Karo nebus: 2018 metais rajone gimė daugiau mergaičių

Pasibaigus 2018 metams, civilinės metrikacijos darbuotojai suveda gimimų, mirčių, santuokų ir ištuokų statistiką. Duomenys kiekvienais metais vis varijuoja: vienur daugėja, kitur mažėja.

Kokia situacija Širvintų rajone?

Širvintų rajono savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Šarūnė Baronaitė informavo, jog 2018 metais Širvintose įregistruotos 82 santuokos. Tai beveik 20 proc. mažiau nei įregistruota santuokų 2017 m. (2017 m. įregistruota 101 santuoka).

„Į apskaitą įtrauktos 46 bažnyčios (konfesijų) nustatyta tvarka sudarytos santuokos, – sakė Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Šarūnė Baronaitė. – 2018 m. į apskaitą įtraukta tik viena santuoka, sudaryta užsienio valstybėje, Ispanijoje. 1 moteris susituokė su Ukrainos piliečiu ir vienas vaikinas vedė Armėnijos pilietę. 2018 metais įvyko 5 išvažiuojamosios santuokos: „Dvaro sodyboje“ (Jauniūnų sen.), Šešuolėlių dvare, 2 santuokos registruotos ant Kernavės kultūrinio rezervato Pilies kalno ir 1 santuoka Pajautos slėnyje. Jauniausiai 2018 m. porai santuokos dieną buvo 18 m., vyriausiam jaunikiui – 63 m., o vyriausiai nuotakai – 60 m. Daugiausia santuokų įregistruota liepos mėnesį (17), o mažiausiai – kovo mėnesį (1).“

Pasidomėjus, kiek 2018 m. buvo auksinių, deimantinių ir kitokių jubiliejinių vestuvių, Šarūnė Baronaitė atsakė: „Deja, nebuvo nei auksinių, nei deimantinių santuokų.“

2018 m. įregistruotos 39 ištuokos (2017 m. buvo 34, 2016 m. – 36).

Vyriausioji specialistė Šarūnė Baronaitė pranešė, jog 2018 m. sudaryta 216 mirties įrašų, tai vienu mirties įrašu mažiau nei 2017 m. (2016 m. buvo 254).

2018 metais ir Mendelsono maršas skambėjo rečiau, ir kūdikių gimė mažiau. Praėjusiais metais Širvintų rajone sudaryti 125 gimimo įrašai, iš jų 16 vaikų, gimusių užsienyje ir įtrauktų į apskaitą. Gimė 67 mergaitės ir 58 berniukai. 2017 metais gimė 145 kūdikiai, 2016 metais – 161 kūdikis, 2015 m. pasaulį išvydo 142 mažyliai.

Populiariausi mergaičių vardai: Arielė, Ugnė, Goda, Lėja, Liepa, Luka, Urtė, o berniukų: Aronas, Arminas, Domantas, Dominykas, Kajus, Mantas, Neitas.

Domas Pasulakalnis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Mikalda parašė:

  O man labai gražus Urtė. Toks iš Klaipėdos krašto, rašytojos Ievos Simonaitytės išpopuliarintas.

 • Pritariu dėl vardų. parašė:

  Labai gražūs Ugnė, Goda, Dominykas.

 • neringa parašė:

  Rasa, jūs labai teisi

 • Rasa parašė:

  Bent neturime mados vaikams duoti idiotiškus vardus???? visi gražūs ir neiškraipyti. Dabar visokių nesąmonių tėveliai prisigalvoja.

 • pastebejimas parašė:

  Dar tos gerosios valdzios buvo padarytas nesuprantams ir neapgalvotas dalykas – uzrytas ligonineje akuserijos ir gimdymu skyrius, o kai neliko skyriaus, nera kur gimdyti ir nera vaiku. O sitiek daktaru buvo taryboje, ka jie maste ir kuo maste?

 • zenonas parašė:

  ar sunku leidinio žurnalistui gauti informaciją iš kitų šaltinių? Juk tiek daug girdėjau ir skaičiau apie milžinišką emigrantų susidomėjimą grįžimu į Širvintas.

 • zenonui parašė:

  o tai migracija ir emigracija skaiciuoja metrikacija?

 • zenonas parašė:

  125 gimimai? Kiek mokyklų tereikės po dešimtmečio? Ir tai ypatingo patrauklumo savivaldybėje. O kodėl nėra informacijos apie emigracijos ir imigracijos santykį? Turbūt nepalankus rodiklis?

Kiti straipsniai:

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Širvintose – vandens batutai

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos