Kodėl netaiko jokių nuolaidų už savitarną?

Mes, širvintiškiai, jau spėjome pastebėti, kad stambieji prekybos centrai investuoja į savitarnos kasas. Nuo praėjusių metų pabaigos, užsukę į didžiausią Širvintose esantį prekybos centrą „Maxima“, įsitikinome savitarnos privalumais ir trūkumais. Didieji prekybos tinklai net neslepia, kad nuo investicijų į savitarnos kasas einama iki naujos internetinės prekybos. 

Prieš gerą dešimtmetį pasirodžiusios pirmosios savitarnos kasos galbūt ir gąsdino pirmuosius pirkėjus, o dabar jomis, pasak prekybos centrų administratorių, jau naudojasi apie 40 procentų pirkėjų. Tikėtina, kad savitarnos kasų plėtra ir toliau išliks vienu iš pagrindinių prekybos tinklo veiklos prioritetų.

Nežinia, kiek čia reikėtų rodyti džiaugsmo besinaudojant savitarnos kasomis, bet galima įžvelgti ir manipuliavimo pirkėjų gerumu apraiškų. Pirkėjai, skubėdami naudotis savitarna, didina tik prekybos tinklų savininkų pelną. Nereikia kasininkams, aptarnaujantiems pirkėjus, mokėti algos už darbą. Manyčiau, kad, aptarnaudami save prekybos centre, turėtume pirkti prekes su didesne nuolaida. Negana to, kad prekybos centrų savininkų pelnai lipa per kraštus, tai dar, pasirodo, jiems per maža – įdarbina netgi pirkėjus. Užuot kėlę kasininkams atlyginimus, dirbti verčia pačius parduotuvės lankytojus.

Pirkėjui, turinčiam 3-4 nesveriamas prekes, savitarnos kasos tikrai patogios, bet jos irgi būna pakankamai „kaprizingos“. Tai per lėtai, tai per greitai nuėmei prekę, tai ieškok tarp daugybės panašių prekių kažkokios vienos, spėliok, ar ta, ar kita, tai „geležinė ledi“ savo maloniu balseliu liepia prekę padėti ten, iš kur ją paėmei… Dažnas į parduotuvę eina apsipirkti, o ne kryžiažodžių spręsti su savitarnos kasa. Reikia pirmiausia prekybos centre kasininku padirbtėti bent tris mėnesius, kad išmanytum visą asortimentą, pavadinimus, dydžius, kainas.

„Verslo žinios“ jau rašė, kad prekybos centrai siūlys dar didesnę naujovę – savarankišką prekių skenavimą. Naudojantis šia įranga, užėjęs į parduotuvę pirkėjas turės galimybę pasiimti specialų mobilų prietaisą, į krepšelį susirinkti ir prietaisu nuskenuoti prekių kainas, o priėjęs prie kasos tik atsiskaityti. Pirkėjui nebereikės iškrauti prekių ant kasos konvejerio ar savitarnos kasų svarstyklių. Pirkėjas bus identifikuojamas nuskenavęs nuolaidų kortelę.

Kodėl pirkėjas, atidirbęs darbo dieną savo darbe, turi parduotuveje dar dirbti kasininku? Jau ir taip daržovių skyriuje tenka perrinkti daržoves ir vaisius. Gerai, kad dar nereikia išeinant iš parduotuvės grindų išsiplauti. Taip ir lieka neaišku, kodėl pirkėjui, savarankiškai apsipirkusiam parduotuvėje, netaikomos nuolaidos.

Klemensas Papaukštis

Kviečiame skaitytojus užsukti į redakciją ir išsakyti savo nuomonę viena ar kita tema. Savo nuomonę galite pateikti ir telefonu, elektroniniu ar tradiciniu paštu.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

14 Atsakymų į “Kodėl netaiko jokių nuolaidų už savitarną?”

 1. jo parašė:

  jo galetu ta sniega geriau pavalyti

 2. Teresė parašė:

  Galėtų Maxima savo aikštelėje sniegą gražiai išvalyti, jeigu klientus gerbia…

 3. paskutiniam parašė:

  Tai bus panašu į aftolafkę 🙂 🙂

 4. patarimas ..... parašė:

  tai neikite į savitarnos kasas ,nes tuoj teks patiems ir fūras su prekėmis išsikrauti .

 5. cioce liodze parašė:

  labai gera maksimos aikstele nera ko lyginti su norfos

 6. jane parašė:

  Maxima taiko nuolaidas uz lietuviskus produktus.

 7. Anonimas parašė:

  Nenoriu keisti profesijos ir dirbti pardavėja.Jei neliks pardavėjų,reiks patiems dirbti,tai rasim kelią į kitas parduotuves:]Turi Širvintose ne vieną.

 8. uoga parašė:

  Senoi maksimos aikstelei visa agitbrigada priekaboi stovi 🙂

 9. o parašė:

  gerb. batone prie ko cia Pinskuviene paskaityk apie ka straipsnis

 10. ++ parašė:

  Lietuviai priprato dirbt veltui tai ir maximoj dirba. Liudna, kai žmones vergais padaryti ir to nepastebi.

 11. vale parašė:

  pramoniniu ir cia pilna, pereit neimanoma

 12. batonui parašė:

  Nematau ko cia girtis ta „nauja“ Maxima, senoj buvo daug geriau, asortimentas irgi buvo didesnis, ypac pramoniniu prekiu.

 13. batonas parašė:

  Kai Pinskuviene uzsieme tai ir maxima pastate, o tai anskciau state state ir vis nepastate. Ir is viso daug ko prie Pinskuvienes gero mieste padaryta.

 14. Anonimas parašė:

  o galetu taikiti

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+