Lietuvos regionų partija patvirtino pirmuosius kandidatus į merus

Penktadienį, rugsėjo 9 d. Raseinių rajone, tęsdama tradiciją susitikti skirtinguose šalies regionuose, posėdžiavo Lietuvos regionų partijos taryba.

Susirinkimo metu patvirtinta 16 pirmųjų kandidatūrų į savivaldybių merus Marijampolės, Šiaulių r., Kaišiadorių r., Šilutės r., Tauragės r. ir kitų rajonuose.

Partijos pirmininkas Jonas Pinskus, sveikindamas kandidatus, džiaugėsi, kad Lietuvos regionų partija į Savivaldybių tarybų ir merų rinkimų kampaniją žengia su kompetentinga lyderių komanda, kurioje – teisininkai, auditoriai, valstybės tarnautojai, ne vienas, jau turintis darbo patirties savivaldybių tarybose, yra ir jaunų žmonių, baigusių universitetus užsienyje ir grįžusių dirbti į Lietuvą su nauju, platesniu požiūriu.

Lietuvos regionų partijos prezidiumo narys, ilgametis Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovas Zenonas Vaigauskas susirinkusiems pristatė Seimo rudens sesijoje numatytą svarstyti nutarimo projektą, kuriuo Savivaldybių tarybų ir merų rinkimus ketinama skelbti 2023 m. kovo 5 d. Jis akcentavo pagrindinius pasirengimui reikalingus dokumentus, terminus, darbus, kuriuos reikia atlikti.

Posėdyje pristatyti Lietuvos regionų partijos 2023 m. Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimų principiniai nuostatai „Stiprūs regionai – stipri Lietuva“, aptartas rinkimų kampanijų vykdymas partijos skyriuose.

Partijai atstovaujantys Lietuvos Respublikos Seimo nariai – pirmininkas Jonas Pinskus ir Andrius Palionis kolegoms pristatė Seimo rudens sesijai teikiamų įstatymų projektus, tarp kurių – ypač svarbūs gyventojams Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo projektai dėl 0 procentų PVM tarifo maisto produktams ir 0 procentų PVM tarifo, taikomo buitiniams energijos vartotojams, kaip jie apibrėžti Lietuvos Respublikos energetikos įstatyme, tiekiamoms malkoms ir medienos produktams, skirtiems kūrenimui, o tiekiamai elektros energijai ir gamtinėms dujoms; verslui svarbus Pelno mokesčio įstatymo projektas – taikyti nulinį tarifą reinvestuotam pelnui, diferencijuojant jo taikymą pagal savaiminio ekonominio augimo požymius savivaldybėse padėtų pritraukti investicijas į regionus, bei kt.

Jono Pinskaus teigimu, prasidėjęs ruduo ir iškilusios energetikos kainos žlugdo ne tik kiekvieną žmogų, verslą, tačiau į neviltį varo ir savivaldą. „Kažkodėl kalbant apie tai, kaip blogai žmonėms, savivaldos klausimas kol kas visai neliečiamas. O juk darželiai, mokyklos, ligoninės, globos įstaigos – priklausančios savivaldai – sutaupyti šioje srityje gali tikrai nedaug. Energetikos ministro pateiktas ir Vyriausybės patvirtintas taupymo planas, kuriame rekomenduojama viešose įstaigose vasarą atjungti karštą vandenį, šaltuoju sezonu mažinti šildymą – negali būti skirtas jautriausioms sritims – švietimui, socialinei, sveikatos apsaugai, kultūrai. Išjungti gatvių apšvietimą tamsiuoju metų laiku taip pat nesiryš nei viena savivaldybė, kuriai rūpi gyventojų saugumas. Tik mūsų Vyriausybė kol kas apie tai, kaip išgyvens šios įstaigos ir jas išlaikanti savivalda, kažkodėl net neužsimena. Skolinimosi limitų didinimo įstatymas, jei ir bus patvirtintas, tai įsigalios tik po Naujų metų, o sąskaitas apmokėti teks jau dabar,“ – kaip vieną iš didžiausių dabarties savivaldos iššūkių pristatė partijos pirmininkas.

Apie savivaldos problematiką, tai, į ką labiausiai reiktų orientuotis rengiant rinkimines programas, išsamiai kalbėjo kol kas vienintelė Lietuvos regionų partijai atstovaujanti savivaldybės merė – Širvintų rajono vadovė Živilė Pinskuvienė. Jos įžvalgos ir išsami situacijos analizė sulaukė daugelio klausimų bei tapo konstruktyvia diskusija.

Lietuvos regionų partijos taryba sekantį susirinkimą, kurio metu bus tvirtinami kitų rajonų bei didžiųjų Lietuvos miestų kandidatai į merus, planuoja sušaukti 2022 m. lapkričio mėnesį.

LRP inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)

6 Atsakymai į “Lietuvos regionų partija patvirtino pirmuosius kandidatus į merus”

 1. atsakymas parašė:

  o kas pas mumi eis nuo koncervatorių? 🙂

 2. Klausutis parašė:

  Žmonės kalba,kad Ukmergės meras į rinkimus eis su Regijonų partija.

 3. paskutinei parašė:

  Net nebandykite. Mums ji labai reikalinga, nes iš pelkės padrė gražų miestą. Mes tik UŽ Pinskuvienę.

 4. Stanislava parašė:

  Esu kilusi iš Širvintų rajono, gyvenu Vilniuje. Labai džiaugčiausi jeigu išsipildytų prognozės ir Ž.Pinskuvienė atsisėstų į Vilniaus mero kėdę. Jau dabar agituoju bendradaįrbius, pažįstamus balsuoti už ją. Sostinėj trūksta tvarkos, o pastaruoju metu – ypač, kadangi vadovauja neadekvatus žmogus… O kiek prarūgusių baldininkų užėmę savivaldybės ir jai pavaldžių institucijų kėdes…

 5. Anonimas parašė:

  tai aisku, kad eis
  Gaila, kad neturesime tokios meres 🙁

 6. vilnietis parašė:

  O ar tiesa kad Živilė eis į Vilniaus meres?? Kodėl nepatvirtinta?

Comments are closed.

scroll to top