Kernaviškius baugina vandentiekio įrengimo kainos

Po posėdžio stalus nuklojo „paklodės“ su schemose pažymėtais sklypais, kuriems bus reikalingi archeologiniai tyrimai.

Po posėdžio stalus nuklojo „paklodės“ su schemose pažymėtais sklypais, kuriems bus reikalingi archeologiniai tyrimai.

Lapkričio viduryje Kernavės seniūnijoje vyko UAB „Širvintų vandenys“ direktoriaus Kęstučio Vaškevičiaus bei naujai tiesiamų vandentiekio ir nuotekų tinklų projekto vykdymo atstovo Rimanto Dijoko susitikimas su gyventojais. Susitikimo metu pristatyta vandentiekio bei nuotekų trasos darbų eiga.

Paskelbtos kainos viršijo lūkesčius

Susitikimo metu bene opiausias klausimas buvo dėl kainų. Gyventojai domėjosi, kiek jiems kainuos vienas metras vandentiekio ir nuotekų trasos. Išgirdę kainas, kernaviškiai vienbalsiai nusprendė, kad jos mažų mažiausiai neįkandamos: pasak direktoriaus – vieno metro kaina gali siekti penkis šimtus litų. Tokios yra pirminės kainos, kurias pasiūlė uteniškiai.

Nenuostabu, kad salėje iš karto pasigirdo nepritarimo bruzdesys, juk kai kam reikės ne kelių, o keliasdešimties metrų trasos. Tai negi vandentiekis namuose kainuos keliasdešimt tūkstančių litų? Tokią sumą mažai kam pasisektų rasti.

„Jei kainos bus tokios „kosminės“, tai tikrai vandentiekio nesivesime. Ir ne dėl to, kad nenorim, o todėl, kad neturim tokios sumos. Iš pradžių buvo kalbėta, kad trasos metras kainuos ne daugiau kaip šimtą litų. O dabar mokėsime penkis kartus daugiau?“ – stebėjosi susitikime dalyvavusi kernaviškė.

Tuo metu direktorius ėmėsi raminti žmones, esą tai tik preliminarios kainos, kurios turėtų gerokai kristi: „Čia tik pirmas pasiūlymas, vėliau tikrai turėtų pigti. Pigiau bus ir tada, jei darbai bus atliekami keliems gyventojams iš karto. Iš patirties galiu pasakyti, kad kuo daugiau žmonių, tuo pigiau.“

Vis dėlto, pasakius, kokių kainų galima tikėtis, kernaviškiai panoro sužinoti ir sankcijas, kurios bus taikomos tiems, kurie nesijungs prie tinklų.

UAB „Širvintų vandenys“ direktoriaus teigimu, pagal galiojantį reglamentą, gyventojai privalo prie vandentiekio ir nuotekų tinklo prisijungti per dvylika mėnesių nuo tiesimo darbų pabaigos. Tačiau kokios sankcijos bus taikomos tiems, kurie neprisijungs, – neaišku. Vis dėlto, tikėtina, kad bus vykdomi įvairūs patikrinimai, žiūrima, kaip gyventojai tvarko nuotekas. O patikrinimus, kas be ko, seks įspėjimai ir baudos.

Svarbu ir tai, kad gyventojai, kurie vandenį naudoja, pavyzdžiui, daržų laistymui, gali įsirengti papildomą skaitiklį. Antraip reiks daugiau mokėti už nuotekas, nes vienas iš nuotekų apskaičiavimo kriterijų – išleidžiamo vandens kiekis.

Papildomos sąlygos kernaviškiams

Direktorius pabrėžė, kad pradėti vartoti vandenį ar išleisti nuotekas bus leidžiama tik sudarius geriamojo vandens ir nuotekų šalinimo sutartį su UAB „Širvintų vandenys“. „Bandyti“ vamzdžius taip pat nepatartina, nes kol vandentiekis neįjungtas, bus labai lengva susekti tą, kuris neteisėtai išpylė į vamzdžius nuotekas ar vandenį.

