+

Tarp labiausiai taškančių lėšas valdymui – ir Širvintų savivaldybė

Širvintų savivaldybė įvardijama tarp tų, kuriose didžiausios valdymo išlaidos.

Širvintų savivaldybė įvardijama tarp tų, kuriose didžiausios valdymo išlaidos.

Jau daug metų žurnalas „Veidas“ sudaro savivaldybių reitingus. „Rekordiškai“ žemai – net 51-ojoje reitingo vietoje tarp 60 savivaldybių Širvintų buvo atsidūrusi 2010 metais, kai rajonui vadovavo liberalcentristas Kęstutis Pakalnis.

Šiemet visos savivaldybės vertintos pagal dvidešimt penkis parametrus. Kiekviena savivaldybė galėjo surinkti daugiausiai 200 taškų. Tiesa, net ir pirmosiose pozicijose atsidūrusios Vilniaus miesto ir Neringos savivaldybės surinko atitinkamai tik 148,8 ir 131,31 balą. Širvintų savivaldybė surinko 80,04 balus ir yra tarp „vidutiniokių“. Per viduriuką mūsų savivaldybė yra pagal būsto šildymo kompensacijos gavėjų, moksleivių, gaunančių nemokamą maitinimą, socialinės pašalpos gavėjų, registruotų ilgalaikių bedarbių skaičių (tiesa, už palyginti neaukštą pastarąjį rodiklį, ko gero, reikėtų dėkoti sostinei, kurioje dirba nemaža dalis mūsų rajono gyventojų). Na o pagal pensininkų skaičių 1 tūkstančiui savivaldybės gyventojų (242,9) jau ritamės į antrąją lentelės pusę ir po metų kitų galime atsidurti tarp labiausiai senėjančių rajonų.

Savaitraštis „Veidas“ cituoja Vilniaus universiteto profesorę demografę Dovilę Krupickaitę: „Jei Lietuvoje nebus radikaliai skatinamas gimstamumas, po 40-50 metų jau ne tik kaimiškos Lietuvos teritorijos, bet ir rajonų centrai taps Sibiro dykromis.“

Pagal 1 gyventojui tenkančias biudžeto lėšas – 1028 Lt – esame paskutiniame dešimtuke tarp kitų savivaldybių.

Švelniai tariant kuklūs mūsų savivaldybės rodikliai ir pagal tiesiogines užsienio investicijas 1 gyventojui – 101 Lt. Ką jau čia lygintis su Mažeikiais (64619 Lt) ar Kazlų Rūda (21 963 Lt), jei net Rietavo savivaldybėje 1 gyventojui tenka 199 Lt.

Kaip čia nepritarsi mokslininkų išvadoms, kad vietos politikams labiausiai stinga kūrybingumo ir vizijos, kokią jie norėtų matyti ir kurti savo savivaldybę ne tik ir ne tiek naudojantis ES parama regionų skirtumams išlyginti, kiek kviečiant įvairius investuotojus. „Bet daugelio savivaldybių politikai paprasčiausiai bijo verslininkų, negeba su jais bendrauti, ypač su užsieniečiais. Tiesa, iš esmės visos Lietuvos savivaldybių administracijos turi bendradarbiavimo su Vokietijos, Austrijos, Švedijos, Norvegijos, kitų šalių savivaldybių administracijomis sutartis, tačiau bendradarbiavimas dažniausiai apsiriboja valdininkų paturistavimu.“ Ar ne tarp tokių ir mūsiškės savivaldybės vadovai?

Gyvenimo kokybę kiekvienoje savivaldybėje lemia ne tik investicijos, ES parama ar finansavimas iš biudžeto. Ne mažiau svarbūs ir mero veiksmai, savivaldybės biurokratinis aparatas, jo darbo efektyvumas ir išlaikymo sąnaudos, paprasčiau sakant – labai svarbu, ar rajono vadovai, apsupti gausaus valdininkų būrio, kuris gyvena iš mūsų, mokesčių mokėtojų, pinigų, moka ūkiškai tvarkytis.

