kanalizacija

Jei ant gatvės išpilamas vanduo yra švarus, kodėl tada jo negeria?

Vykdant projektą Kernavėje, Širvintų kaime ir dalyje Širvintų miesto, įrengtos siurblinės, valymo įrenginiai, investuotos milžiniškos lėšos, dalį kurių dabar nurodyta grąžinti Aplinkos ministerijai (Valymo įrenginiai Kernavėje. Fotografuota 2013 metais).

Vykdant projektą Kernavėje, Širvintų kaime ir dalyje Širvintų miesto, įrengtos siurblinės, valymo įrenginiai, investuotos milžiniškos lėšos, dalį kurių dabar nurodyta grąžinti Aplinkos ministerijai (Valymo įrenginiai Kernavėje. Fotografuota 2013 metais).

„Valstiečių“ ir socialdemokratų „skyrybų“ sukeltame triukšme kažkaip nesigirdėjo pavojaus signalo dėl situacijos šalies vandens ir nuotėkų tvarkymo ūkyje. Kaip signalizavo šalies spauda, nuo vasaros į vandens tiekimo įmones plaukė aplinkos ministro Kęstučio Navicko pasirašyti įsakymai grąžinti milijonus eurų Europos Sąjungos paramos, kuri neva buvo panaudota netinkamai, t. y. lėšas investavusios savivaldybių įmonės neįvykdė iškeltų reikalavimų ir nepriviliojo reikiamo skaičiaus žmonių prisijungti prie centralizuotos sistemos. Skaityti daugiau »

Kodėl iš projekto „išgaravo“ nuotekos?

Meras tvirtino, kad skolintis nėra galimybės...

Meras tvirtino, kad skolintis nėra galimybės...

Motiejūnų kaime įgyvendinamas projektas „Motiejūnų kaimo geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų sistemų įrengimas“. Prieš porą savaičių Motiejūnų kaime lankėsi administracijos direktorė E. Davidavičienė, Širvintų seniūnijos seniūnė L.Griškienė, Infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas A. Vilčinskas, kuriuos gyventojai išsikvietė pasiaiškinti, kodėl gyvenvietėje vykdant projektą neįrengiami nuotekų tinklai. Kadangi tąkart atvykusieji valdžios atstovai į daugelį gyventojų klausimų negalėjo atsakyti, tad rugpjūčio 18 dieną Motiejūnų kaime vyko jau antras susitikimas su gyventojais. Šį kartą susitikti atvyko administracijos direktorė E. Davidavičienė, meras V. Jasiukevičius, taip pat rajono tarybos opozicijos atstovai Živilė Pinskuvienė ir Alfredas Astikas, kurie atsivežė ir projekto autorę Ingridą Baltušytę-Četrauskienę, tuo metu dirbusią Savivaldybės Investicijų skyriaus vedėja.

Kuo nepatenkinti motiejūniškiai? Skaityti daugiau »

Kernaviškius baugina vandentiekio įrengimo kainos

Po posėdžio stalus nuklojo „paklodės“ su schemose pažymėtais sklypais, kuriems bus reikalingi archeologiniai tyrimai.

Po posėdžio stalus nuklojo „paklodės“ su schemose pažymėtais sklypais, kuriems bus reikalingi archeologiniai tyrimai.

Lapkričio viduryje Kernavės seniūnijoje vyko UAB „Širvintų vandenys“ direktoriaus Kęstučio Vaškevičiaus bei naujai tiesiamų vandentiekio ir nuotekų tinklų projekto vykdymo atstovo Rimanto Dijoko susitikimas su gyventojais. Susitikimo metu pristatyta vandentiekio bei nuotekų trasos darbų eiga.

Paskelbtos kainos viršijo lūkesčius

Susitikimo metu bene opiausias klausimas buvo dėl kainų. Gyventojai domėjosi, kiek jiems kainuos vienas metras vandentiekio ir nuotekų trasos. Išgirdę kainas, kernaviškiai vienbalsiai nusprendė, kad jos mažų mažiausiai neįkandamos: pasak direktoriaus – vieno metro kaina gali siekti penkis šimtus litų. Tokios yra pirminės kainos, kurias pasiūlė uteniškiai.

