Po 15 metų koncesijos susigrąžinamas Širvintų autobusų parkas

Naujųjų metų „dovana“ – pirmąją šių metų darbo dieną, sausio 3-ąją po 15 metų susigrąžinamas UAB Širvintų autobusų parkas!

Pasak Savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės, tikroji dovana dar 2006 metais tuometinės valstiečių, socdemų ir konservatorių rajono valdžios buvo įteikta koncesininkui UAB „Autovelda“:

· Autobusų stotis miesto centre;
· Žemės sklypas su pastatais Zibalų g. 43, Širvintos;
· Visas autobusų parkas.

Prie viso to pasirašius koncesijos sutartį su tuometinio Širvintų r. savivaldybės mero „valstiečio“ Vyto Šimonėlio palaiminimu, buvo APMOKĖTOS ir visos autobusų parko skolos. T.y., tas skolas apmokėjome mes visi – Širvintų rajono gyventojai (pasirašyta koncesijos sutartis ne vieną Lietuvos teisininką vertė susiimti už galvos, bet tik ne Generalinę prokuratūrą).

Praėjus 15 metų, Savivaldybės tarybai priėmus sprendimą ir 2022-01-02 pasibaigus koncesijos sutarčiai, šio jungo Širvintų rajono savivaldybė pagaliau nusikrato. Iš koncesininko UAB „Autovelda“ perimamas UAB Širvintų autobusų parkas!

„Deja, ne džiaugsmo ašaros trykšta. „Turtas“, kurį perimame – apgailėtinos būklės (žr. nuotraukose). Pastatai nugyventi, sklypas apleistas, autobazė nudrengta…“ – sako merė Ž. Pinskuvienė, akcentuodama, kad per 6 jos darbo metus kreiptasi ne į vieną teismą dėl koncesijos sutarties nutraukimo, dėl koncesininkui priteistų investicijų nevykdymo, į prokuratūrą – dėl tuometinių Savivaldybės vadovų atsakomybės… Žengta daugybė žingsnių.

„Taip, to siekėme nuo 2015 m. Laukėme šios dienos, nes ištisai bylinėtis teismuose dėl koncesininko reikalavimų didinti tarifą, rajono žmonėms aiškintis, kodėl jie turi važiuoti kiaurais, jokių saugumo standartų neatitinkančiais autobusais, tikrai nebuvo paprasta. Suprantu, kad šis žingsnis – perimti Širvintų autobusų parką iš koncesininko – lems dar ne vieną teismų maratoną,“ – teigia rajono vadovė.

UAB Širvintų autobusų parkas ir dabar turi krūvas įsiskolinimų Sodrai, Valstybinei mokesčių inspekcijai – Savivaldybė jų neketina dengti.

„Jau esame ne kartą įsitikinę, kad UAB „Autovelda“ randa už ką sumokėti už įvairias teismų, teisines, advokatų paslaugas, kai tuo tarpu įsipareigojimus Širvintų rajono žmonėms teikti kokybiškas viešojo transporto paslaugas vykdė aplaidžiai,“ – piktinasi merė.

Organizuoti ir vykdyti rajono gyventojų vežimą dabar – Savivaldybės rūpestis, tačiau, pasak Ž. Pinskuvienės, pagal tai, kokį „turtą“ susigrąžinome – pokyčių širvintiškiams dar teks palaukti ir tam prireiks daugybės tiek žmogiškųjų, tiek finansinių išteklių. Greičiausiai visi teisiniai procesai užtruks dar ilgus metus.

Faktas – Širvintų autobusų parko perėmimas. Tačiau dar laukia išsamus auditas, po kurio gyventojai apie visą šią situaciją bus dar ne kartą informuoti.

Užs. Nr. 1.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Po 15 metų koncesijos susigrąžinamas Širvintų autobusų parkas”

 1. PASTABA parašė:

  UAB „Širvintų autobusų parkas “ steigėja rajono savivaldybė. Turtas taip pat priklauso savivaldybei. Turiu omenyje pastatai, žemė Nuo 2015 m. tokie savivaldybės darbo rezultatai?. Jokio protingo jausmo, mulkinant žmones.
  Kam rodomas metalo laužas, o ne autobusai, kurie važinėja.
  Matomai šita medžiaga bus pretekstas visai atsikratyti šitos įmonės. (Kaip ligoninės).
  Tokias nuotraukas turėtų reklamuoti rajono gyventojai, o ne savivaldybė.
  2015 m darbuotojai patvarkomi greitai (atleidžiami), o savo įmonėje tvarkos nereikia daryti.

 2. tutis parašė:

  …..nu gal keleta menesiuku ir isgyvens…..

Comments are closed.

scroll to top