Ačiū Dievui, kad Širvintų rajonas – „uodegoje“

Lietuva su įvairiomis nuotaikomis sutinka Vyriausybės paskelbtus naujus ribojimus. Vieni mano, kad to reikėjo anksčiau, kiti galbūt sakys, kad visa tai – perteklinės priemonės, nes panašius ribojimus reikėję taikyti pagal situaciją.

Deja, sienų tarp savivaldybių nėra, todėl nuo COVID-19 neapsaugotos ir tos savivaldybės, kuriuose kol kas situacija geresnė, nei kitur.

Tarp tų, kur šiuo metu geriau, – Širvintų rajonas. Pirmadienį paskelbtais Statistikos departamento duomenimis, Širvintų rajonas buvo tarp dviejų savivaldybių, kuriose situacija geriausia šalyje. Santykiniams 100 tūkst. mūsų rajono gyventojų teko 537,1 nustatyto atvejo per pastarąsias dvi savaites. Tai blogiau tik už ramybės oazę Neringą, kur per 14 dienų tokiam gyventojų skaičiui santykinai teko 368,3 atvejai.

Tuo tarpu Lietuvos vidurkis – 1919 atvejų. Sergamumo piramidės viršuje – 2114,4 atvejų pasiekęs Alytaus rajonas. Dviejų tūkstančių barjeras viršytas ir Panevėžyje (2020,1).

Širvintų rajone koronavirusu serga 148 žmonės. Iki pirmadienio buvo nustatyti 517 atvejų, 355 žmonės pasveiko, 5 – mirė (9 – dėl kitų ligų).

Per praėjusią savaitę mūsų rajone patvirtinti 35 COVID-19 atvejai, per 14 dienų jų buvo 81. Naujų atvejų per savaitę sumažėjo 23,9 proc.

Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis Širvintų rajone sudarė 13,9 proc., t. y, teigiamas buvo tik vienas iš 7 atliktų testų. Per praėjusią savaitę buvo testuoti 252 rajono gyventojai.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Ačiū Dievui, kad Širvintų rajonas – „uodegoje“”

 1. Dainius Graužinis > Anonimui parašė:

  Jei norite pasišpilkuoti ar parašyti kažką protingo, pasirašykite vardu ir pavarde. Ar tam drąsos nebeužtenka?

 2. pries tai rasiusiam... parašė:

  o va kreivosios varpos vienkiemyje alga mediko 3000….

 3. Dainius Graužinis parašė:

  Pasilyginkime su kaimyniniais rajonais:
  Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centras – atlyginimų mediana 1092 €
  Kaišiadorių pirminės sveikatos priežiūros centras – atlyginimų mediana 1301 €
  Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras – atlyginimų mediana 1343 €
  Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras – atlyginimų mediana 1358 €
  Molėtų r. pirminės sveikatos priežiūros centras – atlyginimų mediana 1518 €

  Kam tiem medikams mokėti? Geriau daugiau lempučių uždegsime ir fejerverkų pašaudysime.

 4. Dainius Graužinis > cekavysta parašė:

  O kas pagerėjo medicinos srityje Širvintose? Kad Širvintų ligoninės personalo atlyginimų vidurkis 663 eurai į rankas manote, kad normalu? Kas už tokį atlyginimą ardysis jus gydydamas nuo pavojingų ligų?
  Žurnalistas nepasivargina pasidomėti ar užtenka lovų ligoninėje

 5. cekavysta parašė:

  Dabar baisiausia išvis susirgti, nes nėra jokio gydymo visoje Lietuvoje. Ir žmonės miršta ne nuo coronos, o nuo negydomų ligų. O Širvintos čia niekuo dėtos. Kai buvo blogai, „teisinga„ spauda rypavo visu pajėgumu, kai situacija Širvintose pagerėjo, tyli r,,,, suraukusi.

 6. Aldona parašė:

  Širvintų raj., paskaičiavus procentais pagal gyventojų skaičių, sergamumas ir mirtingumas yra toks pat kaip visoje Lietuvoje..

  Ir nėra ko girtis. Tik Širvintose jokios pagalbos nebus suteikta susirgusiems COVID-19. Ligoniai bus išvežti neaišku į kurį miestą.
  Širvintų raj. yra „uodegoje“ pagal medicininių paslaugų suteikimą gyventojams.

Comments are closed.

scroll to top
+