Balsuojant iš anksto rinkėjai šįkart aktyvesni

Per rinkimus į Pirmąjį Seimą Gelvonuose balsuoja Lietuvos kariuomenės I pėstininkų Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino pulko kariai. Centre – pulko vadas Vladas Skorupskis. 1922-ųjų spalis. Nuotr. iš archyvo

Per tris Seimo rinkimų II turo išankstinio balsavimo dienas Molėtų-Širvintų rinkimų apygardoje balsavo 2039 rinkėjai (6,47%).

Palyginimui, pirmame ture per tris dienas balsavo 1404 rinkėjai (4,46%).

Koks bus rinkėjų aktyvumas pakartotinai balsuojant už būsimą Seimo narį Molėtų-Širvintų vienmandatėje apygardoje, sužinosime sekmadienio vakarą. Pažvelgus į ankstesnius rinkimus galima tvirtinti, kad jis bus mažesnis, nei pirmajame ture. 2016 metais Molėtų-Širvintų vienmandatės apygardos pakartotiniame balsavime dalyvavo 41,19% rinkėjų. Šis aktyvumas buvo panašus į ankstesnį. Pavyzdžiui, 2012 metais Širvintų-Viliniaus vienmandatės apygardos pakartotiniame balsavime dalyvavo 38,78% rinkėjų, 2008 metais toje pat apygardoje – 40,89%, 2004 metais – 42,34%, 2000 metais – 52,66%, 1996 metais – 43,75%.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (3 įvert.)

25 Atsakymai į “Balsuojant iš anksto rinkėjai šįkart aktyvesni”

 1. pries tai rasiusiam parašė:

  ponuli, saukstai jau popiet. Reklamos laikas jau baigtas. Nepazeidinekite istatymu. Turekite nors kruopele savigarbos.

 2. Zofija parašė:

  Man atrodo skirtumai apie kuriuos Ramūnas kalba labai aiškūs- vienas politikas išlikęs toje pačioje partijoje ir nesusitepęs. Pinskus daugybėje skandalų buvo, partijas kaip kojines keičia ir iš seimo jau buvo pašalintas dėl balsų pirkimo. Tai parodo šio asmens, mano nuomone, žemą moralę kuri tikrai netinka seimo nariui. Jis ne dėl noro dirbti ar kažkokių politinių įsitikinimų vedinas ten eina, o tiesiog veržiasi prie valdžios, ir iš jo praeities sprendžiant, nesvarbu nei su kuo nei dėl ko. Aš bandau balsuoti atsakingai- žiūrėjau ir klausiau debatus skaitau partijų programas. Na ir ką – jis šneka, net rišliai minčių negali pateikti į visus klausimus atsako kaip koks neišsilavinęs mužikas atsakytų. Juk seimo narys turi įstatymus leisti, pataisas siūlyti kur kiekviena plonybė svarbu nes kitaip atsiranda spragos kurios mokesčių mokėtojams gali kainuoti milijonus kainuoti. Tai ką jis gali ten pasiūlyti? Ką pasiūlė iki šiol? Mano nuostabai kai reikėjo vienas prieš vieną debatuose dalyvauti tai jis net neatvyko. Tai parodo atmestiną požiūrį, menką motyvaciją ir nepagarbą rinkėjui. Aš irgi manau, kad ne žmonėms dirbti jis ten taip veržiasi . Jo partija žlugo ir į seimą nepateko, tuo tarpu labai tikėtina, kad koncervatoriai bus valdančioje koalicijoje. Kuo mažiau seime susiskaldymo tuo efektyvesnis bus darbas todėl ir balsuosiu už stabilumą, o ne tuščius pažadus. Man koncervatoriai nelabai, bet dabar reikia rinktis mažesnę blogybę iš 2. O ką Pinskus ten veiks? Po visų skandalų jo niekas ten negerbia, partijos jo seime nebus, o jo sugebėjimai ir motyvacija tikrai nerodo kad jam ten vieta. Jis net nesistengia sąžiningai laimėti, o tik laksto paskui žmonos sijoną. Jis nei Širvintoms nei širvintiškiams nėra nieko gero padaręs, tai mano požiūriu jis tikrai nevertas mūsų balsų. Nepatikimas jis man atrodo ir gana sukta šypsenėle visada. Tikrai ne už Pinskų balsuosime, kaip ir visi kitį bent kiek mąstantys

 3. ??? parašė:

  O tai kitas prie lovio nenori, tik sitas? Kuo vienas geresnis uz kita? Ar lovys kitoks?

