V. Mateika pasiūlė mokestį didinti iki 10 eurų

Spalio 24 dieną įvyko Širvintų rajono savivaldybės Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto posėdis. Jame dalyvavo komiteto nariai, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, mero pavaduotoja Janina Pažusienė, administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė ir vyriausioji specialistė Rasa Kralikevičienė, l. e. Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktorės pareigas Rita Sinkevičienė, Širvintų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Vasiliauskienė. Posėdyje apsvarstyti aktualūs švietimo klausimai.

Posėdyje dalyvavusi l. e. Širvintų lopšelio darželio „Boružėlė“ direktorės pareigas Rita Sinkevičienė supažindino su ikimokyklinio ugdymo įstaigos veikla, aptarė, su kokiais rūpesčiais susiduria įstaigos administracija organizuodama ikimokyklinukų maitinimą. Pranešėja pažymėjo, jog daug metų nebuvo keičiamas mokestis už vaikų maitinimą. Per šį laiką augo produktų, paslaugų kainos, patvirtinti nauji vaikų mitybą reglamentuojantys teisės aktai bei reikalavimai. Pasak Ritos Sinkevičienės, kardinaliai pakeitus valgiaraščius, už tokią sumą, kurią dabar moka tėvai, kasdien pateikti vaikams šviežių vaisių, daržovių, kokybiškos mėsos ar žuvies tampa tikru iššūkiu. Ji akcentavo, jog, norint įpirkti mitybos specialistų siūlomus visaverčius maisto produktus, būtina kelti įkainius.

Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė ir vyriausioji specialistė Rasa Kralikevičienė pateikė stebėjimo dokumentus, atsakė į Tarybos narių klausimus. Posėdyje akcentuota pribrendusi būtinybė didinti įkainius už vaikų maitinimą ikimokyklinėse įstaigose ir mokestį už ugdymo priemones. Tarybos narys Vidmantas Mateika pasiūlė 10 eurų mokestį per mėnesį už ugdymo priemones. Tad nuo naujųjų metų siūloma didinti mokestį už vaikų maitinimą ir ugdymą darželiuose. Tiesa, vaikui susirgus, nebereikia pateisinamų pažymų iš gydytojo, todėl net ir vieną dieną neatvedus vaiko neteks mokėti už jo maitinimą, jeigu tėvai pateiks jų pačių užpildytą nustatytos formos dokumentą.

Visuose darželiuose kardinaliai pakeistas valgiaraštis. Visi suprantame, kad sveikas maistas daug brangesnis, o darželiai privalo užtikrinti įvairų ir visavertį racioną. Kito sprendimo nėra – teks kelti mokesčius už vaikų maitinimą darželyje. Mokesčių už maistą ir ugdymo priemones kėlimui turės pritarti Taryba spalio 31-ąją vyksiančiame posėdyje. Galima pasiguosti nebent tuo, kad toks mokestis kituose rajonuose yra dar didesnis.

Aptartas klausimas dėl atlyginimo dydžio už teikiamą formalųjį švietimą papildantį ugdymą bei neformalųjį švietimą Širvintų meno mokykloje. Į Tarybos narių klausimus atsakė administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. Ji pateikė konkrečius skaičius, kiek kainuoja Meno mokyklos išlaikymas, kiek moka tėvai, kiek prisideda Savivaldybė. Už vaikų ugdymą Meno mokykloje irgi teks mokėti daugiau.

Komiteto nariai turėjo daug klausimų, į kuriuos atsakė Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė. Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjos teigimu, nuolat mažėjantis mokinių skaičius verčia daryti pokyčius mokyklose, peržiūrėti mokyklų tinklo pertvarkos planą. Buvo diskutuota apie švietimo įstaigų centralizuotą buhalteriją, centralizuotą maisto tiekimą miesto ugdymo įstaigoms, švietimo įstaigų vadovų skyrimo tvarką, kompensacijas pensinio amžiaus sulaukusiems pedagogams ir kitokius šiandienos mokyklos reikalus.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys, Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto pirmininkas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (4 įvert.)