Susitikimo metu buvo priminta, kad prie vandentiekio negalima jungtis per siurbimo duobę: geriausiai jungtis šalia išvedimo į duobę.

Tie, kas gyvena Kernavėje, susiduria ir su papildomomis problemomis. Įrengiant vandentiekio trasas, daliai gyventojų prireiks ne tik paprastų projektų, bet ir archeologinių tyrimų. Šie tyrimai užtikrins, kad nebūtų naikinamas kultūrinis sluoksnis. Kai kuriuose sklypuose gyventojai turės užsakyti tik žvalgymus – kasant turės dalyvauti archeologas. Tiesa, archeologiniai tyrimai ir žvalgymai bus reikalingi ne visiems kernaviškiams, o tik tiems, kurių sklypai įtraukti į sąrašą.

Be to, Kernavėje dėl nelygaus žemės paviršiaus daugeliui gyventojų gali prireikti statyti ir specialų variklį, kuris padėtų pompuoti nuotekas.

Po susitikimo Kernavės gyventojai galėjo pasitikrinti, ar jų sklypuose bus reikalingi archeologiniai tyrimai. Kiekvieno sklypo žemėlapyje teko ieškoti atskirai. „Kaimynui archeologinių tyrimų nereikia, o man reikia, nors sklypai ribojasi“,- stebėjosi viena kernaviškė.

Susitikime daug neaiškumų

Nors susitikimas buvo skirtas tam, kad gyventojai galėtų užduoti visus rūpimus klausimus, tačiau kai ką reikėjo išsiaiškinti ir pačiam UAB „Širvintų vandenys“ direktoriui.

„Atėję darbininkai klausė, kada planuojam jungtis prie tinklų. Klausė, ar turim projektus. Kam viso to reikėjo?“ – domėjosi gyventojai. Pasirodo, tokia gyventojų apklausa buvo naujiena direktoriui, tad teko skambinti darbuotojams iš karto susitikimo metu. Tiesa, dėl ko buvo tokia apklausa, taip ir liko neaišku.

Be to, gyventojai, kurie sumokėjo po šimtą penkiasdešimt litų už projektą, iki pat susitikimo nežinojo, ar šie projektai jau parengti, kokia jų eiga. Vis dėlto direktorius patikino, kad jau po savaitės gyventojai gaus projektus.

Taigi jungtis prie vandentiekio ir nuotekų tinklų jau greitai nebeliks jokių kliūčių. Nors daugelis gyventojų liko nepatenkinti dėl pirminės vieno metro trasos kainos, tačiau po susitikimo klausimų liko kur kas mažiau. Belieka taupyti pinigus ir tikėtis, kad kaina vis dėlto sumažės?

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “Kernaviškius baugina vandentiekio įrengimo kainos”

  1. nu jo, parašė:

    kam tie vamzdynai. gerai ir be jų.

  2. Anonimas parašė:

    Indianos valstijos DePauw universiteto tyrėjų komanda, vadovaujama M. Hertensteino, tyrė buvusių moksleivių, kuriems dabar daugiau kaip 55 metai, fotografijas. Paaiškėjo, kad tie, kurie fotografijose atrodo nelaimingi, suaugę skyrėsi penkis kartus dažniau nei tie, kurie nuotraukose šypsojosi.

    „Atrodo, lyg jie nujaustų savo likimą“, – komentuoja psichologai.
    Toks fenomenas lengvai paaiškinamas. Užsidarę ir užsispyrę vaikai blogiau sutaria su savo bendraamžiais, tai pastebima ir vėliau.

    Linksmi vaikai lengviau randa kalbą su aplinkiniais. Sugebėjimas palaikyti gerus santykius su žmonėmis jiems ir vėliau padeda išsaugoti savo santuoką.

  3. juodvarnis parašė:

    jeigu taip vedziotu, tai jie ir be kelniu liktu.

  4. kranklys parašė:

    Įvesti į namą vandentiekį privalo Širvintų vandenys. Už savo lėšas. Juk žmonės jiems kraus pelną mokėdami už vandenį.

Comments are closed.

scroll to top