 4. Ramunas parašė:

  Raso zmones, kurie eis balsuoti ir Pinskui parodys, kad laikas ieskoti darbo pagal sugebejimus. Cia zyvka bando ale Sirvintos pries Moletus istorija prstumti. Pinskus vilniuj gyvena jam pa barabanu tie Sirvintos. Jis nori prie lovio bet kokia kaina ir tiek. Paskutini karta spruko pabrukes uodega apkaltos issigandes. Nu neduota zmogui protinio darbo saziningai dirbti, tai ko ten taip brautis? Buvo geras sportininkas, versla turejo tuo ir galetu uzsiimti. O cia dabar kaip per baliu- tie kur be klausos garsiausiai bliauna. Neisrinks jo, pamatysit, niekas jo nemegta, nes viskas ka jis per daugybe metu nuveike tai pries rinkimus salia zmonos papozavo per atidarymus. Su sirvintiskiais kai pakalbi tai niekas nesiruosia uz sita vilnieti balsuoti. O kad cia komentarus pacios pinsku moterys raso tai jau seniai aisku. Pasiulykit tevui geriau eit tilta i dukros nama perdazyt, nes jau tureklai baigia suskilineti. Va tai nors nauda visuomenei butu pirma karta.

 5. NN parašė:

  mANO KAIMYNAI IRGI UŽ pINSDKU PABALSAVO

 6. Paskutinei parašė:

  Man neaisku. Gal pasakytumet, kas?

 7. nu jau parašė:

  Daug kam labai aisku, kas cia komentarus uz konservatoriu rasineja. Labai juokinga, kad tie komentarai visai neveikia. Netgi priesiskai nuteikia. Niekada uz konservatorius nebalsuosiu. Gerai, kad musu rajone ju tiek nedaug. Maciau vienas laksto po miesta.

 8. Ramunas parašė:

  Ar patiketumet keleivinio lektuvo sturvala girtam traktoristui? Matyt kad nelabai. Tai kaip galima noreti Pinsku seime matyti, koki istatymo projekta jis ten sugebes pasiulyt? Gal nusipers pora kartu, pasisodins draugelius tokius pat patarejais ir uostines kur koki euru kraneli atsisukti. Zmogus kuris rislios minties nesuslebizavoja turetu saulegrazas turgeli pardavineti o ne istatymus priimineti. Protingi nebalsuoja uz Pinsku tikrai. O kad komentarus, cia tikriausiai zyvka su dukra pleskina tai jau visam miesteliui senai aisku…

 9. to Virgis 2020-10-23 15:47 parašė:

  Skundikų ir taip pas mus sočiai. 2trecdalius sirvintiskiu jau STT apklausė. Ir nieko nesurado!

 10. http parašė:

  Viskas Molėtų rinkėjų rankose, nes jų daugiau.
  O Širvintos pasisako už Pinskų.

 11. Virgiui parašė:

  Tamsta tikiesi patarejo datbo uz 2000? Skundu rasymas o po teisybe sikimas turi buti dosniai atlyginamas.

 12. > pries tai rasiusiam parašė:

  Taigi ne pinskus jums tuos kelius asfaltuos, savivaldybe sitais klausimais rupinasi, kada suprasite tai? 😀

 13. va taip parašė:

  Balsuosime uz Pinskų, kad duris atvertų, kai Pinskuvienė į Seimą nuvažiuos. Priešingu atveju durys bus uždarytos. Gal net užkaltos.

 14. Virgis parašė:

  Išrinkus VS skundai bus daug kokybiškesni. Susiimam mielieji!

 15. pries tai rasiusiam parašė:

  Tai norime, kad Pinskus laimetų, tai rajone gal asfalto turesime. O tai ankstesni seimo nariai nieko nepadejo. Mums nereikia nosiu krapsttytoju.
  Labai gerai, kad balsavome uz Pinsku.

 16. Anonimui parašė:

  Mielas anonime, kaip suprasti jusu pasakyma „tik del sitokiu darbu“? Cia pagrindines Seimo funkcijos, ko jus dar norite? Kad jums kiekvienas seimo narys kelia isasfaltuotu kur nors rajone, pastatytu kazka, rekonstruotu mieste ir t.t? Kam tada savivalda reikalinga, merai, tarybos? Kad nosi krapstytu? Pinskaus laimejimo atveju, jo pareigos bus lygiai tokios pacios, kokios yra nurodytos 67 straipsnyje.

