Pirmąkart tokio rango automobilių sporto renginys Širvintose…

Rolandas Dovidaitis (15min.lt nuotr.)

Rolandas Dovidaitis (15min.lt nuotr.)

„Širvintų kraštas“ skaitytojams siūlo mūsų pokalbį su ralio„Aplink Lietuvą“ organizatoriumi, Lietuvos automobilių klubo vadovu Rolandu Dovidaičiu. Kalbama apie pirmąkart Širvintose vyksiantį tokio rango automobilių sporto renginį.

– Rugsėjo 6-ąją Kaune, Rotušės aikštėje startuos istorinis ralis, kurio trasa drieksis per visą šalies teritoriją ir palies net 23 miestus, tame tarpe ir Širvintas. Kokie automobiliai dalyvaus šių metų ralyje „Aplink Lietuvą“? Ar daug jų bus?

– Tikime, kad šįkart starto sąrašas bus rekordiškai ilgas – mažiausiai 100 ekipažų, tačiau pats šimtmečio renginys bus unikalus ne vien dalyvių gausa, bet ir technikos išskirtinumu. Greta šiuolaikiškų transporto priemonių Kauno rotušės prieigose planuojama išrikiuoti ir penkiolika retro automobilių, pagamintų iki 1945-ųjų ir menančių pirmuosius ralius „Aplink Lietuvą“. Rugsėjo 7 dieną apie 12 valandą šie išskirtiniai automobiliai bus išrikiuoti Širvintose priešais savivaldybės pastatą. Čia jie „pernakvos“ ir kitą dieną visi finišuos Vilniaus S. Daukanto aikštėje priešais Prezidentūrą. Čia vyks ir iškilminga apdovanojimų ceremonija.

– Ralyje „Aplink Lietuvą“ dalyvauja tik lietuviški ekipažai?

– Ne tik. Kartu su lietuvaičiais, istorinės technikos entuziastais, senovinius automobilius taip pat žada atvairuoti svečiai iš Latvijos, Vokietijos, Lenkijos ir Baltarusijos. Tarp jų bus nemažai autentiškų tarpukario sportinių automobilių. Visi šie automobiliai atitinka Tarptautinės istorinių transporto priemonių federacijos (FIVA) kvalifikaciją.

– Lenktyniaujama dėl prestižiško prizo – Lietuvos Respublikos Prezidento taurės. Ar gali kaip lygūs su lygiais tarpusavyje lenktyniauti šiuolaikiniai ir, sakykime, prieš 90 metų pagaminti automobiliai?

– Po 1938 metų tikrų lenktynių su tiek daug antikvarinių automobilių nebuvo. Paradų ir parodų buvo, tačiau šiais metais jie visi bus visateisiai ralio dalyviai. Tiesa, kol visi lenktynininkai važiuos didžiąja trasa per 23 šalies miestus, retro automobiliai suks mažesnį ratą. Juk jų techninis pajėgumas skiriasi. „Senukai“ (automobiliai) savo klasėje varžysis dėl specialiai jiems įsteigto trofėjaus, tačiau į Lietuvos Respublikos Prezidentės taurę nepretenduos.

– Spaudoje jūsų organizuojamas ralis minimas kaip istorinis. Tai ta prasme, jog vyksta jau seniai?

– Tai seniausios mūsų šalyje daugiadienės lenktynės. Prezidento taurės pirmasis ralis įvyko 1931-ųjų liepos 24 dieną. Ši data laikoma oficialia automobilių sporto pradžia Lietuvoje. Tarpukario metu tarptautinės varžybos vyko 1931, 1932, 1937 ir 1938 metais. Ir tik 1996-aisiais, po 65 metų, ralis vėl buvo atgaivintas ir vyksta be pertraukų iki šių dienų.

– Paminėkite, kokiuose miestuose automobilių mylėtojai gali laukti lenktynių dalyvių?

– Varžybų trasą dalyviai turės įveikti per tris dienas. Rugsėjo 6 dieną prasidės nuo Rotušės aikštėje Kaune, Rokų, Kėdainių, toliau tęsis pro Jonavą, Prienus, Alytų, Daugus, Varėną, Druskininkus, Lazdijus, Marijampolę ir Tauragę. Antrą dieną ekipažai pasirodys Gargžduose, Kretingoje, Plungėje, Telšiuose, Radviliškyje, Pakruojyje, Panevėžyje ir Kupiškyje. Rugsėjo 8-ąją automobiliai pasieks Anykščius ir per Molėtus bei Širvintas patrauks į Vilnių finišo link.

Varžybų momentas

Varžybų momentas

– Ar ralyje „Aplink Lietuvą“ gali dalyvauti tik profesionalūs lenktynininkai?

– Jau nuo seno ralis „Aplink Lietuvą“ sukviečia ne vien profesionalus, bet ir kitus automobilių sportui neabejingus vairuotojus. Tokią idėją puoselėjame iki šių dienų. Specialiai pradedantiesiems įsteigtos laisvos klasės. Be to, jau tapo sena tradicija, kad šiame ralyje startuoja bei nemenką konkurenciją sukuria neįgalieji. Tvarka čia labai paprasta: dalyviai turi pasirūpinti vienkartinėmis sportininkų licencijomis, techniškai tvarkingais ir patikimais automobiliais, šalmais bei kitomis saugumo priemonėmis ir gali registruotis bei stoti prie starto linijos.

– Turbūt sutinkate, kad tai bus didelė šventė visiems automobilių mylėtojams, ypač tiems, per kurių miestus drieksis ralio maršrutas?

– Manau, kad ne tik jiems. Jau nebe pirmus metus mūsų misija – propaguoti atsakingą elgesį keliuose, todėl drauge su varžybomis tęsiame ir plačią saugaus eismo kampaniją, ypatingą dėmesį skirdami mūsų augančiai kartai – vaikams. Maždaug 12 tūkstančių pirmokų sulauks Lietuvos automobilių klubo dovanų. Jiems kuriamos mokomosios knygelės su idomiomis užduotimis apie saugų elgesį kelyje. Animatoriai baigė dėlioti į jų puslapius paskutines iliustracijas. Taigi ir visi pirmokėliai Širvintų rajone sulauks Lietuvos automobilių klubo dovanų.

– Kur galima gauti informacijos, norint stebėti varžybas?

– Naujienas apie artėjantį ralį organizatoriai pristatys ir Lietuvos automobilių klubo feisbuko paskyroje. Detalų varžybų maršrutą ir informaciją apie dalyviams reikiamus dokumentus galima rasti oficialioje varžybų svetainėje ir Lietuvos automobilių sporto federacijos interneto puslapyje.

– Ačiū už pokalbį. Nekantriai lauksime varžybų etapo Širvintose!

Kalbėjosi Adomas Žvirblis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “Pirmąkart tokio rango automobilių sporto renginys Širvintose…”

 1. gama parašė:

  Graži iniciatyva

 2. to to parašė:

  Berašis? Berašis? Berašytė? Berašienė?

 3. To ŠIRVINTAI parašė:

  Berašis (-ė) 🙁
  Gėda su klaidomis rašyti miestelio pavadinimą.
  ŠIRVINTOS

 4. ŠIRVINTAI parašė:

  SUPER! DAR VIENAS GIVENIMO PAIVAIRINIMAS!

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+