Aktyvios veiklos receptas – didžiulis noras ir atsidavimas

Inga Vaickienė - tvirta, savimi pasitikinti ir žinanti, ko iš gyvenimo nori, moteris.

Inga Vaickienė - tvirta, savimi pasitikinti ir žinanti, ko iš gyvenimo nori, moteris.

Inga Vaickienė – dar viena aktyvi ir Širvintų rajono gyventojų labui dirbanti moteris. Ji yra bendruomenės „Mūsų Širvintos“ narė, „Širvintų komunalinis ūkis“ administratorė, kūrybinės veiklos atstovė. Inga mielai sutiko pasidalyti aktyvios veiklos niuansais, prisidėti asmeniniu pasakojimu prie mūsų laikraščio „Nekasdieniai pokalbiai“ rubrikos ir atskleisti paslaptis, kaip vis dėl to pavyksta suspėti tiek visko nuveikti.

– Pirmiausia mūsų pokalbį pradėsime nuo bendruomenės. Ką pavyko nuveikti? Kokius atsiliepimus tenka išgirsti iš žmonių, į kurių gyvenimą įnešėte gėrio, šilumos? Kokių sunkumų iškyla ir kaip juos sprendžiate? Kokie bendruomenės ateities planai ir kuo dar žadate nudžiuginti Širvintų rajono gyventojus?

– Balandžio 13 dieną suėjo lygiai metai, kai su keliais bendraminčiais įsteigėme bendruomenę „Mūsų Širvintos“. Per tuos metus nuveikėme tikrai nemažai. Jei viskas taip sklandžiai eisis kaip dabar, tai, manau, kad dar ne kartą apie mus išgirsite. Domimės viskuo, kuo galėtume padėti širvintiškiams, ką galėtumėme nuveikti jų labui. Planų yra tikrai daug, bet nenoriu jų dabar atskleisti.

Bendruomenės veiklos pradžią mes pažymėjome šokių renginiu „Jei gali vaikščioti, vadinasi, gali ir šokti“, taip paskelbdami apie save kaip apie bendruomenę, mes pritraukėme naujų veiklių narių.

Prieš šventes nepamiršome senelių ir sunkiai besiverčiančių šeimų. Lankėme juos, rodėme jiems filmą, šnekučiavomės, gaminome atvirutes Mamos dienos proga.

Prieš Kalėdas buvo organizuota akcija „Džiugios Kalėdos“. Žmonės geranoriškai dalijosi šiluma su vaikais, kuriems labai to trūksta. Į paskelbtas akcijos dovanėlių surinkimo vietas žmonės sunešė daug žaislų, drabužių, spalvinimo knygelių ir kitų gėrybių, kurios pradžiugino vaikus. Mažieji buvo beprotiškai laimingi gavę dovanų išsvajotą žaislą. Tad, pasinaudodama proga, noriu dar kartą padėkoti visiems už prisidėjimą prie šių vaikų laimingesnio gyvenimo. Ačiū Jums labai.

Kuomet lankėmės daugiavaikės šeimos namuose, mama prasitarė, jog sugedo jų šeimai reikalinga bulvių tarkavimo mašina. Su bendruomenės nariais nusprendėme vienerių metų sukakties proga padaryti staigmeną ir šeimai padovanoti tai, ko jiems labai trūko. Tėveliai be galo džiaugėsi gavę tokią dovaną iš mūsų, jų šypsenos ir padėkos žodžiai neprilygsta jokiems pinigams, tai nuoširdu ir nesuvaidinta. Visa tai tik dar labiau motyvuoja eiti ir daryti gera gyventojų labui.

– Kiek žinau, tai – ne vienintelė pačios veikla? Su kokiomis pareigomis susiduri kiekvieną dieną (nekalbant apie mamos, patarėjos, guodėjos, buities reikalų tvarkytojos ir kt. pareigas)? Jei neklystu, pačiai patinka kūrybinė veikla ir stengiesi ją plėtoti? Kokius rankdarbius dažniausiai tenka daryti ir iš kur semiesi naujų idėjų?

– Esu dviejų vaikų mama, žmona, sesuo, draugė ir UAB Širvintų komunalinis ūkis administratorė. Mano vaikystė nebuvo lengva. Dirbti pradėjau 16 metų. Tėvelių, deja, jau nebeturiu, tad stengiuosi, kad mano vaikai turėtų viską, ko neturėjau aš. Mano šeima yra visas mano neįkainojamas turtas. Turiu mylintį ir be galo rūpestingą vyrą. Mudu nuolatos džiaugiamės vaikų pasiekimais ir juos palaikome. Joriui tuoj 9 metai, bus, Valentinui jau 15 metų – abu žaidžia futbolą. Visada ir visur juos palaikau ir žinau, kad jie palaiko mane, kad ir ką aš bedaryčiau. O veiklos turiu tikrai daug. Rankų darbo atvirutės, kvietimai ir kiti darbeliai iš popieriaus yra mano hobis. Turiu nemažai įvairios technikos bei priemonių tam, kad galėčiau įgyvendinti įvairias idėjas. Mėgstu kurti, bet laimingiausia esu tuomet, kai mano kūriniai kitiems suteikia džiaugsmo. Be kūrybos iš popieriaus, mezgu, neriu vąšeliu. Galiu pasidžiaugti, kad 2014 metais tapau krikšto mama, ir mergytė nuo galvos iki kojų buvo aprengta mano nėriniais. Manau, jog nėra nieko neįmanomo. Draugai ir artimieji – visi – žino, kad padėsiu, niekada neatstumsiu žmogaus, jei jam reikia ištiesti pagalbos ranką.

