124 560,14 Eur iš biudžeto, t.y. iš kiekvieno mūsų rajono žmogaus – NE

Prieš keliolika metų senosios valdžios pasirašyta konsignacijos sutartis su UAB „Autovelda“ dėl UAB Širvintų autobusų parkas mūsų puslapiuose nagrinėta ne kartą, rašyta apie įvairius teismus, kuriuose koncesininkai nieko nepešė ir jų sprendimu privalėjo investuoti į materialinę bendrovės bazę. Tačiau, panašu, tai dar ilgai liks istorija be pabaigos – koncesininkai vis ieško, už ko galėtų užsikabinti.

Socialiniame tinkle dėmesį patraukė Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės pastebėjimai šia aktualia tema. Iš dalies priminusi istoriją, kaip Savivaldybės įmonė buvo perduota į verslininkų rankas ir kokią „naudą“ iš to gavo rajono gyventojai, merė atskleidė ir naujų, dar neaptartų detalių. Iš jų kažkuria prasme paaiškėja, kad teikdami tokią nekokybišką paslaugą, koncesininkai dar tikisi pelno…

Vilniaus apygardos teismas aiškiai pasisakė, kad Širvintų r. savivaldybė neturi kompensuoti koncesininkui UAB „Autovelda“ ir UAB Širvintų autobusų parkui už NEVA nuostolingus maršrutus.

Sako, kaip šauksi, taip atsilieps. Ilgus metus širvintiškiai kenčia šio koncesininko patyčias – vežami nusmurgusiais, jokių saugumo reikalavimų neatitinkančiais autobusais, kasmet sužinantys, kad maršrutų mažėja ar jie net visai panaikinami.

Ar tokios „paslaugos“ atitinka viešąjį interesą?

Turbūt daugelis širvintiškių pritars, kad tikrai NE.

O į teismą Savivaldybę padavęs koncesininkas reikalavo priteisti 124 560,14 Eur, savo ieškinyje pateikdamas kaltinimus, neva Savivaldybė APSUNKINA ir trukdo siekti pelno netvirtindama didesnio tarifo!
Gerbiamieji verslininkai, šioje vietoje lazda tikrai turi du galus. Suteikite rajono žmonėms kokybišką paslaugą, vežkite autobusais, kuriuos sustabdžiusi Transporto inspekcija leis tęsti kelionę, o ne išlaipins keleivius (taip jau yra nutikę su koncesininko autobusų parko transportu), tvarkykite perimtą turtą kaip šeimininkai.

Kol verslo pozicijos tenkinti žmonių poreikius nebus, tikrai nebus ir jokio tarifų didinimo iš Savivaldybės pusės Mieli širvintiškiai, manau sutiksite, kad UAB „Autoveldai“ dar 2006 metais koncesijos sutartimi mūsų rajono „valstiečiai“ su tuometiniu meru Vytu Šimonėliu priešakyje „padovanoję“ (ir dar pridėję pinigų iš mūsų visų širvintiškių) Širvintų autobusų parką su visu turtu, žemės sklypu, pastatais ir autobusais, įvarė rajono žmones į uždarą ratą, iš kurio ištrūkti neleidžia išskirtinės tos pačios koncesijos sutarties sąlygos. Apie jas jau ne kartą esu pasisakiusi ir dar kartą primenu (nuotraukose apačioje).

Be to, priminsiu ir tai, kad dar 2016 m. Lietuvos apeliacinio teismo sprendimu UAB „Autovelda“ privalėjo ne tik atnaujinti transporto bazę (už 277 627,01 Eur), bet ir sutvarkyti bei prižiūrėti autobusų stotį, rūpintis parko pastatais (už 107 994,83 Eur).

Ar tas teismo sprendimas buvo įvykdytas?

Matome, kad koncesininkas paremontavo autobusų stoties stoginę, sudėjo naujas trinkeles. Žinome, kad nupirko ir 2 naujus autobusus.

TIK. Jais širvintiškiai taip ir neturėjo galimybės važiuoti, nes važiuoja anykštėnai (UAB „Autovelda“ – Anykščių įmonė). Taigi, įmonė susitvarko popieriukus, pateikia dokumentus ir neva teismo sprendimą įvykdo (klausimas tik, kas galėjo išrašyti šimtatūkstantines sąskaitas už palopytą stoginę ir trinkelėmis išklotą aikštelę), o mūsų rajono žmonės taip ir lieka podukros vietoje. Ir taip iki 2022 m. sausio 1 d., kai pagaliau pasibaigs koncesijos sutartis (nors ir dėl to niekas nėra tikras).

Taigi, teismas po teismo, sprendimai, jų apskundimai, ar vykdymas tik dėl akių…

Priminsiu ir tai, kad Savivaldybė koncesininkui kas mėnesį už vaikų, pensinio amžiaus žmonių ir neįgaliųjų vežimą sumoka nuo 8000 iki 10 000 Eur.

Ir nors mūsų „valstiečių“ palaimintoje koncesijos sutartyje tikrai yra kalbama ir yra punktas apie pelną, tarifų didinimo už keleivių vežimą tokiomis sąlygomis bent jau mūsų valdančiosios koalicijos nariai nepalaimins.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “124 560,14 Eur iš biudžeto, t.y. iš kiekvieno mūsų rajono žmogaus – NE”

 1. Sutartis parašė:

  Kodėl negali priklausyti įmonė, kuri teiktų žmonėms transporto paslaugas, savivaldybei. Kam stovi, rūdija spalvoti vandens fontanui. Kurkite įmonę, bet jinai ilgai neegzistuos, bus turtas įkeistas bankui, kaip UAB „Širvintų šiluma“. Rimtą įmonę įkurti, tai ne trinkelyno aikštės įrengimas Reikia sugebėjimų ir darbo įdėti..
  Visa Sutartis neviešinama ir nuo mūsų daug informacijos slepiama. Tas yra parodoma, kas jai naudinga.

 2. pries tai rasiusiam parašė:

  pritariu labai. Uz kokia loską privatininkui savivaldybe turi pirkti autobusus? Ir taip daug uz viska primoka. Kai toks pirmo komentatoriaus komentaras, tai jokio dyvo, kad ir galvoj nekazinkas.

 3. To paslaugos parašė:

  Jus gal su protu susipykote? Nupirkti nauju autobusu privatininkui negalima, pagal sutartis is viso kistis negali savivaldybe, va cia tai buvo , mano manymu, desimtmecio afera, ir dar visi sklypai centra atiduoti, labai grazu

 4. PASLAUGOS parašė:

  2016 m. rajonui vadovavo Pinskuvienė, kuri nekreipė dėmesio į ankstesnės valdžios sudarytas sutartis, jas nevykdė.
  Jinai ir dabar žmonių nuomonės neklauso. Būtų gerai, kad taip konkrečiai teiktų informaciją apie įvykdytus projektus, jų vertes, kelių asfaltavimą kilometrais. Šito nėra.
  O autobusų transporto paslaugas gali pagerinti. Labai paprasta nupirkti autobusų ir suteikti kokybiškas transporto paslaugas gyventojams. Mažiau prabangos, o daugiau reikalingų paslaugų. Puiku, pirmyn!

Comments are closed.

scroll to top
+