Liko para darželiams ir mokykloms registruotis konkurse sveiko gyvenimo įpročiams ugdyti

Lapkričio viduryje startavęs edukacinis-kūrybinis konkursas „Sveikai gyventi – gera!“, padėsiantis vaikams kūrybiškai formuoti sveiko gyvenimo įpročius, jau sutraukė gausų būrį dalyvių. Norą dalyvauti konkurse jau pareiškė daugiau kaip 140 ugdymo įstaigų ar jų grupių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siunčia gerą žinią, kad susidomėjusios mokyklos ir darželiai vis dar gali iki gruodžio 15-osios, užsiregistruoti konkurso interneto tinklalapyje www.gyventisveikaigera.lt.

Dalyvauti konkurse kviečiamos visos šalies ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigos. Trijų geriausiai konkurse pasirodysiančių įstaigų laukia prizas – aktorių trupės „Teatriukas“ sukurtas naujas pasirodymas – „Sveikas spektaklis“. Ugdymo įstaigose, kurios laimės šį projektą, įvyks šio spektaklio premjera.

Tinklalapyje www.gyventisveikaigera.lt tinklalapyje dalyviai ras 6 vaizdo filmukus-užduotis, kurias „Sveiko spektaklio“ herojai – Mitochondrija ir Melatoninas – parengė drauge su sveikatos priežiūros specialistais. Visi vaizdo filmukai-užduotys susiję su vis kita sveiko gyvenimo būdo tema: sveika mityba, fizinis aktyvumas ir grūdinimasis, rankų higiena ir kosulio etiketas, burnos higiena, stresas, emocijos ir dienotvarkė, žalingi įpročiai ir priklausomybės. Taip pat tinklalapyje yra ir vaizdo reportažas, kuriame vaikų kineziterapeutė parodo mankštos su kamuoliu pratimus. Pastarieji gali tapti kasdienės rytinės mankštos pradinėse mokyklose ir darželiuose dalimi.

Pedagogai kviečiami su vaikais ne tik peržiūrėti vaizdo medžiagą ir atlikti parengtas užduotis, bet ir viską filmuoti bei fotografuoti, o jas visas atlikus parengti vieną bendrą prezentaciją ar vaizdo filmuką (apie tai, kaip sekėsi, ką naujo sužinojo ir pan.) ir atsiųsti jį organizatoriams. Atliekant užduotis vaikai ir pedagogai yra kviečiami improvizuoti, stengtis formuoti sveikus įpročius ir integruoti juos į ugdymo įstaigos kasdienybę. Užduotis siųsti organizatoriams galima iki 2021 m. vasario mėn. pabaigos.

Susumavus balsus bus išrinkti 3 nugalėtojai (ugdymo įstaigos ar jų grupės), į kurių įstaigą atvyks profesionalaus teatro trupė „Teatriukas“ – Mitochondrija ir Melatoninas pristatys „Sveiko spektaklio“ premjerą. Planuojama, kad nugalėtojai bus paskelbti iki 2021 m. gegužės mėn. pradžioje.

Pagal Voxvera inf.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+