Daugiabučių kiemų sutvarkymo darbams paskelbtas naujas viešasis pirkimas

Daugiabučių kiemų sutvarkymo Širvintose projektas turėjo būti gražus miesto gyventojų ir Savivaldybės bendradarbiavimo pavyzdys.

Deja, mažiausia kaina pareikalavo daugiausiai kantrybės, už kurią jau dabar Širvintų rajono savivaldybės administracija nuoširdžiai dėkoja daugiabučių namų J. Janonio g. 9, Jaunimo g. 19 ir Upelio g. 24 gyventojams.

Rodytųsi, objektas nedidelis ir nesudėtingas – vos 3 nedideli kiemai. Tačiau būtent tai, kad objektas nedidelis lėmė, jog konkursą projekto rangos darbams teko skelbti net kelis kartus. Didesnės, stabilesnės įmonės į tokius net nežiūri. Juk ir mažam objektui reikalinga speciali įranga, kurią kainuoja ir atsivežti, ir eksploatuoti. O kur tiesti didelį kelią, kur įrengti mažą, nepatogų kiemą… Visgi po kelinto konkurso rangovas buvo atrinktas.

Tiesa, nuo pat pradžių dialogą su UAB „Nodama“ Savivaldybės administracijai rasti buvo sunku. Darbai buvo vilkinami, terminų nesilaikoma. Daugiabučių gyventojai ilgą laiką gyveno tarsi apkasuose… Ir taip daugiau nei metus. Pagaliau jau lyg artėjant prie pabaigos, lyg ir tunelio gale pamačius šviesą, kai kiemuose liko nutiesti asfaltą, rangovas dingo kaip į vandenį. Į jokius Savivaldybės administracijos įspėjimus ar sankcijas reakcijos nesulaukta.

Dėl projekto rangovo UAB „Nodama“, niekaip nesugebėjusio užbaigti šių daugiabučių kiemų Širvintose sutvarkymo darbų, teisme iškelta bankroto byla. Ir jau pačią pirmą dieną, suėjus terminui, Savivaldybės administracija paskelbė naują viešąjį pirkimą. Vėl dokumentai, biurokratinės procedūros ir laukimas. Labai tikimės, kad šį kartą – viskas sėkmingai.

Primename, kad dar 2017 m. pabaigoje Savivaldybės tarybos sprendimu buvo patvirtinta tvarka, pagal kurią mūsų rajono gyventojams sudarytos realios galimybės susitelkti ir sutvarkyti savo gyvenamųjų daugiabučių kiemus. Pagal šį tvarkos aprašą gyventojai kartu su Širvintų rajono savivaldybės administracija bendromis lėšomis gali įrengti įvažiavimus, inžinerinius tinklus, sutvarkyti stovėjimo aikšteles, šaligatvius, įrengti apšvietimą bei atlikti kitus kiemų tvarkymo darbus. Savivaldybė finansuoja net 80 procentų projekto lėšų, o gyventojams reikia prisidėti likusių 20 procentų.

„Tikiuosi, kad šis negeras pavyzdys neatbaidys žmonių, kurie nori susitvarkyti savo gyvenamąją aplinką. Deja, jis parodo, kad Viešųjų pirkimų įstatymas kartais mus padaro bejėgius: niekada negali žinoti, ar konkursą laimės patikima įmonė, ar kokia „Šaraškino“ kontora. Ar kartu su žmonėmis džiaugsiesi atliktais darbais, ar turėsi atsiprašyti. Turime ir labai gerų pavyzdžių. Tikiuosi, kad jų bus ir daugiau“, – sakė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 43.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Daugiabučių kiemų sutvarkymo darbams paskelbtas naujas viešasis pirkimas”

  1. tadas parašė:

    O puikios naujienos

  2. razinka parašė:

    o kam tuos kiemus tvarkyti? gal ten antyte ar vistyte peri?

  3. nesakysiu parašė:

    ka cia kiemai paziurek kokios sienos aptresusios,baisu ziureti jei neklystu cia namas upelio26

Comments are closed.

scroll to top
+