Karštas reportažas: Širvintose istorinis sporto įvykis – atidarytas naujas futbolo stadionas

Naujasis Širvintų stadionas atidarytas 2018 m. birželio 2 d. (nuotraukos autorius - Arnoldas Mikulevičius.)

Naujasis Širvintų stadionas atidarytas 2018 m. birželio 2 d. (nuotraukos autorius - Arnoldas Mikulevičius.)

Birželio 2 d. Širvintose atidarytas naujasis futbolo stadionas. Tai ne tik džiugus ir išskirtinis įvykis visai sporto bendruomenei – mokytojams, treneriams, sporto veteranams, dabar sportuojantiems vaikams ir jaunimui, augančiai naujajai širvintiškių kartai. Tai įvykis, kurio Širvintos turėjo laukti kone kelis dešimtmečius – didesnių naujų viešųjų objektų statybų nesiėmė nei viena Širvintų rajono valdžia nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo… 

Atidarymo iškilmėse, skambant Lietuvos Respublikos himnui, į padangę kilo Europos Sąjungos, Lietuvos ir Širvintų krašto vėliavos. Jas iškelti buvo pakviesti Širvintų Lauryno Stuokos Gucevičiaus gimnazijos direktorė Audronė Buzienė, Širvintų sporto centro direktorė Alina Zapolskienė ir Širvintų rajono tarybos narys, kultūros, jaunimo ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas, sporto klubo „Briedis“ direktorius ir steigėjas Rimas Stepaitis.

Atvykusius garbingus svečius ir gausiai susirinkusius širvintiškius sveikino merė Živilė Pinskuvienė. Ji džiaugėsi, kad bendromis pastangomis pavyko įgyvendinti šį svarbų didelį projektą, dėkojo visiems, kurie suprato, palaikė, rėmė ir tikėjo. Nuoširdų ačiū merė tarė Tarybos nariams, šventėje dalyvavusiems svečiams, kurių kiekvienas bent dalele prisidėjo prie šio didžiulio projekto. „Tai dovana Jums visiems, mieli širvintiškiai,“ – sakė Ž. Pinskuvienė.

[nggallery id=446]

Naująjį stadioną pašventino Švento Arkangelo Mykolo parapijos kunigas dekanas Leonas Klimas, sakęs, kad jame sportuos ir tikintys, ir netikintys, tačiau palinkėjo, kad Dievas saugotų šią vietą ir į ją besirenkančius žmones.

Su naujojo stadiono atidarymu sveikino ir džiaugėsi visas būrys garbingų svečių. Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas, prisipažinęs, kad pats yra baigęs „Žalgirio“ futbolo mokyklą, sakė, kad baltai pavydi širvintiškiams tokio stadiono. Lietuvos Respublikos Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, šventėje dalyvavęs su trejų dukrele Lukne, sveikino visus susirinkusius ir sakė, kad naujasis stadionas yra puiki dovana visiems širvintiškiams. Seimo narys, išrinktas Širvintų-Molėtų vienmandatėje apygardoje Petras Čimbaras pajuokavo, kad jei Širvintų rajono merė Ž.Pinskuvienė būtų Vilniaus merė, ko gero sostinei nereikėtų šitiek metų laukti nacionalinio stadiono. Jam antrino ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus patarėjas Arūnas Aidukas, kuris sakė pažįstantys daug Lietuvos merų, kurie pradėjo statyti stadionus, bet visuomet užbaigia darbus jau kitas meras. O Širvintose stadiono statybų projektas vyko labai sklandžiai ir greitai. Ypatingo jaunųjų ir mažųjų sportininkų dėmesio saulaukė garsus Lietuvos futbolininkas, atstovaujantis šalies nacionalinei rinktinei, žaidęs už garsius užsienio klubus Deividas Česnauskis, kuris pasidžiaugė ir pasveikino su stadiono atidarymu. Šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas Paulius Malžinskas.