Nenuostabu, kad salėje iš karto pasigirdo nepritarimo bruzdesys, juk kai kam reikės ne kelių, o keliasdešimties metrų trasos. Tai negi vandentiekis namuose kainuos keliasdešimt tūkstančių litų? Tokią sumą mažai kam pasisektų rasti. Skaityti daugiau »

Patogu, higieniška ir aplinka tausojama

kuriame_ateiti

Kernavėje kol kas projekto vykdymas sustojo, nes atliekami archeologiniai tyrimai. Nuotekų valykla pastatyta.

Kernavėje kol kas projekto vykdymas sustojo, nes atliekami archeologiniai tyrimai. Nuotekų valykla pastatyta.

Projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Širvintų rajone (Kernavėje, Širvintų m., Širvintų k.)“ vykdomas pagal 2007-2013 m. Sanglaudos veiksmų programos prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“. Šio projekto įgyvendinimui buvo pritarta 2010-ųjų metų kovą. Projekto vykdytojas – uždaroji akcinė bendrovė „Širvintų vandenys“. Rangos sutartis buvo pasirašyta 2011 metų balandžio mėnesį.

Projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Širvintų rajone (Kernavėje, Širvintų m., Širvintų k.)“ bendra vertė – 16 609 447,84 Lt. Projektui skirtas finansavimas – 15 777 426,37 Lt, iš jo – Iš jo ES 2007 – 2013 m. struktūrinių fondų dalis: 14 116 644,65 Lt. Valstybės biudžeto lėšos – 1 660 781,72 Lt, bendrovės lėšos – 832 021,47 Lt. Išmokėta 11 321 713,38 Lt (iš jų ES dalis – 10 129 954,08 Lt. Valstybės biudžeto lėšos – 1 191 759,30 Lt, bendrovės lėšos – 592 265,90 Lt.

Pagrindinis projekto tikslas – užtikrinti Širvintų rajono gyventojams kokybišką geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą, išplėtojant vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą pagal nustatytus paslaugų kokybės, aplinkosaugos ir sveikatos apsaugos reikalavimus. Projektas itin svarbus sprendžiant regiono socialines ir aplinkosaugos problemas. Skaityti daugiau »

Bjaurus kvapas verčia ieškoti(s) problemos sprendimo būdų

Upelio gatvės 4-to namo pirmos laiptinės gyventojus kamuoja įsisenėjusios problemos.

Upelio gatvės 4-to namo pirmos laiptinės gyventojus kamuoja įsisenėjusios problemos.

Širvintų miesto Upelio gatvės 4-to namo pirmos laiptinės gyventojai net žiemą laiko atlapas laukujes duris. Ilgametė ir niekaip neišsprendžiama šio namo problema – iš nuolat apsemiamo rūsio sklindantis dvokas. Vos įžengus į šio daugiabučio pirmąją laiptinę, bjaurus kvapas tiesiog riečia nosį. Pasak Naujųjų metų išvakarėse į „Širvintų krašto“ redakciją besikreipusio namo gyventojo, kvapas kaip kokiame „Pentagono barake“. Nejučia norisi užsidengti nosį ir nerti į šalį, kad nereikėtų uostyti tokios smarvės.

Be guminių batų į rūsį nepateksi

Pirmame aukšte gyvenantys žmonės tvirtino, kad rūsį semia ne šiaip vanduo, o fekalijos, ir tai yra gana ilgai besitęsianti bėda. 4-to namo pirmoje laiptinėje yra 15 butų. Gyventojai, gražiai susitvarkę buitį, pyksta, kad šlykštu praverti duris į laiptinę, kad gėda kviestis į namus svečius. Mat svečiai suka nosis ir skubina atsisveikinti su šeimininkais.

Jau keletą mėnesių gyventojai nesiliauja įtikinėję namą administruojančią įmonę imtis rimtų problemos sprendimo darbų. Žmonės skambučiais atakuoja komunalininkus ir vandentiekio avarinę tarnybą, kad ši išpumpuotų rūsį tvindančias srutas. Jas išsiurbus, tvaikas kuriam laikui atlėgsta, tačiau neišspręsta bėda netrunka vėl apie save priminti bjauria smarve. Užteko pirmoje laiptinėje sutiktų gyventojų paklausti, kokios bėdos dėl rūsio, ir žmonės turėjo ką papasakoti. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kas, Jūsų manymu, geriausiai reklamuotų Širvintų kraštą?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 18 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.