Konservatorių žaidimai su atmintimi. Gal ir jus apmovė su neužmirštuole?

Jei tikite, kad galima praturtėti vos vieno piršto krustelėjimu, kuo greičiau skubėkite į Valstybinį patentų biurą ir užpatentuokite, pavyzdžiui, prekės ženklo teises į … gaidį ir viską, kas su juo susiję. Jei kada nors kažkas savo priešą norės išvadinti šiuo žodžiu, galėsite drąsiai pareikšti, kad privalo jums už tai susimokėti.

Turint omenyje, kad atitinkamose vietose gaidžio etiketės lipdomos itin dosniai, toks jūsų sprendimas garantuotų nemenkas pajamas. Ypač ten, tose atitinkamose vietose, susiradus vyrukų, kurie kumščiais padėtų ginti jums priklausančias teises. Gulėtumėt plika bamba po saule, o pinigai byrėtų iš dangaus.

Manote, kad tai absurdas? Galbūt. Tik kažkodėl taip neatrodė Valstybiniam patentų biurui. Jame, kaip atskleidė Seimo narys Ramūnas Karbauskis, dar 2015 metais „konservatorė“ Monika Navickienė kaip prekės ženklą užregistravo neužmirštuolę. „Ši gėlytė bei viskas, kas susiję su ja, kaip simboliu, priklauso M. Navickienei iki 2024 metų,“ – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje parašė Ramūnas Karbauskis.

Neužmirštuolė – nesvarbus simbolis?

Seimo narys nusistebėjo tokia Patentų biuro pozicija. Jis ką tik atsisakė Sauliui Skverneliui registruoti pavadinimą „Tėvynės labui“, nes šis pavadinimas turi didelę simbolinę vertę. Tačiau Patentų biuras prieš penkerius metus neįžvelgė, kad neužmirštuolė irgi turi simbolinę vertę. Nuo 2014 metų kasmet sausio 13-ąją raginama šios gėlytės imitaciją prisisegti prie krūtinės, kad visuomenei būtų priminta istorinių įvykių svarba, išlaikytas jų atminimas.

Kurioziška ir tai, kad štai prieš akciją 2016-aisiais buvo skelbiama, kad diplomatinės Lietuvos atstovybės visame pasaulyje taip pat dalins neužmirštuolių žiedus laisvės kovų aukoms atminti. Vadinasi, jau tada jos dalijo „konservatorės“ M. Navickienės nuosavybę. Neabejotina – už mūsų visų, mokesčių mokėtojų pinigus. 2015 metais per analogišką akciją visoje Lietuvoje buvo išdalinta daugiau nei 20 tūkst. „Neužmirštuolių“ ženkliukų.

Atkreipkite dėmesį – prekės ženklas įregistruotas 2015 metais, o istorinės atminties akcija pirmąkart surengta metais anksčiau. Aišku, jai ruoštasi dar prieš tai, bent jau 2014-aisiais, taigi neužmirštuolės, kaip simbolio, prasmė užregistruojant Patentų biure jau buvo susiformavusi.

„Konservatorė“ teises perleido sau ir visai šutvei bendražygių

„Jau kelerius metus stebiu, kaip „konservatoriai“ Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, tautą vilioja neužmirštuolės simboliu. Man kilo klausimas, kodėl Jiems neužtenka Vyčio, Gediminaičių stulpų, Trispalvės, Istorinės vėliavos, kodėl jie bando pasiūlyti naują, su mūsų tautos ir valstybės istorija nieko bendro neturintį simbolį – neužmirštuolę“, – prisipažįsta Ramūnas Karbauskis. Jis sako nežinąs, kodėl „konservatoriai“ neišdrįso tautai pasakyti, jog neužmirštuolė yra jų nuosavybė. Gal bijo, kad ne visi norės tapatintis, juo labiau nenorės prie simbolio pratinti vaikų, studentų… „Aš, sužinojęs, kad neužmirštuolė – prekinis ženklas, jaučiuosi apgautas, nes patentų biuras šiandien aiškiai pasakė, jog didelę simbolinę vertė turintys žymenys negali būti registruojami,“ – kategoriškai pasisako Ramūnas Karbauskis ir mano, kad M. Navickienė turėtų atsisakyti teisių į neužmirštuolę, nes, priešingu atveju, tai dabar atrodo kaip pasinaudojimas visai tautai svarbia data.

Į paaiškėjusius faktus Monika Navickienė suskubo paaiškinti, kad neužmirštuolės žiedas neturi sąsajų su partija ir nurodė prekės ženklo naudojimosi teises perleidusi asociacijai „Neužmiršk“.

Tačiau Seimo narė Agnė Širinskienė ir čia pričiupo „konservatorę“: M. Navickienė „pamiršo“ paminėti, kad tas teises perleido pati sau ir kitiems „konservatorių“ partijos nariams. „Tikrai (nėra) jokios neužmirštuolės sąsajos su „konservatoriais“. Jokios,“ – ironizuoja Agnė Širinskienė ir pateikia asociacijos „Neužmiršk“ steigėjų – Aistės Gedvilienės, Rasos Juknevičienės, Vytauto Landsbergio, Tado Langaičio, Mykolo Majausko, Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės ir Monikos Navickienės parašų faksimiles. Visi paminėti asmenys – tikrai neeiliniai Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai, dirbantys ar dirbę Seime, Europos parlamente.

