad jame sportuos ir tikintys, ir netikintys, tačiau palinkėjo, kad Dievas saugotų šią vietą ir į ją besirenkančius žmones.

Su naujojo stadiono atidarymu sveikino ir džiaugėsi visas būrys garbingų svečių. Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas, prisipažinęs, kad pats yra baigęs „Žalgirio“ futbolo mokyklą, sakė, kad baltai pavydi širvintiškiams tokio stadiono. Lietuvos Respublikos Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, šventėje dalyvavęs su trejų dukrele Lukne, sveikino visus susirinkusius ir sakė, kad naujasis stadionas yra puiki dovana visiems širvintiškiams. Seimo narys, išrinktas Širvintų-Molėtų vienmandatėje apygardoje Petras Čimbaras pajuokavo, kad jei Širvintų rajono merė Ž.Pinskuvienė būtų Vilniaus merė, ko gero sostinei nereikėtų šitiek metų laukti nacionalinio stadiono. Jam antrino ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus patarėjas Arūnas Aidukas, kuris sakė pažįstantys daug Lietuvos merų, kurie pradėjo statyti stadionus, bet visuomet užbaigia darbus jau kitas meras. O Širvintose stadiono statybų projektas vyko labai sklandžiai ir greitai. Ypatingo jaunųjų ir mažųjų sportininkų dėmesio saulaukė garsus Lietuvos futbolininkas, atstovaujantis šalies nacionalinei rinktinei, žaidęs už garsius užsienio klubus Deividas Česnauskis, kuris pasidžiaugė ir pasveikino su stadiono atidarymu. Šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas Paulius Malžinskas.

Pasisakyti buvo pakviestas Širvintų futbolo veteranų atstovas Vytautas Apavičius, pasidalijęs prisiminimais ir pasidžiaugęs naujuoju stadionu. Na o rangovo UAB „Infes“ laikinai einantis direktoriaus pareigas Dovydas Lentvinskas kalbėjo apie Širvintų rajono vadovių ir projektą koordinavusių specialistų reiklumą, kuris, pasak jo, padėjo sparčiai ir kokybiškai vykdyti darbus.

[nggallery id=447]

Visi svečiai buvo pakviesti palikti autografus ant simbolinių marškinėlių, kurie liks prisiminimu ateities kartoms. Pasirašyti ant marškinėlių merė Živilė Pinskuvienė pakvietė ir žmones, be kurių šis projektas nebūtų pavykęs – tai dešinioji merės ranka Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Investicijų skyriaus vedėja Dovilė Audėjūtė, Ūkio plėtros skyriaus vedėja Rita Gujienė ir vyriausiasis specialistas Saulius Zabulis.

Šventės metu buvo pagerbti Širvintų futbolo entuziastai, veteranai. Senąsias Širvintų futbolo tradicijas įprasmina skambūs vardai: Širvintų „Žalgiris“, Širvintų „Nemunas“, Širvintų „Naujas gyvenimas“, Širvintų „Agronomas“, Širvintų „Jaunystė“, ir pagaliau „Širvinta“, „Širvintos“ – tai pavadinimai Širvintų futbolo komandų, kurios šios populiariausios pasaulyje sporto šakos tradicijas mūsų mieste kūrė nuo 1956 m.

Buvę „Jaunystės“ ir „Širvintos“ žaidėjai buvo pakviesti įsiamžinti nuotraukoje ir pasirašyti ant simbolinių marškinėlių, kurie ilgai primins visiems šį istorinį įvykį, stadiono atsiradimą Širvintose.

Atidarymo ceremonijos kulminacijai – simbolinės juostos perkirpimui buvo pakviesti Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Tarybos narys, Kultūros, jaunimo, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Romas Zibalas.

Perkirpus juostelę, skambant orkestro fanfaroms, dangų nušvietė spalvingi fejerverkai.

Pasibaigus atidarymo iškilmėms, prasidėjo sportinė renginio dalis. Vyko net kelios draugiškos futbolo varžybos. Pirmiausiai jėgas išbandė mažiausi futbolininkai: 2008 g. m. ir jaunesnių vaikų Širvintų sporto centro komanda (treneris – Saulius Barevičius), susitikę su Molėtų sporto centro komanda. O kitoje aikštės pusėje vyko vyresnių – 2005 g.m. žaidėjų Širvintų sporto centro komandos (treneris – Vytautas Skirmantas) varžybos su Vilniaus futbolo komanda.

Atmosferai įkaitus, jėgas išbandė futbolo veteranai – Širvintų „Briedis“ ir Ukmergės „Spartakas“.

Na, o sportinės dalies kulminacija tapo Širvintų „Širvintos“ ir Trakų futbolo klubo, žaidžiančio Lietuvos A lygoje, varžybos.

