Atvėsimas

Gal į daug kalusimų atsakytų privalomas balsavimas?

Kas gi čia nutiko, kad staiga sugrįžo orai, prie kokių gyvenome dar tada, kai žmonija nežinojo ne tik apie COVID-19, bet ir paukščių gripą, Ebola ar AIDS? Beje, apie COVID-19. Gal šis kaip tik ir kaltas dėl to? Per pirmąją koronaviruso bangą buvo publikuojami žemėlapiai ir pirštu baksnojama, kiek teigiamų dalykų davė dėl „kovido“ įvesti apribojimai ir pasaulinės ekonomikos sulėtėjimas. Pradėję mažiau dirbti ir tuo pačiu mažiau gaminti, ėmėme mažiau teršti, taigi atmosfera apsivalė, atsirado daugiau gaivių spalvų. Galbūt to apsivalymo pirmuosius žingsnius jau pajutome, kai sugrįžo sena lietuviška žiema.

Jei mokslininkai kartais patvirtintų tokį ryšį, galėtume kalbėti apie globalinį atšalimą. Panašų į tą, kai dėl Meksikoje nukritusio asteroido išnyko dinozaurai. Juo labiau kad yra ir kai kurių to požymių: pamažu jau nyksta politikos dinozaurai. Štai neseniai Valstybės Prezidentas Gitanas Nausėda, neskirdamas dviejų diplomatų į aukštas pareigas, pareiškė, kad jiems reikalingas politinis atvėsimas. Prezidentas lyg ir nutylėjo, kas slypėjo po tais žodžiais. O gal ir pasakė tarp eilučių, nes įvairūs šaltiniai iki šiol diskutuoja. Ką tai reiškia? Ar reikia kartais valstybininkams atvėsti politiškai, kad ankstesnė jų veikla netaptų kliūtimi misijai, kuriai valstybė už mokesčių mokėtojų lėšas tuos politikus paskyrė?

Tiesą sakant, Prezidentas dviračio neišrado, jis tik įvardijo tai, ką iki tol garsiausiai rėkiantys pridengdavo figos lapeliu, kurio pavadinimas „politinis susidorojimas“. Pamenate, kai Širvintų rajono mere tapusi Živilė Pinskuvienė pasiuntė politiškai atvėsti tuos Savivaldybės valdininkus, kurie į šiltus postus ir pareigas buvo susodinti pagal partinį-švogerinį šeimyninės rangos principą? Kai kurie tų veikėjų per rinkimus net darbo metu tarsi prūsokai ėjo per namus, už šiltas vieteles išnešiodami partinius lankstinukus ir agituodami. Po rinkimų formuodama savo komandą, Živilė Pinskuvienė suprato, kad su šia penktąja kolona Širvintų rajone jai nepavyks ne tik ištęsėt pažadų, dėl kurių ją išrinko mere, bet ir apskritai ką nors nuveikti. Pradėjus struktūrinius pertvarkymus, o kai kuriuos nemokančius ir nenorinčius dirbti, kaip dabar pasakytume, pasiuntus politiškai atvėsti, tuojau pat pasipylė verkšlenimai dėl politinio susidorojimo. Pamenate, kaip ant Savivaldybės laiptų degino žvakeles, kaip prieš kameras grąžė rankas ir spaudė krokodilo ašaras.

Bando ir dabar kai kas užsiminti apie Prezidentūros pritaikytą politinį susidorojimą, kuris neva tik pridengtas tuo skambiu politiniu atvėsimu. Bet dabar skirtumas tas, kad Prezidentas – ne mažų Širvintų merė, ir jokie teismai čia tikrai neįrodinės, kad pasiuntimas politiškai atvėsti buvo kokios ten teisės ar kodeksų pažeidimas. Ir nuskriaustųjų kalibras, ir situacija ne ta. O svarbiausia, kad ir tuos teisėjus, kaip pastebėjome, skiria ir atleidžia pats atvėsimo iniciatorius. Galbūt kalbėdamas apie būtiną atvėsimą, jis taip kerta didelius medžius, kad užaugtų jų šešėlyje skurstantis jaunuolynas. Juk kartais tenka ir paaukoti dėl ateities.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 12 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Atvėsimas”

 1. Anonimas parašė:

  Kiek kainavo specialistų pašalinimas iš darbo. Kiek žinau buvo kalbama apie 200 tūkst Eurų. Tai išmokos, kurias priteisė teismai, neteisingai atleistiems darbuotojams iš darbo. O kur dar teismo išlaidos. Darbo netekę žmonės daugumoje darbo rado Vilniuje.Tai reiškia specialistai geri buvo.
  O dabar kandidatas į seimą, Širvintose dalino žurnalus su šeimos ir savivaldybės darbuotojų nuotraukomis.
  Kokia čia reklama savivaldybės darbuotojams.

 2. Zosė parašė:

  O dabar merė Živilė Pinskuvienė net bijo išsamų 2021 m. biudžeto projektą parodyti gyventojams. Tik kiek ateis į rajoną pinigų ir kiek išeis. Kur išeis, neaišku. Įsigys ką, neaišku.Siūloma gyventojams pareikšti nuomonę apie tai ko nematome. Pasiūlymas geras. Tai reiškia gerai dirba.
  O kiek šeimomis dirba aplink ją, visi apie tai gerai žino.

Comments are closed.

scroll to top