Širvintų ligoninė turi ateitį?

Darbo grupę sutiko ir VšĮ Širvintų ligoninė bazę aprodė merė Ž. Pinskuvienė ir Administracijos direktorė I. Baltušytė-Četrauskienė.

Dar pernai metų pabaigoje širvintiškiai rinko parašus ir išreiškė tvirtą nuomonę. Ji kategoriška: žmonėms reikia gydymo įstaigos savame rajone. Surinkti 5487 gyventojų parašai dar labiau sustiprino Savivaldybės vadovių poziciją, kad VšĮ Širvintų ligoninė reikia išsaugoti. Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos prašyta imtis konkrečių žingsnių ir pagalbos mažiesiems rajonams.

Pasibaigus savivaldos rinkimams, į pirmuosius susitikimus Vyriausybėje vyko ne tik Širvintų rajono, bet ir kaimyninių – Molėtų bei Ukmergės rajonų savivaldybių bei sveikatos įstaigų vadovai. O Sveikatos apsaugos ministerija subūrė darbo grupę. Jos nariai nagrinėja ties išlikimo riba esančių mažųjų ligoninių situaciją bei ieško kelių, kaip tobulinti visą šalies sveikatos priežiūros sistemą.

Jau kelis mėnesius veikia Sveikatos apsaugos ministerijos suburta darbo grupė. Ji nagrinėja Širvintų r. ligoninės ir kitų ties išlikimo riba esančių mažųjų ligoninių situaciją bei ieško kelių, kaip tobulinti šalies sveikatos priežiūros sistemą.

VšĮ Širvintų ligoninė pamatė realią situaciją

Pamatyti realią situaciją – visai kas kita nei nagrinėti dokumentus ir klausytis žodinių pristatymų. Todėl darbo grupės, kuriai priklauso ne tik Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė: viceministrė Lina Jaruševičienė, Asmens sveikatos departamento direktorė, laikinai vykdanti ministerijos kanclerio funkcijas Odeta Vitkūnienė, atsakingi ministerijos specialistai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovai, Širvintų r. savivaldybės bei sveikatos įstaigų vadovybė, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, spalio 15 dieną lankėsi Širvintose, Pirminės sveikatos priežiūros centre, VšĮ Širvintų ligoninė.

Galbūt vertėtų statyti naują?

„Mes žinome, kokios paslaugos yra reikalingos Širvintų rajono gyventojams, kokia yra didelė slaugos paslaugų paklausa, žinome, kad reikia modernaus ir platesnio profilio reabilitacijos skyriaus, todėl visais įmanomais būdais ieškome galimybių, kaip modernizuoti prastos būklės pastatą. Neatmetant minties, kad galbūt vertėtų statyti naują – modernų ir kompaktišką,“ – išvažiuojamojo darbo grupės posėdžio metu kalbėjo Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Po susitikimo ji džiaugėsi, jog Sveikatos apsaugos ministerija palaiko geras ir inovatyvias idėjas.

Ilga diskusija baigėsi „namų darbais“ kiekvienam susitikimo dalyviui. Žingsnis po žingsnio ieškant geriausių sprendimų. Nes visa tai tam, kad rajono žmonės gautų kokybiškas jiems reikalingas paslaugas.

Užs. Nr. 143.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
2.5 (2 įvert.)
scroll to top
+