Daugiabučių renovacija Širvintose įgauna pagreitį

KĄ SVARBU ŽINOTI GYVENTOJAMS

Po nuotrauka: Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus specialistė Rasa Minkštimienė ir UAB "Širvintų šiluma" direktoriaus pavaduotojas Rimantas Nugaras aptaria aktualius daugiabučių renovacijos ir su ja susijusius klausimus.

Po nuotrauka: Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus specialistė Rasa Minkštimienė ir UAB "Širvintų šiluma" direktoriaus pavaduotojas Rimantas Nugaras aptaria aktualius daugiabučių renovacijos ir su ja susijusius klausimus.

Iki šiol Širvintose vos vieno kito daugiabučio gyventojai ryžosi renovacijai. Vieniems gyventojams trūko informacijos, kitus atbaidė ankstesnio laikotarpio blogoji patirtis. Juk dar 2015 m. pradėjus dirbti šiai Savivaldybės valdžiai teko įveikti nemažus iššūkius, išspręsti sudėtingą situaciją, kai dėl 2014 m. nepatikimo bankrutuojančio rangovo, buvo palikti nemaži įsiskolinimai. Galima pasidžiaugti, kad problemos buvo išspręstos ir šiandien širvintiškiai jau mato, kad pradėti Vilniaus g. 45 namo renovacijos darbai. O dar 13 daugiabučių laukia savo eilės. 

Toks sujudimas juntamas ne tik dėl nuolat rengiamų susirinkimų, aiškiai pateikiamos informacijos apie renovacijos naudą, bet ir dėl to, kad Savivaldybės biudžeto lėšomis yra parengiami investiciniai projektai. Be to, gyventojams svarbu ir tai, kad ilgiau delsiant, valstybės parama kasmet renovacijai palaipsniui mažės.

„Pati asmeniškai dalyvavau pirminiuose susitikimuose su gyventojais dėl renovacijos, nes iš pirmų lūpų išgirdus problemas, nuogąstavimus, galima surasti geriausius sprendimus,“ – sako Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, kuri aptarti renovacijos klausimus, aktualias problemas ir jų sprendimo būdus susitiko su UAB „Širvintų šiluma“ direktoriaus pavaduotoju, koordinuojančiu šią sritį, Rimantu Nugaru.

Pasak UAB „Širvintų šiluma“ atstovo, Vilniaus g. 45 namo gyventojai renovacijai ruošėsi beveik 10 metų. Jau 2013 m. buvo parengtas investicinis planas ir techninis darbų projektas. Tačiau procesas sustojo dėl pačių namo gyventojų nesutarimo, dėl įsiskolinimų už komunalines paslaugas. Žmonės dėl to nukentėjo, nes per tuos metus sumažėjo valstybės skiriama parama renovacijai, o ir surasti rangovą pagal 2013 m. rengtą projektą ir tuometines kainas buvo sudėtinga. Pasak R. Nugaro, viešasis pirkimas rangos darbams buvo skelbtas net 3 kartus, o norinčių neatsirado. Tad gyventojams teko vėl rinktis, vėl ieškoti kompromiso, tartis ir visgi po ilgų diskusijų procesas pajudėjo, o darbai jau matomi plika akimi. Rangos sutarties terminas – 2019 m. gruodis, tačiau pagrindinius darbus rangovas planuoja užbaigti iki spalio mėnesio.

Nedaug iki rangos darbų pradžios trūko ir Kalnalaukio g. 24 daugiabučiui. Deja, koją pakišo pavienių gyventojų dideli įsiskolinimai ir nesusitvarkyti nuosavybės dokumentai. Kad ir kaip būtų skaudu daugumai šio namo gyventojų, renovacija neprasidės, kol žmonės šių problemų neišspręs patys. Juo labiau, kad iš Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) jau 2018 m. vasarą buvo gautas pritarimas investiciniam šio namo planui.

Jau labai greitai prasidės Kalnalaukio g. 37-ojo daugiabučio renovacijos darbai. Jau yra gautas statybos leidimas, šiuo metu vyksta rangos darbų viešieji pirkimai. Planuojama, kad šias procedūras sėkmingai užbaigus, darbai prasidės jau šį pavasarį.

Pasak merės Živilės Pinskuvienės, dėl šio namo renovacijos didesnių klausimų nekyla, tačiau yra žinoma gyventojams kasdienybę apsunkinanti problema, kurią statybų metu Savivaldybė ketina išspręsti – t.y. prie Kalnalaukio g. 37 namo besikaupiančio paviršinio vandens nutekėjimą. Tame kieme susitelkia lietaus vanduo ir nuolat telkšo balos, todėl lygiagrečiai su namo renovacija bus įrengtas ir drenažas.

