Aptarė sveikatos priežiūros įstaigų veiklą

Biudžetinių metų pradžia ir rajono sveikatos priežiūros įstaigų padėtis. Veiklos perspektyvos ir esminės problemos. Ką būtina stiprinti, kokios paslaugos yra reikalingiausios rajono gyventojams?

Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, vicemerė Janina Pažusienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, jos pavaduotoja Dovilė Audėjūtė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Ieva Kananovič organizavo nuotolinį susitikimą su Širvintų ligoninės vadovu Dainiumi Buču ir Pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Elona Pečiukaitiene aptarti svarbiausius sveikatos priežiūros įstaigų veiklos klausimus, projektų galimybes, tolimesnės veiklos viziją.

Susitikimo metu akcentuota, kad būtina stiprinti ir plėsti senėjančiai visuomenei aktualų slaugos paslaugų užtikrinimą, prie kurio prisidės jau pradėtas įgyvendinti geriatrijos projektas. Per projektus planuojama didinti ir reabilitacijos paslaugų pasiūlą. Aptartos gydytojų ir kito medicinos personalo trūkumo problemos, kurios sprendžiamos abiem įstaigoms bendradarbiaujant. Tačiau, pasak ligoninės ir poliklinikos vadovų, būtų racionalu sugrįžti prie dar 2015-2016 metais iškeltos idėjos apjungti abi įstaigas į vieną. Kaip rodo praktika, bendradarbiaujant laboratorijoms, matomos geros tendencijos, kai ir lėšos naudojamos efektyviau, ir paslaugos teikiamos sklandžiau, patenkinant pacientų poreikius.

Pasak merės Živilės Pinskuvienės, visos pastangos turi būti dedamos į tai, kad sveikatos priežiūros įstaigos atitiktų rajono gyventojų poreikius, kad paslaugos žmonėms būtų teikiamos vietoje, galvojant apie jų patogumą, bet neužmirštant personalo ir racionalaus lėšų planavimo.

Testuoti ugdytojai ir pedagogai

Vasario 3 d. COVID-19 statistika Širvintų rajone:

 • Sergančiųjų skaičius – 149
 • Pasveikusiųjų skaičius – 624
 • Šiandien mobiliajame punkte atlikta 15 testų
 • Paskiepytų gyventojų – 398
 • Ruošiantis tęsti vakcinaciją, greitieji COVID-19 antikūnių testai buvo atliekami rajono ugdymo įstaigų ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinių klasių pedagogams – iš viso 77.

Užs. Nr. 8.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Aptarė sveikatos priežiūros įstaigų veiklą"

 1. Birutė parašė:

  Živilės Pinskuvienės kalbos gražios, bet ar šitas vyks apie ką ji kalba, nesitiki. Matomai Širvintų rajono žmonių sveikata pablogės iki tiek, kad labai bus reikalingas tik geriatrijos skyrius. O tai reiškia, kad žmonės sunkiai orentuosis aplinkoje, sirgs depresija. Ir tokiam skyriui skiriamas pirmumas, o kodėl į pirmą vietą neiškeliami uždaviniai, kurie susiję su kova žmonių ligomis. Pirmiausia gydymas, o paskui jau priežiūra.
  Pirmas uždavinys būtų – surasti medicinos paslaugų specialistų,
  Antras uždavinys būtų – skirti iš biudžeto lėšų ir mokėti normalius atlyginimus.
  Trečias uždavinys – Živilei Pinskuvienei nemenkinti gydytojų žinias ir jų darbą.
  Kur Živilė Pinskuvienė buvo 2015 – 2016 m. Kodėl jinai neklausė rajono gyventojų, o kūrė planą, kaip Širvintų įstaigas perduoti Ukmergei. Perdavei ir jokio vargo nėra. Taip neišdegė padaryti, tai 2017 m. nušlavė medicinos darbuotus. Atleido neteisėtai juos iš darbo. O dabar Širvintų rajono gyventojai, kas liečia medicinines paslaugas yra laisvi. Gali kreiptis pradedant nuo Klaipėdos iki Vilniaus,. Gydytojo Elektroninis siuntimas išrašytas dėl tyrimų atlikimo ir babulia, kaip nori taip pasiek tas paslaugas. Rašyk laiškus, ieškok internetu, dėk savo norą į skelbimus. O juk tokios plačios teisės duotos savivaldybėms: švietimas, medicina, socialinės paslaugos, nekilnojamojo turto klausimai, investicijos ir t. t. Konkrečiai živilė Pinskuvienė ir turėtų vienodai skirti lėšų visoms sritims. Kol kas daugiausiai lėšų skirta prabangos dalykams: aikštėms, spalvotiems fontanams, prabangiam baseinui.

Comments are closed.

scroll to top
+