Ligoninės aikštelė: skubi pagalba dėl kliūčių gali virsti lėta

Gyventojų manymu, nesutvarkyta ligoninės automobilių aikštelė trukdo gauti skubią pagalbą.
Apsilankius, aikštelė prie Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus nebuvo visiškai „užkimšta“, tačiau šaukėsi rimtesnės rekonstrukcijos.

Po mūsų publikacijos „Širvintų krašte“ apie automobilių stovėjimo aikštelę J. Janonio-I. Šeiniaus gatvių sankirtoje, tiksliau – apie susiformavusi chaosą šioje vietoje, sulaukėme vieno laikraščio skaitytojo skambučio. Žmogus papasakojo, kad į Širvintų ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių vežė savo kaimyną. Šis susižeidė, todėl teko skubiai gabenti į ligoninę, kad būtų suteikta medicinos pagalba.

„Ar jūs kada buvote nuvažiavę prie to skyriaus? Pažiūrėkite, kokios sąlygos,“ – siūlė skaitytojas ir pasakojo apie duobes, mažą, automobiliais apstatytą aikštelę. Privažiuoti prie įėjimo esą buvo sudėtinga, norint palydėti kaimyną iki medikų nebuvo kur pastatyti automobilio. Nors prieš kelerius metus prie Širvintų ligoninės buvo įrengta nauja ir erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, galimas dalykas, čia automobilius stato kai kurie ligoninės darbuotojai, taip sumažėja vietos skubios pagalbos pacientams.

Ligoninės aikštelė nesutvarkyta

Žmogaus manymu, be tikslo yra išlaikyti ir senamadiškos architektūros erdvę. Nors buvo panaikinta sovietmečio architektų suprojektuota klomba ar žalioji salelė (tada automobilių buvo statoma nedaug), ji iki šiol nesutvarkyta. Dažnai primenama, jog pasitaiko atvejų, kai kelios minutės lemia, ar žmogui laiku bus suteikta pagalba. Tad egzistuojanti aikštelė yra pavyzdys, kas gali tam sutrukdyti.

Pasidžiaugęs, kad per pastaruosius metus mieste ir rajone buvo sutvarkyta nemažai viešo naudojimo vietų, skaitytojas teiravosi, ar neplanuojami pokyčiai ir čia. Gal vertėtų ne kokią žaidimų aikštelę padaryti, o sutvarkyti privažiavimą prie objekto, kuris reikalingas visiems rajono, ir ne tik rajono gyventojams.

Nuvykę į skaitytojo minėtą aikštelę įsitikinome, kad kai kurie faktai nėra laužti iš piršto, o prielaidos irgi gali turėti pagrindo. Bent tokia aikštelė, kokia yra, negali būti laikoma pavyzdžiu, kaip turėtų būti. Gal pirmiausia reikėtų pastatyti ženklą, nurodantį, kiek ilgiausiai galima laikyti automobilius, kad nebūtų piktnaudžiaujančių.

Savivaldybė sako, kad neaiškus ligoninės statusas

„Širvintų kraštas“ pasiteiravo Savivaldybės, ar galvojama apie šią aikštelę? Gavome atsakymą:

„Tai yra VšĮ Širvintų ligoninės teritorija. Problemos yra gerai žinomos. Tačiau imtis jas spręsti, kai aukščiausioji šalies valdžia niekaip neapsisprendžia dėl mažųjų rajoninių ligoninių ateities, kai vis kalbama tai apie jų sujungimą, tai apie reorganizaciją, būtų paprasčiausiai neracionalu. Be to, norime atkreipti ligoninės lankytojų dėmesį, kad, atsižvelgiant į tai, kad aikštelės išplanavimas nebuvo keistas ilgus metus, prieš kelerius metus buvo pašalinta apvali klomba, taip padidinus erdvę statyti automobilius. Taip pat kitoje ligoninės pusėje įrengta nauja ir erdvi nemokama automobilių stovėjimo aikštelė. Šios apie 1500 kv. aikštelės įrengimas kainavo 83 000 Eur. Tokios investicijos (įrengti dar vieną kitoje pastato pusėje aikštelę), kai įstaigos ateitis nėra aiški, būtų neatsakinga.

O čia - kitoje pusėje esanti Savivaldybės sutvarkyta aikštelė prie ligoninės.
Kitapus ligoninės įrengta erdvi automobilių aikštelė labai palengvino parkavimo sąlygas šiame miesto rajone.

Jei taip yra, privažiavimas prie priėmimo neturėtų būti užstatytas medikų automobiliais. Apie tai informuosime ligoninės vadovą.“

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.83 (6 įvert.)

16 Atsakymų į “Ligoninės aikštelė: skubi pagalba dėl kliūčių gali virsti lėta”

 1. kostas parašė:

  Saunuole musu mere.

 2. .. parašė:

  tai as manau, kad norfiniai ir maksiminiai turi sutvarkyti, nes jiems pinigus vezame…

 3. Komentaras parašė:

  O kaip jums patinka įvaźiavimas į Norfos aikštelę, duobė didźiausia🙄ir visiems gerai, kad mašinas laużo🤔o kaip prie stoties ir prie Kamelijos ,,sena Maksima,, ir tai viskas centre……kaip po karo🙈

 4. ? parašė:

  o tai kas ja sudralino per 5 metus?

 5. Anoniumas parašė:

  Prieš penkis metus gera aikštele buvo

 6. Anonimas parašė:

  atv

 7. xLx parašė:

  Prie Pinskuvienes ir taip visokių aikstelių pridaryta pilna.

 8. Anonimas parašė:

  Pritariu Vincui. Reiktų į internetą įdėti. Senukų kiemus, kurie jėgų neturi tvarkytis, fotografuoja. Galėtų ir įstaigų kiemus paviešinti ir baust

 9. pirmam parašė:

  Aplink ta aikstele sėdi zmones prie pinigo, o tai kodel jiems uz mokesciu moketoju pinigus
  turi aikstele daryti?

 10. anicetas parašė:

  Tiek daktaru buvo taryboje , o ligoniu patogumais pasirupinti nesugebejo?

 11. DARIUS parašė:

  TEN KUR PRIVACIOS AIKSTELES TAI VERSLININKAI KAM PRIKLAUSO IR TURI SUTVARKIT BET JEI JIEMS NERUPI ZMONIU PATOGUMAS TAI KA PADARISI

 12. Vincas parašė:

  Ač nubausčiau už nesitvarkymą. Akimirksniu neliktų duobių.

 13. Anonimas parašė:

  ten masinas stato klientai, tai jeigu ponai nenori is savu uzmesti uz zvyra, tai gal ten isvis nereikia vaziuoti pas tokius verslinykus??

 14. zvyras parašė:

  kiek galima kalbet apie ta aikstele prie buvusio viesbucio? sumestu visos cia esancios istaigos ir imones po 20-50 euru -tai bent zvyro uzvestu. bet ne.

 15. Anonimas parašė:

  anonimui
  tai ta aikstele privati, o kas gali listi i privacia nuosavybe/?

 16. Anonimas parašė:

  Pasidomėkit vidine aikštele Šeiniaus g. prie notarų biuro. Neremontuota nuo caro Riuriko laikų: duobė ant duobės. Ja naudojasi labai daug žmonių ir naudosis. Ar, jei nesimato nuo gatvės, tai ir nereikia remonto?

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+