Dar dviejų daugiabučių – t.y. Kalnalaukio g. 27 ir Nepriklausomybės a. 3 yra parengti techniniai darbo projektai, šiuo metu agentūra BETA vykdo jų ekspertizę. Pasak Rimanto Nugaro, kol kas visas procesas vyksta sklandžiai ir gavus agentūros patvirtinimą, bus skelbiamas viešasis rangos darbų pirkimas. Šių dviejų namų renovacijos darbai, planuojama, prasidės jau 2019 m. vasarą.

Vienų iš seniausių Širvintų miesto daugiabučių – Vilniaus g. Nr. 59 (IKI) ir Nr. 43 (buvusios vaistinės) yra rengiami techniniai darbo projektai. Jų renovacijos rangos darbus taip pat planuojama pradėti dar šiais metais.

Didelio masto renovacijos procesas šių metų pabaigoje – kitų metų pradžioje turėtų prasidėti ir centrinėje miesto Igno Šeiniaus alėjoje. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai net penkiems daugiabučiams – I. Šeiniaus g. 3, 5, 7, 9, 13.

Pasak merės Živilės Pinskuvienės, labai svarbu paminėti tai, kad lygiagrečiai su šių daugiabučių renovacija bus išspręsta ir drenažo problema. Šių namų, o ypač I. Šeiniaus g. 3, gyventojai patiria didelių nepatogumų dėl to, kad vykdant gatvės rekonstrukciją, nebuvo sujungta senoji lietaus surinkimo sistema su naująja. Gyventojai susitikimų metu nuolat prašė išspręsti šį klausimą. „Vykdant projektą, tuometiniai Savivaldybės vadovai nesukontroliavo, o žmonės ilgiems metams buvo palikti skęsti. Po didesnio lietaus plaukia ne tik kiemai, bet ir namų rūsiai, netgi laiptinės,“ – apgailestavo Ž. Pinskuvienė. Pasak jos, pernai Administracijai parengus drenažo sistemos projektą, Savivaldybė išspręs ir šią opią problemą.

Renovacijos jau laukia ir jai pritarę dar dviejų daugiabučių namų gyventojai – t.y. Kalnalaukio g. 25 ir Vilniaus g. 19. Šių namų investiciniai projektai pateikti vertinti Būsto energijos taupymo agentūrai.

Susitikimo metu aptartos ir pagrindinės problemos, stabdančios renovacijos procesą. Pagrindinė – gyventojų įsiskolinimai. Deja, netgi po to, kai UAB „Širvintų šiluma“ prieš didžiąsias metų šventes paskelbė akciją ir pakvietė visus skolininkus sudaryti jiems palankius skolų išmokėjimo grafikus, neskaičiuojant delspinigių, dar liko ne vienas, kurio sukauptos didžiulės (vienu atveju – net 4000 Eur viršijanti) skolos užkerta kelią renovacijai. O Kalnalaukio g. 24 namo atveju – visiškai sustabdo. Antroji, taip pat gana dažna problema – nesutvarkyti nuosavybės dokumentai. Todėl Širvintų rajono savivaldybė ir UAB „Širvintų šiluma“ kviečia gyventojus atsakingai susitvarkyti dokumentus ir apmokėti turimus įsiskolinimus.

Savivaldybė ir toliau padengs investicinių planų parengimo išlaidas, todėl skatiname gyventojus susitarti, priimti sprendimus ir kreiptis dėl daugiabučių renovacijos.

Užs. Nr. 18

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “Daugiabučių renovacija Širvintose įgauna pagreitį”

 1. Budinčiai atsakinėtojai, 20:41 parašė:

  Tu budėjimų metu vėl gert pradėjai?
  Oi, išmes tave Živka iš šio darbo, nes visai nebesupranti komentatorių keliamų klausimų.

 2. paskutiniam parašė:

  mikuti, žiema visi moka uz sildyma daug ir netgi labai daug , todel stebetis nereikia, o vasara nemokame

 3. mikutis parašė:

  Prasau Mere paaiskinkit gyventojams is kur tokios šilumos kainos Širvintose, didžiausios Lietuvoje. Ar neperdaug chebros yra Šilumos imoneje.

 4. Slidu parašė:

  Smėlio pabarstykit aplink stotį, praeit neįmanoma.

Comments are closed.

scroll to top
+