Etninės kultūros specialistai dėkingi už šiltą priėmimą

Seminaras

Seminaras

Kernavėje gegužės 10-12 dienomis vyko XXI etninės kultūros specialistų seminaras „Šventumo dėmuo – iš paveldėtosios kultūros“. Renginyje dalyvavo net 137 specialistai iš 46 savivaldybių – etninės kultūros centrų, muziejų, nacionalinių bei regioninių parkų etninės kultūros darbuotojai, taip pat Tautodailininkų sąjungos skyrių, amatų centrų atstovai. 

Iš visos Lietuvos suvažiavusius etninės kultūros puoselėtojus sveikino rajono merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė.

„Čia, kur visa aplinka alsuoja senąja mūsų kultūra, kur kasmet atgyja trumpiausios metų nakties tradicijos, o vasarą atgaivinami ir senieji amatai, yra pati tinkamiausia vieta susiburti žmonėms, kurių tiesioginis darbas susijęs su etnokultūra ir jos puoselėjimu, perdavimu jaunajai kartai. Tikiu ir matau, kad tai, ką paveldėjome iš protėvių, gali būti įdomu, aktualu, naudinga ir šiandien. Tiesiog reikia surasti būdų ir priemonių, kaip visa tai pateikti dabarties žmogui patrauklia forma. Būtent tai ir daro etnokultūros specialistai. Ačiū už Jūsų darbą ir linkiu dar ne kartą sugrįžti į Širvintų rajoną“,- kalbėjo rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Seminaras

Seminaras

Seminaras

Seminaras

Seminaras

Seminaras

Seminaras

Seminaras

Paskaitas skaitė žymūs mūsų kultūros tyrinėtojai: archeologas, Klaipėdos universiteto profesorius dr. Vykintas Vaitkevičius – apie Lietuvos šventviečių raidą ir iki šiol tebegyvą jų šventumą, tautosakininkė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Dainyno skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Bronė Stundžienė – apie sugrįžimą prie tolstančių liaudies dainos prasmių, menotyrininkas, Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas dr. Vytautas Tumėnas – apie sakraliuosius tradicinių amatų aspektus, apie šventumą kasdienybės akivaizdoje kalbėjo literatūrologė, profesorė hab. dr. Viktorija Daujotytė-Pakerienė. Mintimis apie tai, kaip vyksta šiandienos kūrėjo, visuomenės, kartų dialogas, dalijosi aktorius, režisierius Valentinas Masalskis, apie mūsų pasaulėvaizdį ir pasaulyje pasklidusį šventumą kalbėjo LNKC direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė.

Renginio dalyviai turėjo progą išklausyti viešnios iš Armėnijos – Istorijos ir archeologijos instituto vyriausiosios mokslo darbuotojos dr. Aruossiak Sahakyan paskaitas „Kalbantis su laiku“ ir „Protėvių dialogas su laiku“.

Seminare buvo skirta laiko ir dalykiniams reikalams aptarti: kalbėta apie Etninės kultūros plėtros 2015-2018 m. veiksmų plano įgyvendinimą 2016 m., apie svarbiausius šio laikotarpio uždavinius, o seminaras užbaigtas diskusija, ko siekiame ir ką pasiekiame etninės kultūros renginiais.

Seminaro dalyviai ne tik aplankė Valstybinį Kernavės archeologijos ir istorijos muziejų ir Valstybinį Kernavės kultūrinį rezervatą, bet ir apsuko ratą maršrutu Musninkai-Čiobiškis-Gelvonai-Liukonys, pasivaikščiojo ir po Kernavės miestelį. Širvintų kultūros centro etninės kultūros specialistė Laima Bikulčienė seminare išsamiai pristatė rajono etninės kultūros veiklą, o vakarais visi vakarojo dainuodami, šokdami su Širvintų krašto muzikantais, Širvintų kultūros centro folkloro ansambliu „Gojus“, Gelvonų folkloro ansambliu „Savingė“, Čiobiškio dainininkėmis.

Seminaro dalyviai ir rengėjai nuoširdžiai dėkingi Širvintų rajono savivaldybės administracijai, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcijai, kaimo turizmo sodybai „Kernavės bajorynė“, Širvintų kultūros centrui bei jo darbuotojoms už didžiulį indėlį organizuojant renginį, už puikias darbo ir poilsio sąlygas, už nuoširdumą, rūpestį ir dėmesį.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top