Pasisakyti buvo pakviestas Širvintų futbolo veteranų atstovas Vytautas Apavičius, pasidalijęs prisiminimais ir pasidžiaugęs naujuoju stadionu. Na o rangovo UAB „Infes“ laikinai einantis direktoriaus pareigas Dovydas Lentvinskas kalbėjo apie Širvintų rajono vadovių ir projektą koordinavusių specialistų reiklumą, kuris, pasak jo, padėjo sparčiai ir kokybiškai vykdyti darbus.

[nggallery id=447]

Visi svečiai buvo pakviesti palikti autografus ant simbolinių marškinėlių, kurie liks prisiminimu ateities kartoms. Pasirašyti ant marškinėlių merė Živilė Pinskuvienė pakvietė ir žmones, be kurių šis projektas nebūtų pavykęs – tai dešinioji merės ranka Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Investicijų skyriaus vedėja Dovilė Audėjūtė, Ūkio plėtros skyriaus vedėja Rita Gujienė ir vyriausiasis specialistas Saulius Zabulis.

Šventės metu buvo pagerbti Širvintų futbolo entuziastai, veteranai. Senąsias Širvintų futbolo tradicijas įprasmina skambūs vardai: Širvintų „Žalgiris“, Širvintų „Nemunas“, Širvintų „Naujas gyvenimas“, Širvintų „Agronomas“, Širvintų „Jaunystė“, ir pagaliau „Širvinta“, „Širvintos“ – tai pavadinimai Širvintų futbolo komandų, kurios šios populiariausios pasaulyje sporto šakos tradicijas mūsų mieste kūrė nuo 1956 m.

Buvę „Jaunystės“ ir „Širvintos“ žaidėjai buvo pakviesti įsiamžinti nuotraukoje ir pasirašyti ant simbolinių marškinėlių, kurie ilgai primins visiems šį istorinį įvykį, stadiono atsiradimą Širvintose.

Atidarymo ceremonijos kulminacijai – simbolinės juostos perkirpimui buvo pakviesti Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Tarybos narys, Kultūros, jaunimo, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Romas Zibalas.

Perkirpus juostelę, skambant orkestro fanfaroms, dangų nušvietė spalvingi fejerverkai.

Pasibaigus atidarymo iškilmėms, prasidėjo sportinė renginio dalis. Vyko net kelios draugiškos futbolo varžybos. Pirmiausiai jėgas išbandė mažiausi futbolininkai: 2008 g. m. ir jaunesnių vaikų Širvintų sporto centro komanda (treneris – Saulius Barevičius), susitikę su Molėtų sporto centro komanda. O kitoje aikštės pusėje vyko vyresnių – 2005 g.m. žaidėjų Širvintų sporto centro komandos (treneris – Vytautas Skirmantas) varžybos su Vilniaus futbolo komanda.

Atmosferai įkaitus, jėgas išbandė futbolo veteranai – Širvintų „Briedis“ ir Ukmergės „Spartakas“.

Na, o sportinės dalies kulminacija tapo Širvintų „Širvintos“ ir Trakų futbolo klubo, žaidžiančio Lietuvos A lygoje, varžybos.

Varžybų pertraukų metu vyko loterija, kurios laimėtojai džiaugėsi firminiais pasaulio čempionato kamuoliais. Burtus traukė žinomas Širvintų sporto žmogus, ilgametis kūno kultūros mokytojas, treneris, sportininkų kalvis, šaulys, dar ir dabar dalyvaujantis karinėse-sportinėse varžybose, Leonas Vaicekauskas ir Tarybos narys, „Briedžio“ klubo vadovas Rimas Stepaitis.

Šventę puošė ir muzikiniais kūriniais susirinkusius džiugino orkestras ,,Panevėžio garsas“, gimnastų grupė „Project Mayhem“, Lietuvos pop muzikos scenos projekto „Čilinam“ atlikėjai Ramūnas Rudokas, Deivydas Zvonkus ir Katažina Zvonkuvienė. Visos šventės metu talkino savanoriai – gražiosios lietuvaitės Inga Vaickienė ir Indrė Kabašinskienė, pasitempę, šypsenomis švytintys mažieji Karina Fedotova ir Nojus Kralikevičius. Renginio vedėjas – Simonas Indrašius.

