Aktyvi Širvintų jaunimo savaitė

Jaunuoliai aktyviai leido laiką, darė mankštas, žaidė komandinius žaidimus, šoko, bendravo, kalbėjo apie opias mažų miestelių jaunimo problemas.

Spalio 14-18 dienos Širvintų rajono jaunimui, jo interesams bei vis gyvybingesnei mūsų rajono jaunimo politikai buvo labai aktyvios. Savivaldos rinkimai, renginiai, susitikimai, konferencija atnešė daug naujovių. Tai ir naujos pažintys, patirtys, žinios, naujos pareigos ir atsakomybės. Tam, kad jauno žmogaus balsas būtų svarus, svarbu ne tik skatinti jaunimo dalyvavimą, bet ir įsitraukimą į sprendimų priėmimą.

Naujos Jaunimo reikalų tarybos kadencija

Buvo skelbiami kandidatų (14–29 m.) į Širvintų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybą rinkimai, kurių metu išrinkti 5 nariai, atstovausiantys jaunimą. Pagrindiniai reikalavimai kandidatams – domėjimasis savo rajono jaunimo politika, veikla ir ateitimi, aktyvumas ir iniciatyvumas. Kandidatuoti galėjo jaunimo organizacijų, su jaunimu dirbančių organizacijų, mokinių savivaldų, veikiančių savivaldybės teritorijoje, nariai, pavieniai asmenys, iškeliantys savo kandidatūrą. Spalio 14 dieną įvyko visuotinis Širvintų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos jaunimo atstovų susirinkimas. Posėdžiui pirmininkavo buvusi jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Šarūnė Šidlauskaitė. Kiekvienas kandidatas turėjo 5 minutes prisistatymui ir auditorijos supažindinimui su tikslais. Įvykus slaptam balsavimui, balsų skaičiavimo komisija pristatė rezultatus. Naujos kadencijos Širvintų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos atstovais tapo:

Reda Adomavičiūtė, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokinių tarybos narė;
Justinas Blažys, išsikėlęs kandidatas, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokinys;
Edvinas Eigelis, išsikėlęs kandidatas, Širvintų BMW klubo įkūrėjas;
Milgintė Jurkevičiūtė, Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos gimnazistė;
Emilija Mikučionytė, Širvintų r. Gelvonų gimnazijos mokinių tarybos narė.

Išrinkti 5 nariai, atstovausiantys jaunimą Širvintų rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryboje.

Demokratijos paieškos

Spalio 14 d. vyko pilietiškumo skatinimo renginys „Demokratijos paieškos“. Širvintų rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama jaunimo politiką, skatindama jaunimo pilietiškumą ir bendradarbiaudama su VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija bei VšĮ Politikos tyrimų ir analizės institutu, kvietė jaunimą paminėti vietos savivaldos dieną. Dešimtys jaunų žmonių iš viso Širvintų rajono dalyvavo orientaciniame žaidime su mobiliaisiais telefonais „Demokratijos paieškos Širvintose“. Žaidimą kuravo Algirdas Šaulys – vienas iš projekto vadovų, o užduotys buvo susijusios su Širvintų rajono savivaldybės institucijomis, sprendimų priėmėjais, jaunimo politika. Daugiausiai, greičiausiai ir kokybiškiausiai užduotis įvykdžiusi komanda „Liuksas“ laimėjo šaunių prizų.

Spalio 14 d. vyko pilietiškumo skatinimo renginys „Demokratijos paieškos“.

Konferencija

Spalio 15-16 dienomis jaunimo reikalų koordinatorė Kornelija Juškevičiūtė dalyvavo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotoje kasmetinėje savivaldybių jaunimo reikalų koordinatorių konferencijoje. Buvo ne tik aptartos įvykdytos 2019 metų užduotys, bet ir 2020 metų prioritetai ir planai, pristatytos 2021-2027 metų Europos Sąjungos jaunimo strategijos ir tikslai. Nagrinėtos itin svarbios temos: jaunimo aktyvumas rinkimuose, jaunimo dalyvavimas ir įgalinimas, atviras darbas su jaunimu, Jaunimo Savanoriškos Tarnybos aspektai, jaunimo sveikatos centrų specifika, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros programų naujovės. Konferencijos metu savivaldybių atstovai turėjo galimybę bendrauti bei pasidalinti gerosiomis patirtimis.

Nutarta steigti LMS Širvintų mokinių savivaldų informavimo centrą, pirmininku tapo Vilius Kasparas Kasparavičius

Išklausius jaunimo poreikį kurtis jaunimo organizacijoms Širvintų rajone, spalio 17 dieną Širvintų rajono savivaldybėje įvyko Lietuvos moksleivių sąjungos steigiamasis forumas. Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) – visuomeninė, savanoriška, pelno nesiekianti, vienintelė Lietuvos moksleivių interesams atstovaujanti bei Lietuvos mokinių savivaldas vienijanti organizacija. Nutarta steigti LMS Širvintų mokinių savivaldų informavimo centrą (MSIC). Mokinių savivaldos turėjo teisę išsirinkti Širvintų padalinio pirmininką. Rinkimuose dalyvavo trys kandidatai: Austėja Lebedinskaitė (Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija), Skaistė Maleckaitė (Širvintų r. Gelvonų gimnazija), Vilius Kasparas Kasparavičius (Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija). Kandidatai drąsiai sakė savo rinkimines kalbas, pristatė tikslus ir planuojamus darbus skatinant jaunimo politiką Širvintų rajone. Po dviejų balsavimo turų rinkimus laimėjo ir LMS Širvintų mokinių savivaldų informavimo centro pirmininku tapo Vilius Kasparas Kasparavičius. Sveikiname ir linkime sėkmės naujose pareigose, o kitiems kandidatams dėkojame už drąsą ir ryžtą.

Įsteigtas LMS Širvintų mokinių savivaldų informavimo centras, pirmininku tapo Vilius Kasparas Kasparavičius.

Įgyvendinamas projektas „Jaunimo aktyvumo skatinimas mobiliojo darbo metu“

Širvintų rajono savivaldybėje įgyvendinamas sveikatingumo projektas „Jaunimo aktyvumo skatinimas mobiliojo darbo metu“. Spalio 18 dieną jaunimo reikalų koordinatorė Kornelija Juškevičiūtė ir jaunimo užimtumo specialistė Agnė Lazarevičiūtė vyko į Kernavės seniūniją susitikimui su jaunimu. Jaunuoliai ne tik aktyviai leido laiką, darė mankštas, žaidė komandinius žaidimus, šoko, bendravo, kalbėjo apie opias mažų miestelių jaunimo problemas, bet ir sudalyvavo parodos atidaryme „4 dešimtmečiai“ Kernavės archeologinės vietovės muziejuje. Laikas buvo praleistas ne tik aktyviai, bet ir produktyviai. Kita stotelė – Čiobiškio seniūnija.

Skatinant ir formuojant jaunimo politiką Širvintose labai svarbus palaikymas. Džiaugiamės, kad Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė visada palaiko jaunimo idėjas ir padeda jas įgyvendinti.

Kornelija Juškevičiūtė
Jaunimo reikalų koordinatorė
Nuotraukos: Rugilė Petuškaitė, Agnė Lazarevičiūtė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+