15 Atsakymų į “V. Mateika pasiūlė mokestį didinti iki 10 eurų”

 1. Tinginys parašė:

  Širvintų raj. savivaldybės administracija teigė, kad darželiams finansuoti nėra pinigų.
  Mateika pasiūlė mokestį padinti iki 10 Eur. Širvintų raj. administracija turi pilną teisę darželius finansuoti iš biudžeto. Tokį pasiūlymą galėjo teikti merė Tarybos posėdžiui. Bet tokio teikimo kažkodėl nebuvo. Ir matome, kad Mateikai pritarė dauguma tarybos narių dėl mokesčio. Akivaizdu, kad Mateikos pasiūlymas labai patiko merei ir jos daugumai prabalsavo. Priimami tokie nepopuliarūs sprendimai ir merė galvoja, kad gyventojai nesupranta, kad tai viskas priklauso nuo merės ir nuo jos daugumos.
  Pinigų savivaldybė turi. Tai matosi iš to, kad tame pačiame posėdyje priimtas sprendimas: skirti dvylikos procentų pareiginės algos priedą už tarnybos Lietuvos valstybės stažą ne bet kam, bet administracijos direktoriui Ingridai Baltrušytei – Četrauskienei. Jos mėnesio atlyginimas, pagal paskelbtą informaciją, 3392 Eur. Priedas prie darbo užmokesčio paskaičiavus sudaro 407 Eur. Gražu. Ar savivaldybėje nėra daugiau darbuotojų su tokiu pat valstybės stažu?
  O Mateikai linkiu teikti daugiau pasiūlymų, t. y. dėl Širvintų ligoninės, poliklinikos finansavimo ir daugiau yra rimtų problemų, kurios užtušuojamos smulkmenomis. Tu jau daug pasiekei, jeigu tavo pasiūlymui pritarė dauguma (merė su savo visuomeninio judėjimo nariais). Sėkmės, sėkmės, sėkmės.
  Mateika pamaudotas nepopuliariam sprendimui priimti.
  Be merės žinios Širvintose ir medžio lapas nenukris (jos žodžai).
  BE JOS ŽINIOS PRIĖMĖ DĖL MOKESČIŲ DIDINIMO GYVENTOJAMS NEPOPULIARŲ SPRENDIMĄ.
  LABAI KEISTA.

 2. xxxx parašė:

  Vaikai turi valgyti kokybišką maistą ir už tai reikia susimokėti, todėl Mateikos siūlymą labai palaikau.

 3. druzok parašė:

  as irgu pritariu mateikos pasiulymui viskas pabarngo o vaikams valgyt tai nereikia kiek ten juos gali kruopom kruopinti
  kai mokes uz maista tai gales tevai kokybes pareikalauti ir vaikai bus pavalge nereikes namie dar ruosti nes lakani kur matita kas uz eura pamaitintu nebent kokio vandenio su kpustu isverda ir dar krupu
  maladiec mateika tiesiai sviesiai ir nereikia ce vaidinti kazkokiu nuskriaustu kad neturi tu euru

  visi turi

 4. druzok parašė:

  as irgu pritariu mateikos pasiulymui viskas pabarngo o vaikams valgyt tai nereikia kiek ten juos gali kruopom kruopinti
  kai mokes uz maista tai gales tevai kokybes pareikalauti ir vaikai bus pavalge nereikes namie dar ruosti nes lakani kur matita kas uz eura pamaitintu nebent kokio vandenio su kpustu isverda ir dar krupu
  maladiec mateika tiesiai sviesiai ir nereikia ce vaidinti kazkokiu nuskriaustu kad neturi tu euru
  visi turi

 5. Bezdulis Konservatorius parašė:

  Mateika maladec. 10 evro ne pinigas. Vistiek spinagryzai daugeu narkotekam isleidzia. Balsuokit uz Mateika ir Centro partija. Zapraszamy.

 6. Neda parašė:

  Priminsime mes ponui Kapeikai prieš rinkimus šį jo pasiūlymą. Oi, priminsime.

 7. ... parašė:

  keista, kad tokius dar ir renka….

 8. adasija parašė:

  taigi viskas brangsta, tai ir darzelis turi brangti, naturalus procesas.
  kaip galima savo vaikui gaileti?

 9. rinkejas parašė:

  ble** daugiau tokiu dalbajobu kaip tas klounas tai mokesciam neuzdirbsim.

 10. Šikonėlis parašė:

  Pagal Konstituciją švietimas pas mus nemokamas, nes mes jį finansuojame mokesčiais. tai kodėl kažkoks mateika iš kanapių siūlo mokėti? ir dar po 10 eur per mėnesį? 20 asmenų – jau 200 eurų. už tiek galima į Antaliją suskraidyti. suprasčiau kad metuose. o dabar…. Be to mokyklos, darželiai prisrenka po 2 proc. ir juos ištaško niekams. o tėvai paskui neškit, aukokit. nė cento!

 11. Klausimas statybininkams parašė:

  Ar imanoma , kad statybu imoneje vidutinis uzmokestis butu 474,25 € ? pas kai kuriuos tarybu narius,turincius statybu imones, tai yra realu , klausimas? IS KUR TOKIA PIGI DARBO JEGA???

 12. nu jo parašė:

  islindo dar vienas rajono klounas…..

 13. ? parašė:

  kas tas muteika? tas kur pastoviai rekia prarades savitvarda? siaubas

 14. jomantina parašė:

  Na taip

 15. Rasa parašė:

  Va taip va

Comments are closed.

scroll to top
+