Varžybų pertraukų metu vyko loterija, kurios laimėtojai džiaugėsi firminiais pasaulio čempionato kamuoliais. Burtus traukė žinomas Širvintų sporto žmogus, ilgametis kūno kultūros mokytojas, treneris, sportininkų kalvis, šaulys, dar ir dabar dalyvaujantis karinėse-sportinėse varžybose, Leonas Vaicekauskas ir Tarybos narys, „Briedžio“ klubo vadovas Rimas Stepaitis.

Šventę puošė ir muzikiniais kūriniais susirinkusius džiugino orkestras ,,Panevėžio garsas“, gimnastų grupė „Project Mayhem“, Lietuvos pop muzikos scenos projekto „Čilinam“ atlikėjai Ramūnas Rudokas, Deivydas Zvonkus ir Katažina Zvonkuvienė. Visos šventės metu talkino savanoriai – gražiosios lietuvaitės Inga Vaickienė ir Indrė Kabašinskienė, pasitempę, šypsenomis švytintys mažieji Karina Fedotova ir Nojus Kralikevičius. Renginio vedėjas – Simonas Indrašius.

Nuotraukų autorius – Linas Šalkauskas
Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

61 Atsakymas į "Karštas reportažas: Širvintose istorinis sporto įvykis – atidarytas naujas futbolo stadionas"

 1. tai parašė:

  uz aciu niekas gero neparasys, jiems skandalu reikia, ispustu burbulu, kur tik pinskuviene, nori skandalo, skaitomumo, kam rupi, kaip zmones stengiasiir dirba, kiek jegu atiduoda, o blogus dar ir uzsako, kad kuo placiau visi rasytu

 2. Diedukas parašė:

  Taip – ziniasklaida parasytu tik tuo atveju, jei koks prozektorius neuzsidegtu ar kazkas suluztu …..informacija turi but nukreipta teisinga linkme
  Juk zymiai zmonems idomiau kaip mes karams ruosiames ar kaip partijos Lietuva nurengineja

 3. jo parašė:

  Respublikinei spaudai reikia purvo, o cia kas? Zmones laimingi, džiaugiasi, tai ka cia viesinti? Tai ir parodo, kad yra dvigubi standartai, juk zmones nera durni ir supranta, kur prpoganda, o kur realus darbai.

 4. Eziuk*s parašė:

  ir pirmininko nebuvo-nebuvo tai ir nereikia,ir respublikine spauda neraso-juk tai ne purvo doze….tai ko cia stengtis.
  ..vat laime kai kazkas sugriuna,ar koks pagalys ikistas i ratus netiketai pristabdo judejima… juk kazkam kuo blogiau tuo geriau

 5. lora parašė:

  Pritariu del demesio skyrimo smeizikams. Per daug jiem demesio skiriame. Tegul sau markstosi kaip katinai pries saule tame savo smeizte. O merei sekmes darbuose.

 6. rinkejas parašė:

  o kodėl nebuvo ministro pirmininko

 7. faraonas parašė:

  maziau reikia kreipti demesi, etatiniai skundikai, kurie tiesiog stabdo, trukdo greiciau darbus pabaigti, bet nereikia perdaug ju sureiksminti ir tiek demesio skirti, geriau daugiau skirkime pasidziaugti besikeicianciu rajonu ir puikiu zmoniu darbu, paskui labai susireiksmine ir svarbus vaiksto, kai tiek demesio rodai kenkejams

 8. Virgis parašė:

  Skundikams tai buvo blogiausia diena gyvenime .

 9. Jopapa parašė:

  tegul springsta is pavydo kenkejai ir skundikai, kad ir kaip trukdo, darbai vistiek vyksta, kaip gedos ajusmo nera pas zmones, nesuprantu

 10. Anonimas parašė:

  to jurga

  teisingas pastebejimas

 11. futbolo žiūrovas parašė:

  O kodėl birželio 3 d (sekmadienį) „Širvintos“ futbolininkai žaisti oficialių rungtynių buvo sugrąžinti į senąjį stadioną? Gal todėl pralaimėjo 1:3

 12. jurga parašė:

  sita stadiono nuotrauka tai kazkas nepaprasto

 13. vale parašė:

  Pavyzdingai dirbanti mere.

 14. goga parašė:

  eikit eikit, kam tas duchelis idomus, apgavikas, visos sirvintos zino, kas per nieksas, dieve, kur ziuri jo seima….. kodel nepamoko, juk uz nieksiska elgesi atsilyginama veliau ar anksciau…..liudna del seimos….