Remiantis žurnalo „Veidas“ statistika, mūsų savivaldybė yra viena iš kelių, kuriose didžiausios valdymo išlaidos – 9,74 proc. Prieš mus tik Pagėgių (13,17 proc.), Neringos (12,93 proc.) Rietavo (9,85 proc.) savivaldybės. Dar šių metų pradžioje, analizuodamas valdymo išlaidas ir priekaištaudamas dėl valdžios neūkiškumo, žurnalas „Veidas“ apie tokias savivaldybes, kuriose didelė dalis lėšų ištaškoma valdininkų armijai išlaikyti, rašė: „…kad ir kiek turėtų savarankiškų lėšų, labiau linkusios jas skirti ne miestelėnų, o valdininkijos gerovei“. Taigi, biurokratinio aparato išlaikymas mažiau nei 17-ai tūkstančių mūsų rajono gyventojų yra didelė našta. Ir nepanašu, kad ji menkėtų, nes valdininkų skaičius lyg ir nemažėja, o gyventojų, deja…

„Širvintų krašto“ informacija

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • amerika be parko parašė:

  Net nesinori į tą MAXIMA VAŽIUOTI. Šlykšti aikštelė. Po tokio remonto gėda taip nesitvarkyti.

 • Anonimas parašė:

  Zivka maladiec boba. Ji visokiams sernams, briedziams ir avinams kaip rakstis subinej.

 • Milda parašė:

  Koks čia “šernas“ taip negražiai komentarus rašo? Tikras dvasios ubagas…

 • sernas parašė:

  durniau, maximos aikstele yra maximos nuosavybe. isnaumuota. Tai maxima privalo rupintis aiksteles bukle. Tuo labiau kad kikviena diena is asitos parduotuves maxima gauna simtatukstantini pelna.
  Vat cia jusu seimininke prastiŽ+te galetu del sirvintu zmoniu
  per Tarybos posedi pakovoti.

 • O kad Širvintos gražėja, kad savivaldybė vykdo visokius projektus parašė:

  Ypac grazi MAXIMOS aikstele.

 • sernas parašė:

  Ponia davė nurodymą – ir baltas patapo juodu. Nesijuok. Čia verkti reikia. Baisu kaip nepasisekė Širvintoms. Ir atsiranda durnių, kas ja patiki. Ateina į tą vagių partiją, agituoja už ją.

 • sernui parašė:

  Taip, pritariu. Va ponia dave nurodyma „Veidui“ ir tas parase pagal uzsakyma. Juokinga nuo tokiu komentaru.

 • sernas parašė:

  >s a
  Tai kad šitie dvasios ubagai tik blogybių ieško – pagal savo ponios užsakymą. O kad Širvintos gražėja, kad savivaldybė vykdo visokius projektus – nemato. Atmatos.

 • s a parašė:

  Kaip yra, taip parase. Nesuprantu, kam cia slepti ir piktintis.

 • xxx parašė:

  gal pinigu atsirastu maximos aikstelei sulopyti ,o tai baisuuu.

 • sernas parašė:

  zurnalistines prostitutes. net savo pavarde pasirasyti bijo. tfu.

 • skroblas parašė:

  kiek jusu serike is savivaldybes ateme? Is daugiavaikiu seimu, neigaliuju?
  Brudai, dar kazka tai bando ikasti.

Kiti straipsniai:

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

3 kartą sužibėjusi mažo rajono merė įtakingesnė už 3 ministrus

Kas, kiek ir kam skolino ir ką praskolino?

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Savivaldybė kviečia dalyvauti apklausoje dėl draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais Širvintų rajone rugsėjo 2 d.

2019-07-30 Tarybos posėdis

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (IV)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (III)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (II)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Prie Širvintų rajono savivaldybės vairo – keturios moterys

Prisiekė nauja tarybos narė

Vieno piršto kombinacija?

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Tarybos posėdis

Stebėkite Tarybos posėdį

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+