Neužmirštuolė tapo konservatorių „ženkliuku“?

Jei kam nors iš jūsų atrodo, kad tai tik Seimo koridorių intrigėlės, neturinčios nieko bendro su Širvintomis, prisiminkite: ar šįmet, o gal kada anksčiau per mūsų rajone surengtus tautos atminties renginius nebuvote prie širdies prisisegę neužmirštuolės žiedelio, ar jų pasidaryti nemokėte mokykloje, darželyje, ar negavote kaip dovanėlės iš savo vaikų ir pan. Juk tikrai buvo. Jei ne vienoje, tai kitoje situacijoje. Prisisegę prie krūtinės neužmirštuolę, jūs ne tik pažeidėte prekės ženklo apsaugos reikalavimus ir galbūt už tai turėtumėt susimokėti, bet ir parodėte esą tos asociacijos, o jei vadinti daiktus tikraisiais vardais, – „konservatorių“ partijos nariai. Vyresnės kartos žmonėms būtų sunku įsivaizduoti, kad, sakykime, komjaunuolio ženklelį prie krūtinės anuomet galėjo prisisegti ne tos komunistinės jaunimo sąjungos narys, raudoną kaklaraištį ryšėti ne pionierius, o spaliuko ženkleliu dėl šaunumo pasipuošti kad ir pensininkas…

Jonas Pinskus irgi jaučiasi apgautas

Neužmirštuolė - visai tautai brangus simbolis, kurį „konservatoriai“ „prichvatizavo“, mano Sausio 13-osios įvykių dalyvis Jonas Pinskus.

-Neužmirštuolės „prichvatizavimas“ parodo tikrąjį konservatorių veidą, – sakė Sausio 13-osios įvykius iš arti stebėjęs ir prie televizijos bokšto tąkart su „jedinstvininkais“ susirėmęs Jonas Pinskus.

„Širvintų kraštas“ Laisvės gynėjų dienos išvakarėse spausdino interviu su šiuo žmogumi. Jonas Pinskus prisiminė, kaip pakirstas kulkos nukrito šalia stovėjęs televizijos bokšto gynėjas, kaip sovietiniai tankai blaškė žmonių minią, kaip tiesiogine ta žodžio prasme teko susigrumti ne tik su automatais ginkluotais kareiviais, bet ir su okupantų suorganizuotais V. Ivanovo „tvarkdariais“. Išgirdęs, kokius žaidimus „konservatorių“ lyderiai už tautos nugaros žaidžia su šiuo simboliu, buvęs Seimo narys, vieną kadenciją Vilniaus mero pavaduotojo poste dirbęs politikas sako esąs suglumęs ir apgautas:

– Netrukus minėsime Vasario 16-ąją, po mėnesio – Kovo 11-ąją. Garantuoju, kad vėl girdėsime ir matysime tą patį. Kasmet tokių minėtų dienų išvakarėse atvirai formuojama nuomonė, kad Lietuvos laisvė yra ne šimtų tūkstančių žmonių, stovėjusių prie televizijos bokšto, prie Seimo barikadų, užpildžiusių Katedros aikštę ir Vingio parką, susikibusių rankomis Baltijos kelyje, o vieno žmogaus – šiuo atveju neužmirštuolės bendrasavininkio Vytauto Landsbergio nuopelnas. Tai žema, ypač kai pameni, jog tomis dienomis Lietuvos nepriklausomybė jaudino visą tautą. Prisiminkime, kiek tūkstančių širvintiškių irgi stojo petys petin su visais Laisvės gynėjais. Pagaliau, net nusikaltėliai tomis dienomis Lietuvoje nedarė nusikaltimų. Viskas rodo, kad „konservatoriai“ sugebėjo paslapčia „prichvatizuoti“ ne tik neužmirštuolę, bet ir teisę į Lietuvos laisvės ir kovos įvykius. Negi būtų normalu, jei netrukus koks „konservatorius“ Majauskas pasigrobtų ir teises į trispalvę?

Merė įžvelgia dvigubus standartus

Sutuoktinio nuomonę palaikė ir Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė:

-Mano nuomone, ši situacija tik dar kartą parodo, kad Lietuvoje dvigubi standartai – vis dar labai gaji praktika. Ir ar ne keista, kad tam tikros nuolaidos matomos tuomet, kai kalbama apie „konservatorių“ partiją. Taip būti negali. O neužmirštuolės pavyzdys tik dar kartą parodo, kad prisidengiant po Lietuvos žmonėms jautriais dalykais, svarbiais istoriniais įvykiais, politikai rezga savo planus ne visuomenės, o savo naudai.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (5 įvert.)

2 Atsakymai į “Konservatorių žaidimai su atmintimi. Gal ir jus apmovė su neužmirštuole?”

  1. Rytis parašė:

    man tai kazkoks popsas su tom neuzmirstuolem, konservu reklaminis brandas

  2. Nusivyles Gyvenimu parašė:

    …ir aš taip galvoju
    – sausio tr’likta tai konservatorių šventė

Comments are closed.

scroll to top
+