 15. ??? parašė:

  kas zino, astikiuis tebestovi prie maximos ir tebepudrina zmonems smegenis, uzuojauta zmonai su tokiu durnium gyvent

 16. pieniu vynas parašė:

  o kazkas skunde, reke, nepavyks, opozicija balsavo pries…..saunuoliai valdantieji kad nepabugote ir padarete ka zadejote

 17. Eziuk*s parašė:

  Puikus stadionas….. jei kazkam jis nepatinka-eidami pro šali ,kaip ejot taip ir praeikit – negadinkit šventes

 18. aga parašė:

  Del skonio nesigincisime, bet zmoniu skaiciai susirenka, gal 30 kartų daugiau. Argi tiek budavo per ziemines sventes anksciau?

 19. Svente parašė:

  Kai Živilė tapo mere, tai šventės Širvintose tapo tikromis skoningomis šventėmis. Tiesiog, kaip sakoma, vau. Didieji miestai gali pavydėti mums.

 20. aga parašė:

  Tikrai aplinkui lijo, o ant Širvintų ne.

 21. patiko parašė:

  patiko svente, puiki dovana rajonui, puikiai praleistas laikas sventeje, oras kaip uzsakytas

 22. manau parašė:

  geras zmogus zemeje kuria rojų , o piktas tiesiog šmeiždamas megaujasi susikurtu pragaru.

 23. Rasai parašė:

  nebloga mintis, tegul zino, su kuo reikala turi…..nors is kitos puses, gal tegul nezino, tai greiciau su tokiais pilieciai patys susinakins

 24. paskutiniam parašė:

  Tokie sarmatos jausmo neturi.

 25. To ? parašė:

  Jie drasus smeizti ir rekauti. Idomu butu paziurejus, kaip reaguotu zmones, jei i svente butu ateje rekiantys ir nepalaike stadiono. Neatejo, bet vel kimba ir prie stadiono..iesko š. s.

 26. to Rasa parašė:

  būtu juokinga :0

 27. jo parašė:

  Tikrai jinai netausoja jėgų ir dirba per daug.
  Jau vien su stadionu įėjo į istoriją. O dar kiek numatyta ir bus padaryta neziurint į apskundimus, purvinimą ir šmeižimo jūrą.

 28. Rasa parašė:

  gan neblogai pazistu Gabrieliaus viena padejeja, sakau, gal sarpiaus dosje nusiusti, smulku aprasyma ir kliedesius socialiniame tinkle, nzn ar jie galimai sergancius deleguotu…

 29. to ? parašė:

  tai negi pripazins dar viena gera meres ir jos komandos ir tarybos darba, atejimas butu lygus pripazinimui, bet sitie susireiksmine rekiantys to nedaleis, turbut ir savo vaikams uzdraude eiti i grazia svente ir pasidziaugti

 30. Anile parašė:

  Mere per daug dirba ir per daug sakyciau laikosi zodzio..nes tie, kurie sedejo daug metu, tai daug zadejo. O kas is to. Matom ka turim.. Zivile per viena kadencija, mano manymu, per daug padare. Ir toliau stengiasi del zmoniu, ranku nenuleidzia, nors kiekviename zingsnyje kaisiojami pagaliai.

 31. ha ha parašė:

  Kas ja rinks?

 32. to KASKA 2018-06-05 21:36 parašė:

  Jeigu mere prižadėjo, tai būtinai padarys. Ji žodžio laikosi.

 33. sarpius parašė:

  sarpius eis i rinkimus, nuo konservatoriu, nezinau, ar cia garsiai juoktis, ar verkti….. idomu ir tiuske eis?

 34. ? parašė:

  o kdl pilietiskieji neatejo i svente? Ko jie pabijojo? Net ju patrone susireixmino ir nejo, o taip visur aplaxto.

 35. KASKA parašė:

  KAI ZMONES DIRBA IR DIRBA DAUG, TAI IR PADAROMA DAUG GERO RAJONUI, LAUKIAM KOMPLEKSO SPORTO

 36. Nepilietiskas parašė:

  Jau tokie jie susirupine ir pilietiski, kad net gaila ju. Juk vaistu nuo nerimo tik su receptu galima nusipirkti. Va ir neina issirasyti. Buvo atvykes sveikatos ministras. Gal reikejo paprasyti, kad leistu tokiu vaistu nuo susirupinimo nusipirkti isskirtinem salygom tik sirvintiskiam kai kuriems.

 37. o jei parašė:

  Mere, šmeižikų ir piktų kalbų saugokitės kaip nuodingų kirminų ant žydinčios rožės žiedo. Jie visada slepiasi už subtilių ir pagražintų „susirūpinimų“.

 38. tadas parašė:

  super, vilnius net atsilieka sirvintoms, nesugeba meras nieko, o cia pyst ir turim, aisku, tikiu, kad juodu prakaitu issikovojo, kad sirvintose atsirastu

 39. jurgis parašė:

  super

 40. yjo parašė:

  Blogiausia yra tai, kad pagalius į ratus kaisioja tie, kurie turejo galimybe tokius stadionus statyti, bet ju nestatė. O merei ačiū.

Comments are closed.

scroll to top
+