Ingos kūrybos darbai.

Ingos kūrybos darbai.

– Džiugu bendrauti su aktyviais ir kūrybingais žmonėmis, nes iš tokių galima pasisemti įvairiaspalvio patyrimo. Smalsiausia yra tai, kaip pavyksta viską suderinti? Iš kur atsiranda tiek energijos, pozityvo visai veiklai?

– Tiesiog noriu išbandyti vis daugiau naujų dalykų ir užsiimti visuomenei naudinga veikla, kad liktų kuo mažiau tuščio laiko. Neįsivaizduoju savęs sėdinčios prie televizoriaus, nes toks užsiėmimas yra bevertis. Nieko nedarau kažkieno verčiama – todėl ir pavyksta viską suderinti.

Bendruomenės „Mūsų Širvintos“ atstovai neseniai dalyvavo Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos organizuotame renginyje - Europos dienos minėjime.

Bendruomenės „Mūsų Širvintos“ atstovai neseniai dalyvavo Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos organizuotame renginyje - Europos dienos minėjime.

– Ką manai apie darbo ir gyvenimo perspektyvas mūsų rajone?

– Prieš kelerius metus su vyru svarstėme apie galimybę išvykti gyventi į Vilnių. Mudviejų darbovietės tuo metu buvo sostinėje, o Širvintose lyg ir niekas mūsų nelaikė. Kai atsuku laiką atgal, tai dabar net negaliu įsivaizduoti, kur dar gali būti geriau, nei Širvintose, nes tai ženkliai atgimęs miestas. Svarbu tai, kad atsirado aktyvus užimtumas vaikams: parkas „Vaikystės stotelė“, sūpynės, smėlio dėžės ir nuolatos palaikoma tvarka. Mūsų gimtasis miestas tikrai labai pasikeitęs. Seniai bematėme tiek besišypsančių, gyvenimu Širvintose besidžiaugiančių šeimų. Mūsų mieste dabar gera, saugu gyventi tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Tikiu, kad nemažai šeimynų iš didmiesčių persikels kurti gyvenimo į Širvintas. Kai labai nori ir kiek įmanydamas to sieki, – viską gali padaryti. Visai nesvarbu, ar tai susiję su darbo perspektyvomis, ar su asmeninio gyvenimo peripetijomis.

Odeta Kuročkina

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

10 Atsakymų į “Aktyvios veiklos receptas – didžiulis noras ir atsidavimas”

 1. to Ilona parašė:

  Dabar labai madinga yra ką nors viešai pažeminus, pasityčiojus ar apšmeižus pasiskelbti žurnaliste. Tai lyg blogo poelgio paslėpimas po neliečiamumo skraiste.

 2. aaaaa parašė:

  Na tiesiog siaip smalsu… sutinku veikli moteris, ir grazi… bet kiek teko girdeti kad sirvintose valytojos su aukstaisiais… tai smalsu gal ja inga baigus… o jus visi puolat kaip nezinau ka…

 3. uz Inga parašė:

  Taip ir toliau, Ingut, gera skaityti pozityvius straipsnius apie puikius sirvintiskius

 4. Šaunuolė parašė:

  Aktyvi šauni moteris. šauni mama

 5. To TO aaa 2017-05-23 10:32 parašė:

  Administratorei užtenka kursus išklausyti, kad įgyti specialybę. Prašau pasidomėti prieš kabinantis prie žmogaus išsilavinimo. O pasak jūsų administratorė (sekretorė kitaip tariant) turi mažų mažiausiai VDU baigti? Nesąmonė.

 6. Ilona parašė:

  na, dirbti zurnalistu galima nebaigus zurnalistikos…tai…..

 7. TO aaa parašė:

  Ka, pasak jusu, reikia baigti, norint dirbti administratore? 😀

 8. To aaaaa 2017-05-23 09:44 parašė:

  Dirbant administratore nebūtina ką nors baigti. Tai nėra darbas, kuris reikalauja išsilavinimo. Pati dirbu 15 metų administratore, o išsilavinimas visai ne tos srities.

 9. Loreta parašė:

  Šaunuolė Ingutė, didžiuojamės ir džiaugiamės tokia aktyvia ir šaunia kaimyne!

 10. aaaaa parašė:

  O sakykite ka jus esate baigusi? Juk dirbate administratore

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+