Kompensaciją už ypatingas darbo sąlygas įvertinti gali tik „Sodra“

Į mane, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narį, kreipėsi Širvintose gyvenantis Algimantas Vėbra. Jis turi daugiau nei 30 metų darbo melioracijoje stažą (bendras stažas – 47 metai). Yra dirbęs melioracijoje darbininku, dešimtininku, techniku, meistru, vyresniuoju meistru, darbų vykdytoju, aikštelės viršininku, geodezininku.

Žmogus klausia, ar jam priklausytų spec. išmoka už kenksmingas darbo sąlygas. Pasak buvusio melioratoriaus, tokios išmokos yra buvusios nuo 1966 iki 1979 metų, o Širvintų rajone gyvena daugiau nei 10 buvusių ir garbaus amžiaus sulaukusių melioratorių. Širvintiškio teigimu, tokios išmokos turėtų priklausyti visiems melioratoriams.

Kadangi socialinių klausimų, susijusių su pensijomis, išspręsti neturiu kompetencijos, kreipiausi į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Telefonu problemą išklausė ministro patarėja ryšiams su visuomene Eglė Samoškaitė. Ji paprašė el. paštu atsiųsti konkretų klausimą.

Ministro patarėjos klausiau: „Kokios yra galimybės gauti prie senatvės pensijos papildomas spec. išmokas už kenksmingas darbo sąlygas melioracijoje dirbusiems melioratoriams? Kur reikėtų kreiptis?“

Po dienos gavau tokį Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjos ryšiams su visuomene Eglės Samoškaitės atsakymą: „Gyventojams Lietuvoje gali būti mokamos kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas, jeigu jie iki 1995 m. sausio 1 d. dirbo kenksmingomis darbo sąlygomis ir karštuose cechuose. Konkrečios profesijos yra įvardijamos rusiškame Gamybos, cechų, profesijų ir pareigų sąraše Nr. 1 ir kitų darbų sunkiomis sąlygomis sąraše Nr. 2. Ar konkretus darbas, konkreti profesija patenka į šiuos sąrašus, įvertinti gali „Sodra“, todėl rekomenduotume su dokumentais, kurie patvirtina asmens stažą dirbant kenksmingomis darbo sąlygomis, kreiptis į teritorinį „Sodros“ skyrių. Skyriaus darbuotojai įvertins dokumentus bei paaiškins kitas įstatyme nustatytas sąlygas kompensacijai už ypatingas darbo sąlygas gauti. Širvintose „Sodros“ klientų aptarnavimo skyrius yra įsikūręs adresu Plento g. 41, taip pat galima skambinti telefonu trumpuoju numeriu 1883.”

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.33 (12 įvert.)

1 Atsakymas į "Kompensaciją už ypatingas darbo sąlygas įvertinti gali tik „Sodra“"

  1. patiko parašė:

    geras straipsnis, patiko

Comments are closed.

scroll to top
+