Gyvenamojo ploto butuose ir namuose vidutinės kainos – beveik tokios pat

Loterijoje laimėję „Aukso puodą“, nors šiandien galite įsikurti šiuo metu brangiausiai parduodamame name Širvintose.

Loterijoje laimėję „Aukso puodą“, nors šiandien galite įsikurti šiuo metu brangiausiai parduodamame name Širvintose.

Didžiausio nekilnojamojo turto portalo aruodas.lt duomenimis, šiuo metu Širvintose parduodami 26 butai, daugiausia jų – 10 – dviejų kambarių. Atsižvelgiant į patalpų būklę ir daugiabučio vietą, parduodamo buto kaina svyruoja nuo 54 tūkst. iki 100 tūkst. litų. 1 kambario butą Širvintose galima įsigyti šiek tiek pigiau. Tiesa, iš viso siūloma nusipirkti tik du vieno kambario butus. Abu jie yra Kalnalaukio gatvėje, už vieną prašoma 45 tūkst. litų, už kitą – 54,9 tūkst. litų.

Turint bent šimtą tūkstančių litų galima pasvarstyti ir apie 3 kambarių butą. Pigiausiai įsikelti į tokį butą aruodas.lt siūlo už 80 tūkst. litų, jis yra J. Janonio gatvėje. O štai 3 kambarių butas Nepriklausomybės aikštėje jau siūlomas už 120 tūkst.litų.

Dar labiau skiriasi 4 kambarių butų kainų žirklės. Jei jus tenkins 64 kv. m butas J. Janonio gatvėje, galite čia apsigyventi turėdami tik 80 tūkst. litų, o štai už 79 kv. m butą Vilniaus gatvėje, Širvintų rajono apylinkės teismo kaimynystėje, jau norima 169 tūkst. litų.

Tačiau tai nereiškia, kad antrasis butas yra dvigubai geresnis už pirmiau paminėtąjį. Širvintiškis verslininkas Jonas Petrelis mano, kad šiuo metu butų kainos Širvintose tėra abstraktus, teorinis dalykas. Pati butų rinka mieste yra iškreipta, kadangi dominuoja tik pardavėjai. Visiškai nėra pirkėjų, kurie galėtų konkuruoti dėl siūlomo įsigyti buto. Už parduodamą butą mieste galima prašyti mažai ar daug – rezultatas beveik tas pats, kadangi potencialūs pirkėjai išsikraustė į Angliją ir didmiesčius, o likę Širvintose neuždirba tiek pinigų, kad čia įsigytų butą bent už prašomą minimalią kainą. Apie atvejus, kai mieste stebuklingai pavyksta parduoti butą, kalbama kaip apie rezonansinį įvykį.

Vos per du nepriklausomybės dešimtmečius Širvintų nekilnojamojo turto rinka apsisuko 180 laipsnių. Šiandien deficitas – ne parduodamas butas, šiandien deficitas – buto pirkėjas.

Kita vertus, turint pinigų butui, Širvintose jau galima pasvarstyti apie gyvenimą individualiame name. Aruodas.lt šiuo metu mieste siūlo 14 individualių namų, kurių 2 – galutinai neįrengti. Jei negalite sau leisti už mieste parduodamą prabangų namą su komercinėmis patalpomis bajorišku mostu pakloti 699 tūkst. litų (tiesą sakant, už tiek galima neprastai įsikurti individualiame name ir Vilniaus pašonėje ar net pačiame mieste), galite už 85 tūkst. litų tapti pusės „alytuko“ mieste savininku. Ko gero, rezultatas ne prastesnis, nei apsigyventi daugiabučiame name su keliolika kaimynų, užliejamais rūsiais ir maža automobilių stovėjimo aikštele po langais.

Per pastaruosius metus Širvintose individualaus namo vidutinė kaina pagal aruodas.lt pakilo nuo 1258 Lt/kv. m iki 1582 Lt/kv. m. Kainų pikas buvo 2012-ųjų gruodį, kai vidutinė 1 kv. m kaina individualiame name siekė 1674 Lt.

Daugiabučiuose ir pigiau, ir atvirkščiai: nuo 1583 Lt/kv. m 2012-ųjų balandį šį kaina nukrito iki 1501 Lt/kv. m šį balandį. Atrodo, kad nedaug, tačiau verta pažymėti, kad 2012-ųjų spalį Širvintose, pasak aruodas.lt, vidutiniškai prašyta 1371 Lt/kv. m.

Jonas Petrelis sakė, kad situacija butų rinkoje iš dalies pasikeistų, jei Širvintos taptų patraukliu miestu.