Nuotraukų autorius – Linas Šalkauskas
Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

61 Atsakymas į "Karštas reportažas: Širvintose istorinis sporto įvykis – atidarytas naujas futbolo stadionas"

 1. paskutiniam parašė:

  ka cia pribludijai? ar ben supranti?

 2. Justinui parašė:

  tamsta paskaiciokit, kiek rajono biudzetas neteko del ivairiu teismu, neteisetu valdzios sprendimu, del viesuju pirkimu neskaidrumo, del paciu brangiausiu Lietuvoje statybu.

 3. purvas parašė:

  Aš kartais paskaitau „teisingo“ laikrasčio komentar bjaurastį, patyčias, melą, smeižtą ir vis dazniau pagalvoju, ar nevertėtų merės komandai duoti kolektyvinį pareiškimą policijai, kad būtų išaiskintos tų 2 ar 3 smeizikų pavardės, kurie nuolat dergia. Ir ne zurnalisteiredaktoreidirektorei spresti, kur smeiztas, o kur ne. Ten tikrai ne 5 ir juolab ne 10 raso. Visi savi esame, būtų malonu sužinoti tų „teisuolių“ pavardes.

 4. teofilė parašė:

  Mums mūsų šaunios merės visi pavydi. Sveikatos jai ir kad dar kandidatuotų. Balsuosime už ją gausiai.

 5. vakar parašė:

  per LNK

 6. to vakar parašė:

  per kur cia rode, pasidalinkit, nemaciau?

 7. vakar parašė:

  o MATET vakar reportaza is sirvintu, kaip visi zmones graziai giria mere, tai tik kelis parode ir visi gerai, o jeigip iseitu i gatve ir daugiau pakalbintu. As manau , kad mere nusipelno pagyrimu, nes dirba labai gerai, o tai skundikams labai neepatinka ir jie skundzia.

 8. Anonimas parašė:

  Puikus stadionas.

 9. tutis parašė:

  skundikai viska apskus ir lieps nugriaut…….o stadionas grazus

 10. pvz parašė:

  Jeigu ne merė, tai cia viskas būtu buve kaip anksciau.

 11. Rita parašė:

  nuostabus vaizdas

 12. :) parašė:

  Labas rytas! Kaip miegojot? Linkiu gražios ir sėkmingos dienos.

 13. x parašė:

  Tegul tokių gražių dienų ir švenčių būna daugiau. Tokia niūri mūsų kasdienybė, tegul nors tokie šviesuliai pašviesina mūsų gyvenimą. Aišku, kai kam tokie atidarymai šiurpą kelia.

 14. uoga parašė:

  saunuoliai kas prisidejo, didi diena!!!

 15. to tadas parašė:

  Nebus cia rojaus, nes yra piktų zmonių, kurie pasiruoše pulti, issitycioti ir pazeminti. Jiems geri darbai nematomi.
  Fui

 16. tadas parašė:

  labai laukiu sporto komplekso ir tilto, sirvintos bus mazas rojus zemeje

 17. jura parašė:

  tai istorinis ivykis.

 18. grasilda parašė:

  Sėkmės mūsų merei.

 19. pritariu parašė:

  man irgi keda, kai savo krasta dergia visai Lietuvai, nepatinka, vaziuok gyventi i ta rajona, kuriame, pasak ju, yra geriau, kam cia kenteti buti nelaimingiems ir dar kitiems kenkti

 20. be galo parašė:

  Blogas paukstis, kuris savo lizdą tersia. Tai sakytina apie skundikus, paskalų nesiotojus ir siaip visokius veikejus. Geda geda ir dar karta geda.

 21. Justinas parašė:

  kitiems rajonams reiketu imti pavyzdi is musu, vargsai tie, kurie dergia ir sako, kad Sirvintose yra blogai, nesamones sneka

Comments are closed.

scroll to top
+