 17. Anonimas parašė:

  Atsiprašau, jeigo seimo narys renkamas tik del sitokiu zemiau pavardintų darbų

  karo ir nepaprastąją padėtį, skelbia mobilizaciją ir priima sprendimą panaudoti ginkluotąsias pajėgas

  Mums nereikia mobilizacijų ir paparastųj padeciu.
  Geriau tada Pinskus, nors kiek rajonui pades.

 18. > pries tai rasiusiam parašė:

  Ok, V. S. darbais pasidalinsiu po to, kai pasidalinsite pono Pinskaus 🙂

 19. Nesuprantantiems parašė:

  V skirsnis. Seimas
  67 straipsnis
  Seimas:
  1) svarsto ir priima Konstitucijos pataisas;
  2) leidžia įstatymus;
  3) priima nutarimus dėl referendumų;
  4) skiria Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimus;
  5) steigia įstatymo numatytas valstybės institucijas bei skiria ir atleidžia jų vadovus;
  6) pritaria ar nepritaria Respublikos Prezidento teikiamai Ministro Pirmininko kandidatūrai;
  7) svarsto Ministro Pirmininko pateiktą Vyriausybės programą ir sprendžia, ar jai pritarti;
  8) Vyriausybės siūlymu steigia ir panaikina Lietuvos Respublikos ministerijas;
  9) prižiūri Vyriausybės veiklą, gali reikšti nepasitikėjimą Ministru Pirmininku ar ministru;
  10) skiria Konstitucinio Teismo teisėjus, Aukščiausiojo Teismo teisėjus bei šių teismų pirmininkus;
  11) skiria ir atleidžia valstybės kontrolierių, Lietuvos banko valdybos pirmininką;
  12) skiria savivaldybių tarybų rinkimus;
  13) sudaro Vyriausiąją rinkimų komisiją ir keičia jos sudėtį;
  14) tvirtina valstybės biudžetą ir prižiūri, kaip jis vykdomas;
  15) nustato valstybinius mokesčius ir kitus privalomus mokėjimus;
  16) ratifikuoja ir denonsuoja Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis, svarsto kitus užsienio politikos klausimus;
  17) nustato Respublikos administracinį suskirstymą;
  18) steigia Lietuvos Respublikos valstybinius apdovanojimus;
  19) leidžia amnestijos aktus;
  20) įveda tiesioginį valdymą, karo ir nepaprastąją padėtį, skelbia mobilizaciją ir priima sprendimą panaudoti ginkluotąsias pajėgas
  Atsibuskite tie, kurie kalba, kad kandidatas „nieko nepadare ir nepadarys musu rajonui“. Tai ir NEPRIVALO daryti, nes cia ne jo pareigos.

 20. pries tai rasiusiam parašė:

  Man funkciju nereikia, o reikia darbų. Konkrečių ir naudingų!

 21. Mielas anonime parašė:

  Anonime, o gal galetumet paaiskinti, kodel kisat darbus, nuveiktus krastui? Juk ne tokia seimo nario funkcija 🙂 Uz miesto ir rajono darbus yra atsakinga savivalda, turime pavydetina 🙂 mere, tai prie ko tas seimo narys cia?

 22. birute parašė:

  Savo balsa atidaviau Pinskui, su kaimyne pasitarem, kad geriau balsa atduoti Pinskui, tai ir atidavem Pinskui.

 23. Anonimas parašė:

  o ka nuveike kitas kandidatas iki siol ? Kaip suprantu , tai toliau irgi nesiruosia nieko daryti musu rajonui nes jo netokia misija? Kam toki rinkti ir kam jis reikalingas, jeigu nieko nedarys? Tai aisku tada geriau Pinskus, nes jis ruosiasi dirbti del rajono zmoniu.

 24. Rinkejas parašė:

  Mes balsuosime pries Pinsku. Matem debatus- zmogelis nepasizymi protu kazkokias nesamones kalba ir nieko nepasako. Vienas ant vieno kai buvo LRT debatai tai net neatvyko- tikrai aukstas lygis ir dideles pastangos. Tai kaip toki galima butu palaikyti. Net jei patinka ka daro zmona dar nereiskia kad vyra reikia leisti i valdzia. Ka jis nuveike iki siol? Nieko.

 25. sirvintiete parašė:

  mes jau balsavome uz sava kandidata.

Comments are closed.

scroll to top
+