Jei taip nutiktų, širvintiškių tuščiuose butuose apsigyventų geresnio gyvenimo ieškantys atvykėliai iš atokesnių savivaldybių ar ramybės trokštantys pensininkai iš didmiesčių.

Loterijoje laimėję „Aukso puodą“, nors šiandien galite įsikurti šiuo metu brangiausiai parduodamame name Širvintose.

Loterijoje laimėję „Aukso puodą“, nors šiandien galite įsikurti šiuo metu brangiausiai parduodamame name Širvintose.

Tačiau bent artimiausiu metu tokia perspektyva Širvintoms negresia. Nerenovuoti butai senos statybos daugiabučiuose namuose potencialiems pirkėjams yra per brangūs, o miesto infrastruktūra ir pati aplinka gerokai nusileidžia ne vienai atokesnei šalies vietovei. Laikas jau parodė, kad valdančiųjų skambūs pažadai Širvintas paversti „perlu Vilniaus pašonėje“ ar net „miegamuoju sostinės mikrorajonu“ tėra priešrinkiminiai lozungai. Po rinkimų laimėjusiųjų pastangos paprastai apsiriboja postų dalybomis ir ketverių metų trukmės vegetavimu valdžioje. Metai bėga, kadencijos keičia kadencijas, daugėja informacinių skydų apie tariamai įsisavintas europines lėšas, tačiau Širvintos vis labiau skursta ir šiūra. Per pastarąsias kelias kadencijas mieste išdygo nebent keliolika individualių namų, kuriuos, tiesą sakant, pasistatė tie patys širvintiškiai, šiandien ilgesingai laukiantys pirkėjų ištuštėjusiems butams. Apie naujų, šiuolaikiškų daugiabučių statybą mieste nėra ką ir kalbėti, nes to daryti Širvintose paprasčiausiai nebeapsimoka.

Sutinkama, kad nekilnojamojo turto rinką kiek išjudintų mieste ir jo pašonėje šaknis įleidęs verslas, tačiau per pastaruosius kelis dešimtmečius nuo valdžios lovio jokiais buldozeriais nenustumiami įvairiausio plauko koalicijas suformuojantys ir performuojantys amžinai valdantieji nepadarė absoliučiai nieko, kad Širvintas pasirinktų rimti investuotojais. Taip ritantis į pakalnę, po dešimtmečio rimčiausiomis Širvintų verslo įmonėmis, galimas dalykas, imsime vadinti plaukų kirpimo salonus ar Laidotuvių namus, nes čia stambesnių įmonių paprasčiausiai nebebus. Bet ar tada netaps realybe likimo valiai palikti butai užkaltais langais?

Palyginti su aplinkiniais miestais, Širvintos neturi kuo pasigirti: socialinių paslaugų sfera traukiasi, infrastruktūra prastėja, kasdienių paslaugų ir prekių kainos atvirkščiai proporcingos gaunamoms pajamoms, o galą su galu vos suduriantys gyventojai nejaučia valdžios išgirtų europinių investicijų naudos. Kol nesikeis valdančiųjų požiūris į Širvintas kaip visumą, nekilnojamojo turto savininkų neišgelbėtų nė pensininkai, kadangi kitur gyvenimo saulėlydyje jau dabar galima apsigyventi daug pigiau. Štai Akmenės mieste tas pats aruodas.lt siūlo vos už 20 tūkst. litų įsikelti į jaukų, tvarkingą, suremontuotą 2 k butą, kuriame įrengtas Širvintose nematytas reguliuojamas šildymas, taigi šios srities išlaidos – minimalios. Papildomai viliojama šarvinėmis durimis, tvarkinga laiptine su kodinėmis durimis ir ramiais kaimynais. Suprantama, kad už tokią kainą Širvintose įsikursi nebent bendrabučio tipo 1 kambario bute su prišnerkšta laiptine ir koridoriumi, bendra virtuve ir tualetu, nuolat plyta paremtomis laukujėmis durimis ir triukšmingais kaimynais. Tiesa, tokių aruodas.lt šiuo metu Širvintose nesiūlo.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Gyvenamojo ploto butuose ir namuose vidutinės kainos – beveik tokios pat”

  1. skaitytoja parašė:

    Aciu tam protingam zmogui,parasiusiam si straipsni. Tikra tiesa apie musu miestelio valdzia pasakyta. Ji kaip piktzoles giliai saknis ileide i mokesciu moketoju kisenes. O kas apie miestelio grozi,tai verkti norisi…

  2. o parašė:

    o gal kas duos.Ko gi ne.

  3. isprotejimas parašė:

    uz vieno kambario buta ir dar kalnalauki proso 50 tukstanciu!!!!!!!na yra gi durniu ant lietuvos,kaip sakoma noreti galima,tik kas duos tiek

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+