Kodėl Benderis iš Algimanto Syso paprašytų tik 5 kapeikų?

Ostapas Benderis Algimantui Sysui: „Kadangi Seimo nariai prilyginami vaikams, už įėjimą – 5 kapeikos!“.

„Širvintų kraštas“ rašė apie Vilniuje vykstantį administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą, kuriame figūruoja ir rajono gyventojams žinomas Seimo narys Algimantas Sysas. Širvintų socialdemokratų skyriaus globėjas ir kuratorius, dabartinės rajono tarybos narės Annos Kuznecovienės ir buvusio tarybos nario Giedriaus Jozonio tiesioginis viršininkas ir duondavys, buvęs kandidatas į Seimą Molėtų-Širvintų vienmandatėje apygardoje į teismą buvo kviečiamas kaip liudytojas, mat tiesiogiai pasitarnavo, jog būtų užfiksuotas administracinis nusižengimas.

Algimantas Sysas ir dar keli Seimo nariai buvo pričiupti pavasarį, kai Seimo kavinėje pietavo, nors paskelbto karantino reikalavimai draudė viešojo maitinimo įstaigoms pateikti maistą vietoje. Tada administracinėn atsakomybėn patrauktos Seimo narius maitinančios įstaigos vadovė savo kaltės nepripažino ir teigė, jog Seimo nariai patys reikalavo, kad jiems maistas būtų patiektas vietoje. Na o pričiuptas prie staliuko barščius srebiantis Algimantas Sysas net užsipuolė pažeidimą užfiksavusius žurnalistus, kad šie, „pažeisdami žurnalistų etiką, atėjo su kamera, nufilmavo ir prasidėjo tyrimas“.

Apie sunkiai suvokiamą Seimo nario situacijos supratimą patylėkime, nes tuo jau nusistebėjome rašydami apie šią istoriją. Antradienį Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė, kad Seimo narius maitinančios kavinės „Taurakalnis“ direktorė padarė administracinį nusižengimą, tačiau skyrė jai gerokai mažesnę, nei įstatyme numatyta, baudą. Už pažeidimo padarymą vadovei grėsė bauda nuo 1500 iki 6000 eurų, bet teismo skirta bauda siekia tik 800 eurų. Tokią sumą teismas parinko nustatęs, kad „dėl situacijos iš dalies atsakinga ne tik kavinės direktorė, bet ir Seimo kanceliarija“.

Kažin, ar Seimo kanceliarija čia kuo dėta, nes kavinė maistą pardavinėjo išsinešimui, o tai buvo leista. Tačiau pažeidimai buvo užfiksuoti, kai karaliukais pasijutę keli Seimo nariai, tarp jų ir Sysas, pareikalavo, kad juos patenkintų, t. y. aptarnautų vietoje. Taigi, teismui reikėjo pasakyti tiesą, kad dėl situacijos iš dalies atsakinga ne tik kavinės direktorė, bet ir Seimo narys Algimantas Sysas ir keli jo kolegos.

Ne mažiau stebina, jog teismas atsižvelgė į tą faktą, kad „kavinė veikdavo sąlyginai retai, tik tada, kai vykdavo posėdžiai, maždaug 1 dieną per savaitę“. Keistas motyvas, tarsi nedirbdama kavinė būtų galėjusi daryti analogiškus pažeidimus. Gal po tokio verdikto, sakykime, Seimo nariui Algimantui Sysui antausį skėlęs nepatenkintas rinkėjas teismo irgi būtų nubaustas perpus mažesne bauda, kadangi parlamentaras posėdžiauja tik 1 dieną per savaitę?

Šios ir panašios mintys verčia prisiminti saliamonišką Ostapo Benderio sprendimą, kurį jis priėmė prie Piatigorsko įgriuvos. Nusprendęs, kad milicininkai gali būti prilyginti vaikams, kombinatorius iš jų už bilietėlius paėmė ne po 10, o po 5 kapeikas.

Gal pats laikas inicijuoti kodeksų pakeitimus ir tokius kaip Seimo narius prilyginti vaikams? Juk nepilnamečiams skiriamos bausmės pagal įstatymus mažinamos per pusę.

Gintaras Bielskis
Kadras iš filmo „Dvylika kėdžių“. „Širvintų krašto“ foto montažas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top