Auksinė krivūlė už antikorupcinę veiklą – Širvintų merės rankose

Merei Živilei Pinskuvienei įteikiama „Auksinė krivūlė“

Po trejų metų pertraukos Širvintų rajono savivaldybė vėl tapo viena iš svarių Lietuvos Savivaldybių Asociacijos jau keturiolika metų organizuojamų apdovanojimų laureate. Merei Živilei Pinskuvienei iškilmingai įteikta „Auksinė krivūlė“.

Penktadienį sostinės „Compensa“ koncertų salėje vykusiame renginyje „Auksinė krivūlė 2019“ mūsų rajono merei Živilei Pinskuvienei buvo įteiktas Teisingumo ministerijos įsteigtas apdovanojimas „Už Lietuvoje įgyvendinto Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatas“. Kviečiant atsiimti šį laimėjimą simbolizuojančią „Auksinę krivūlę“, buvo pabrėžta, kad Širvintų rajono savivaldybė pirmoji ir kol kas vienintelė šalyje užtikrino saugaus kanalo pranešimams apie korupciją organizavimą ir tapo pavyzdžiu kitoms savivaldybėms.

Merė prisiminė prašymą nenešti dovanėlių

Širvintų r. savivaldybė griežtai pasisako prieš kyšininkavimą, prekybą poveikiu, papirkimą, piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi. Taip pat įgaliojimų viršijimą, piktnaudžiavimą oficialiais įgaliojimais, sukčiavimą. Pasisako prieš turto pasisavinimą ar švaistymą, tarnybos paslapties atskleidimą, komercinės paslapties atskleidimą ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujasis Korupcijos prevencijos įstatymas. Tad Širvintų rajone pradėjo veikti priemonė, kuri leidžia kiekvienam išsakyti savo nuomonę ir pasiūlymus. Taip pat pranešti apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Informuoti apie veiksmus, kurie sudaro tarnybinio nusižengimo ar darbo drausmės pažeidimo sudėtį. Pranešti apie nederamą ar nemandagų ir neteisišką Savivaldybės darbuotojų elgesį su žmogumi.

Atsiimdama jau antrąjį savo vadovavimo metu gautą „Auksinės krivūlės apdovanojimą (pirmasis buvo gautas 2016 m. už modernaus miesto apšvietimo įrengimą), rajono merė Živilė Pinskuvienė prisiminė, kaip pradėjusi dirbti 2015 metais ant durų pakabino raudoną užrašą. Jis skelbė: „Jokių dovanėlių: nei žydinčių, nei kvepiančių, nei valgomų“. Šypsodamasi ji sakė, kad už to užrašo akis kliūna kiekvienam. Vieni juokiasi, kiti nustemba. O atvykę žurnalistai visada užfiksuoja. Tačiau, pabrėžė ji, tai buvo lyg simbolinis pirmas žingsnis link to, kas yra iš tikrųjų svarbu mūsų valstybei.

„Esu tikra, kad kiekvienos savivaldybės vadovas privalo ieškoti priemonių, kaip kovoti su vis dar labai skaudžia Lietuvai problema – korupcija ir šešėliu. Ir tai, kad Širvintos yra pirmosios, įsteigusios šį kanalą, nėra kažkokios lenktynės, kuriose reikia būti pirmam. Tai tiesiog yra būtina ir labai svarbu, jei norite „ramiai miegoti“. Ačiū už apdovanojimą, kuris visą mūsų savivaldybės komandą dar labiau įpareigoja būti skaidria ir kovoti su korupcijos apraiškomis,“ – džiaugėsi Ž. Pinskuvienė.

„Auksinė krivūlė“ už tai, kad pradėjo veikti vidinis pranešėjų kanalas

„Širvintų r. savivaldybė griežtai pasisako prieš kyšininkavimą, prekybą poveikiu, papirkimą, piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, įgaliojimų viršijimą, piktnaudžiavimą oficialiais įgaliojimais, sukčiavimą, turto pasisavinimą ar švaistymą, tarnybos paslapties atskleidimą, komercinės paslapties atskleidimą ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Todėl 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujajam Pranešėjų apsaugos įstatymui, Širvintų rajone pradėjo veikti vidinis pranešėjų kanalas. Jis leidžia įstaigos darbuotojams, ar asmenims, turintiems su įstaiga sutartinius santykius (rangos, konsultavimo, praktikos, savanorystės ir pan.), pranešti apie korupcinio pobūdžio pažeidimus,“ – sako Širvintų r. savivaldybės juristė Birutė Kontrimavičienė.

„Auksinės krivūlės“ apdovanojimams minint Vietos savivaldos dieną, kasmet susiburia visos šalies ministerijos, o taip pat Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Jų įsteigtomis nominacijomis apdovanojami išrinkti laureatai.

„Šiandien „Auksinės krivūlės“ iškeliaus ten, kur pastebimos ryškiausios iniciatyvos ir pastangos žmonių gerovei kurti. Pasidžiaukime drauge su jais ir visi siekime dar daugiau. Dėkoju visiems už pastangas gražinti savo kraštą, už profesionalumą ir atkaklumą. Linkiu sėkmingų ir prasmingų darbų, vertingų iniciatyvų“, – sveikindamas susirinkusiuosius teigė LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+