+

Ką turime žinoti apie Seimo rinkimus?

Neringa Lubytė

Neringa Lubytė

Šių metų spalio 9 ir 23 d. Lietuvoje vyks Seimo rinkimai. Širvintiškiams esminis pasikeitimas – tai, kad mūsų rajonas prijungtas prie Molėtų ir sudarys naują Molėtų-Širvintų rinkimų apygardą Nr. 54.

„Širvintų kraštas“ paprašė rinkimų apygardos komisijos narės Neringos Lubytės paaiškinti ir pateikti išsamią informaciją, kurią turi žinoti kiekvienas rinkėjas.

– Kada gyventojams bus nešiojamos rinkėjų kortelės?

– Jos turi būti įteiktos rinkėjams iki spalio 1 d.

– Kas, jeigu kortelės žmogus negauna (pameta ir pan.)?

– Tokiu atveju žmogus vis tiek gali balsuoti. Rinkimų dieną jis turėtų atvykti į rinkimų apylinkę su asmens tapatybės dokumentu. Rinkimų kortelės turėjimas rinkimų dieną nėra privalomas, kadangi ji yra tik informacinio pobūdžio pranešimas apie rinkimus ir kvietimas juose dalyvauti. Vis dėlto, jei rinkėjas su savimi turės rinkėjo kortelę, tai paspartins rinkimų komisijų darbą. Rinkėjo kortelę galima atsispausdinti ir pačiam šiuo interneto adresu: https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkejo-kortele.

– Kam suteikiama galimybė balsuoti namuose?

– Pagal Seimo rinkimų įstatymą, balsuoti namuose gali tik neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai ir sukakę 70 metų ar vyresni rinkėjai. Kiekvienas, norėdamas pasinaudoti savo teise balsuoti namuose, privalo apie tai informuoti apylinkės komisijos narį, atnešusį rinkėjo kortelę. Užpildę prašymą asmenys galės balsuoti namuose spalio 7 ir 8 dienomis namuose nuo 8 iki 20 valandos.

Nuo šių metų prašymą balsuoti namuose galima paduoti ir internetu – portale „Rinkėjo puslapis“, adresu www.rinkejopuslapis.lt.

– Ką daryti, jei rinkimų dieną planuoju išvykti ir norėčiau balsuoti anksčiau?

– Balsavimas iš anksto vyks Širvintų rajono savivaldybėje, Vilniaus g. 61, Širvintose, II a. Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių Seimo rinkimų dieną (2016 m. spalio 9 d.) negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turės galimybę balsuoti iš anksto. Išankstinis balsavimas savivaldybėje vyks spalio 5 ir 6 dienomis nuo 8 iki 20 valandos. Balsuojant iš anksto būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę arba pasą) ar kitą dokumentą, kuriame yra piliečio asmens kodas ir nuotrauka (pvz., vairuotojo, pensininko arba studento pažymėjimą).

– Ką daryti, jei žmogus nori balsuoti, tačiau yra gydymo įstaigoje ar globos namuose?

– Rinkėjams, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose bus suteikiama galimybė balsuoti paštu. Širvintų ligoninėje, Širvintų rajono socialinių paslaugų centre ir Parapijos globos namuose spalio 5, 6 ir 7 dienomis vyks balsavimas paštu.

– Nuo kada rinkimų dieną, spalio 9-ąją, rinkėjai gali balsuoti?

– Rinkimų dieną balsavimas vyksta nuo 7 iki 20 valandos. Rinkėjas balsuoja rinkimų apylinkėje, į kurios sąrašus yra įtrauktas pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Rinkėjas komisijai turi pateikti asmens dokumentą, pasirašyti galutiniame rinkėjų sąraše, kad gavo rinkimų biuletenius, užpildyti biuletenius ir įmesti į juos balsadėžę.

– Ar rinkimų dieną galima balsuoti kitoje apylinkėje?

– Rinkėjas, deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje, bet atvykęs balsuoti ne į savo, o kitą rinkimų apylinkę, esančią toje pačioje rinkimų apygardoje, balsuoti gali. Svarbu turėti asmens dokumentą.

– Kokie dar pasikeitimai svarbūs Širvintų rajono gyventojams?

– Širvintų rajonas kartu su Molėtais sudarys naują rinkimų apygardą. Apygardos būstinė yra Molėtuose, todėl ten bus vežami rinkimų biuleteniai, ten bus skaičiuojami ir galutiniai rinkimų rezultatai. Širvintų rajono gyventojams svarbu ir tai, kad keičiasi dviejų apylinkių buveinės: Šiaulių apylinkė iš Jauniūnų perkelta į Šiaulių kaimą, Vingio g. 1, o Medžiukų apylinkėje rinkėjų laukiama adresu Plento g. 23A, Medžiukų k.

Jei kiltų klausimų, Širvintų rinkėjai gali skambinti tel. 8 618 88 442.

– Dėkojame už pokalbį. Sėkmės nelengvame darbe.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Startavo naujas „Surink Lietuvą“ ir „Audimas“ projektas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+