Širvintose viešėjo gimnastikos sporto meistrė Dalia Kutkaitė

Malonus pokalbis us Dalia Kutkaite (antra iš kairės)

Malonus pokalbis us Dalia Kutkaite (antra iš kairės)

Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė svečiuose sulaukė ypatingos viešnios – aptarti galimybių mūsų mieste organizuoti meninės gimnastikos užsiėmimus buvo atvykusi gimnastė, tarptautinės klasės sporto meistrė, Europos ir pasaulio čempionė, meninės gimnastikos trenerė Dalia Kutkaitė.

Susitikimo metu buvo kalbama apie tai, kad meninė gimnastika – viena iš nedaugelio sporto sričių, ypač tinkanti mergaitėms. Vos kelerius metus palankiusios treniruotes, mergaitės gauna neįkainojamą dovaną – puikią laikyseną ir grakštumą, kurie išlieka visą tolimesnį gyvenimą. Puikus pavyzdys – pati sporto meistrė. D. Kutkaitė šiuo metu treniruoja ir Lietuvos meninės gimnastikos rinktinę, neseniai nustebinusią visą Europą ir užėmusią aukštą 4 vietą Rusijoje vykusiame tarptautiniame turnyre. Pasak jos, sostinėje įkurtos akademijos užsiėmimų poreikis yra labai didelis, todėl susiduriama ir su patalpų stokos problemomis. Gimnastiką pradeda lankyti visai maži vaikai – pirmosios grupės formuojamos nuo 4-6 metų amžiaus. Tačiau yra atskira sritis – estetinė gimnastika, kurios užsiėmimus gali lankyti ir paauglės, vyresnės merginos. Žinoma, iš bendrų grupių visuomet atsiranda ir ypatingai gabių vaikų, kurie yra motyvuoti ir palaikomi tėvelių, skatinami siekti aukštų rezultatų, sportinių aukštumų.

Merės Živilės Pinskuvienės teigimu, iš jaunų tėvų ji yra ne kartą girdėjusi, jog ši sporto šaka labai domina. Tai patvirtino ir Sporto mokyklos direktorės pareigas laikinai einanti Alina Zapolskienė. Yra tėvų, vežiojančių vaikus sportuoti ir į Vilnių.

Diskutuota apie tai, kad Širvintose organizuoti gimnastikos užsiėmimus būtų galimybės švietimo įstaigų sporto salėse, tiek pačioje Sporto mokykloje ar Kultūros centro šokių salėje. D. Kutkaitė iki vasaros planuoja susirinkti informaciją apie poreikį ir galbūt nuo rudens atverti savo vadovaujamos akademijos filialą Širvintose.

Nuotrauka atminimui. Iš kairės: Alina Zapolskienė, Dalia Kutkaitė, Živilė Pinskuvienė.

Nuotrauka atminimui. Iš kairės: Alina Zapolskienė, Dalia Kutkaitė, Živilė Pinskuvienė.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+