Savanorystė – tikėjimo savimi ugdymas

JST (Jaunimo savanoriškos tarnybos) programa – intensyvi ugdomoji programa, kurios metu jaunuolis ne vien atlieka savanoriškas veiklas, bet lydimas PO (priimančios organizacijos) kuratoriaus bei SVO (savanorišką veiklą organizuojančios) organizacijos mentoriaus planuoja savo veiklas, aptaria įgytas žinias, gebėjimus bei turi papildomus įsipareigojimus. Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST Pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 40 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas.

Širvintų rajone JST programa įgyvendinama nuo 2020 metų. Dalyvauti JST programoje galima Širvintų atviroje jaunimo erdvėje ir Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centre. Pastaraisiais metais JST Širvintų rajone atliko 7 savanoriai, 2 iš jų nenutrūkstamą tarnybą atliko 6 mėn. ir įgijo pažymėjimą, suteikiantį 0,25 stojamojo balo, 3 iš jų tarnybą baigs šiais metais. Širvintų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė ir Jaunimo reikalų taryba inicijavo antrąjį savanorių interviu, ką reiškia savanorystė ir kodėl jaunimas susidomėjo Jaunimo savanorišką tarnyba.

Danielė JST programą pasirinko atlikti Širvintų atviroje jaunimo erdvėje:

-Jaunimo savanorišką tarnyba man buvo puiki galimybė tobulėti, pažinti save ir išmokti naujų dalykų. Ją pradėjau, kad galėčiau ko nors naujo išmokus tai panaudoti ateityje ar galbūt kam nors kitam perduočiau įgytas žinias. Jaučiuosi pasikeitusi: kitaip mąstau ir žiūriu į gyvenimą. Savanorystė išmokė punktualumo, atsakomybės ir bendradarbiavimo su kitais žmonėmis. Džiaugiuosi, kad pasirinkau atlikti Jaunimo savanorišką tarnybą.

-Savanorystė man reiškia tiek daug, kad net sunku apibrėžti: tai patirtis, tai emocijos, tai pažintys. Manau, kiekvienas savo gyvenime turėtų bent kartą pabandyti šį nuostabų dalyką. Iš tikrųjų, į Jaunimo savanorišką tarnybą mane įtraukė mano mentorė Agnė. Širvintų atviroje jaunimo erdvėje padėdavau ir anksčiau, bet savanorystės metu tu ne vien padedi, tu pats kuri, galvoji, darai. Tai yra neįtikėtina patirtis. Emociškai jaučiuosi labai „paaugusi“, nes, prisipažinsiu, kad iš pradžių buvo sunku, bet įveikus visus iššūkius pasisėmiau labai daug patirties ir įgūdžių. Tai yra nerealu, – savo patirtimi dalinosi savanorė Gabija, JST programą atliekanti Širvintų atviroje jaunimo erdvėje .

Paulė yra Širvintų rajono savivaldybės socialinio paslaugų centro JST savanorė. Ji teigia:

-Savanorystė yra galimybė tapti saule, kuri spinduliuodama savo šiluma bei pozityvia energija užkrečia kitą gerumu ir šypsena. Būtent toks yra mano neatlygintinos veiklos siekis – skleisti šypseną ir pozityvumą tiems, kuriems trūksta labiausiai. Savanorystė pakeičia požiūrį į save ir kitą, skatina būti supratingu, jautriu, komunikabiliu, ugdo siekti užsibrėžtų tikslų, daryti gerus darbus, kai nesitiki atlygio. Jaunimo savanorišką tarnybą pradėjau dėl noro pažinti save iš naujo, pasisemti naujos patirties, išbandyti save bei patikėti, kad pasaulyje gėris ir altruizmas dar egzistuoja. Savanorystė papildė mano vertybių bagažą, pakeitė charakterio savybes: tapau paslaugesnė, atviresnė, imlesnė pokyčiams, lengviau randu bendrą kalbą su įvairaus amžiaus pašnekovais. Visada buvau mergina, negalinti be kitų, bet savanorystė sustiprino ryšį ir priklausomybę nuo geranoriškų žmonių. Didžiuojuosi, kad esu savanorė!

Šiuo metu yra pratęsta registracija dalyvauti Jaunimo savanoriškoje tarnyboje 2021 m. I pusmetį. Registracija vyksta iki š.m. vasario 10 d. 18.00 val. Registracijos anketą rasite https://jst.jrd.lt/newCandidate. Užsiregistravusiųjų kontaktai perduodami apskritį kuruojančios savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos mentoriams, į programą savanoriai kviečiami iš eilės pagal registracijos laiką. Atkreipiame dėmesį, jog labai svarbu įvesti teisingą telefono numerį bei el. pašto adresą. Taip pat nepamirškite tikrinti elektroninio pašto, kuriuo registravotės!

Kornelija Juškevičiūtė-Klimienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top
+