Ką turime žinoti apie Seimo rinkimus?

Neringa Lubytė

Neringa Lubytė

Šių metų spalio 9 ir 23 d. Lietuvoje vyks Seimo rinkimai. Širvintiškiams esminis pasikeitimas – tai, kad mūsų rajonas prijungtas prie Molėtų ir sudarys naują Molėtų-Širvintų rinkimų apygardą Nr. 54.

„Širvintų kraštas“ paprašė rinkimų apygardos komisijos narės Neringos Lubytės paaiškinti ir pateikti išsamią informaciją, kurią turi žinoti kiekvienas rinkėjas.

– Kada gyventojams bus nešiojamos rinkėjų kortelės?

– Jos turi būti įteiktos rinkėjams iki spalio 1 d.

– Kas, jeigu kortelės žmogus negauna (pameta ir pan.)?

– Tokiu atveju žmogus vis tiek gali balsuoti. Rinkimų dieną jis turėtų atvykti į rinkimų apylinkę su asmens tapatybės dokumentu. Rinkimų kortelės turėjimas rinkimų dieną nėra privalomas, kadangi ji yra tik informacinio pobūdžio pranešimas apie rinkimus ir kvietimas juose dalyvauti. Vis dėlto, jei rinkėjas su savimi turės rinkėjo kortelę, tai paspartins rinkimų komisijų darbą. Rinkėjo kortelę galima atsispausdinti ir pačiam šiuo interneto adresu: https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkejo-kortele.

– Kam suteikiama galimybė balsuoti namuose?

– Pagal Seimo rinkimų įstatymą, balsuoti namuose gali tik neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai ir sukakę 70 metų ar vyresni rinkėjai. Kiekvienas, norėdamas pasinaudoti savo teise balsuoti namuose, privalo apie tai informuoti apylinkės komisijos narį, atnešusį rinkėjo kortelę. Užpildę prašymą asmenys galės balsuoti namuose spalio 7 ir 8 dienomis namuose nuo 8 iki 20 valandos.

Nuo šių metų prašymą balsuoti namuose galima paduoti ir internetu – portale „Rinkėjo puslapis“, adresu www.rinkejopuslapis.lt.

– Ką daryti, jei rinkimų dieną planuoju išvykti ir norėčiau balsuoti anksčiau?

– Balsavimas iš anksto vyks Širvintų rajono savivaldybėje, Vilniaus g. 61, Širvintose, II a. Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių Seimo rinkimų dieną (2016 m. spalio 9 d.) negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turės galimybę balsuoti iš anksto. Išankstinis balsavimas savivaldybėje vyks spalio 5 ir 6 dienomis nuo 8 iki 20 valandos. Balsuojant iš anksto būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę arba pasą) ar kitą dokumentą, kuriame yra piliečio asmens kodas ir nuotrauka (pvz., vairuotojo, pensininko arba studento pažymėjimą).

– Ką daryti, jei žmogus nori balsuoti, tačiau yra gydymo įstaigoje ar globos namuose?

– Rinkėjams, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose bus suteikiama galimybė balsuoti paštu. Širvintų ligoninėje, Širvintų rajono socialinių paslaugų centre ir Parapijos globos namuose spalio 5, 6 ir 7 dienomis vyks balsavimas paštu.

– Nuo kada rinkimų dieną, spalio 9-ąją, rinkėjai gali balsuoti?

– Rinkimų dieną balsavimas vyksta nuo 7 iki 20 valandos. Rinkėjas balsuoja rinkimų apylinkėje, į kurios sąrašus yra įtrauktas pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Rinkėjas komisijai turi pateikti asmens dokumentą, pasirašyti galutiniame rinkėjų sąraše, kad gavo rinkimų biuletenius, užpildyti biuletenius ir įmesti į juos balsadėžę.

– Ar rinkimų dieną galima balsuoti kitoje apylinkėje?

– Rinkėjas, deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje, bet atvykęs balsuoti ne į savo, o kitą rinkimų apylinkę, esančią toje pačioje rinkimų apygardoje, balsuoti gali. Svarbu turėti asmens dokumentą.

– Kokie dar pasikeitimai svarbūs Širvintų rajono gyventojams?

– Širvintų rajonas kartu su Molėtais sudarys naują rinkimų apygardą. Apygardos būstinė yra Molėtuose, todėl ten bus vežami rinkimų biuleteniai, ten bus skaičiuojami ir galutiniai rinkimų rezultatai. Širvintų rajono gyventojams svarbu ir tai, kad keičiasi dviejų apylinkių buveinės: Šiaulių apylinkė iš Jauniūnų perkelta į Šiaulių kaimą, Vingio g. 1, o Medžiukų apylinkėje rinkėjų laukiama adresu Plento g. 23A, Medžiukų k.

Jei kiltų klausimų, Širvintų rinkėjai gali skambinti tel. 8 618 88 442.

– Dėkojame už pokalbį. Sėkmės nelengvame darbe.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Širvintose – vandens batutai

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos