Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

„Širvintų kraštas“ gavo skaitytojos laišką ir kelias nuotraukas, kurias ji užfiksavo Širvintų mieste.

Gerbiama Redakcija, esu vilnietė, bet dažnai būnu Širvintose, nes čia atsikėlė gyventi mano mama pensininkė. Nutariau jums parašyti, nes šiandien mane labai sujaudino tai, ką pamačiau keliaudama į stotį prie mokyklos (ji – prie upelio).

Jau anksčiau išgyvenau, kai buvo iškirstos alyvos palei mokyklos tvorą, kurios taip džiugindavo kiekvieną pavasarį. O šiandien sukrėtė sužymėti kirtimui gražūs brandūs medžiai netoliese, vieninteliai daugiabučių kieme. Negi širvintiškiai tik abejingai stebės, kaip jų kiemas virs plyne? Negi galima tiesiog imti ir nukirsti tvirtus medžius, kurie juk tapo jų gyvenimo dalimi?

Netoli jūsų redakcijos yra kitas kiemas prie vaikų darželio ir to išpuoselėto skverelio su žaidimų aikštele. Tame kieme yra du dailūs aukšti medžiai, po kurių laja žmonės mėgo sėdėti, nes pastatyti suoliukai. Jie taip pat pažymėti kryžiais. Juk tai ne želdinių „tvarkymas“, o žmonių gyvenimo genėjimas. Negi negalima to sustabdyti? Nesuvokiama, kam reikėjo nukirsti sveikus medžius prie upės, kurie buvo taip poetiškai sumerkę į ją šakas, teikė pakrantei žavesio. Kad geriau matytųsi mediniai briedžiai? Taip atveriamas grožis ar trypiama mūsų siela?

Gal laikraštis galėtų apie tai parašyti? Pridedu kelis mobiliuoju telefonu padarytus kadrus su tais medžiais. Prašau, nebūkite abejingi.

Asta“

Redakcija kreipėsi į Širvintų rajono savivaldybės administraciją prašydama pakomentuoti skaitytojos pastabas dėl medžių Širvintose kirtimo. Gavome Savivaldybės administracijos atsakymą į skaitytojos laišką:

Pirma, alyvos prie Širvintų pradinės mokyklos buvo iškirstos dėl to, kad buvo peraugusios ir apleistos, sudarė netvarkos įspūdį. Dabar jos atžels, alyvas reikės nuolat formuoti, kad jos neatrodytų kaip buvę savaiminio augimo krūmai.

Antra, trys kirtimui pažymėti žilvičiai auga virš inžinerinių tinklų. Savo šaknimis jie jau ne vieną kartą buvo užkimšę vamzdžius bei šulinius, dviejų daugiabučių namų rūsiai buvo užtvindyti nuotekomis.

Trečia, prie namo, esančio adresu Mindaugo g. 21, augo šaltalankiai. Jie virsdavo, nulūžusios šakos apdaužydavo šalia stovinčius automobilius, nesaugu buvo ir patiems gyventojams, ypač kieme žaidžiantiems vaikams.

Ketvirta, Jūsų minėtame „Briedžių take“ želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija 2018 m. nusprendė likviduoti ligotus ir per tankiai augančius medžius, kad būtų sudarytos sąlygos mechanizuotai priežiūrai. Taip pat buvo svarbu parengti žemės plotus plenerams 2018-2023 m. Dauguma ten augusių medžių nėra saugomi dėl savo rūšies.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

8 Atsakymai į “Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?”

 1. Jau parašė:

  Kaip pažiūri ir gyventi nesinori

 2. as parašė:

  o tu brangioji jei taip pergyveni uz sirvintas ar nors viena medeli pasodinai

 3. birute parašė:

  kodel idejai ponia nuotrauka medziu dalies kamieno o ne viso sutrunijusio ir iskrypusio medzio,kazkaip man atrodo kad cia sarpausko rasliava o ne ponios is vilniaus

 4. Sirvintiske parašė:

  Paziuret uztenka i Seiniaus aleja…Taip gera budavo po savom lietuviskom liepom pavesyje buti, eit, o dabar kazkokie kiparisai sukisti, kurie gyvenime ten nei uzaugs nei ka pagrazins….

 5. kaimietis parašė:

  Kol buvo medžiai tai nors nesimatė tų basių „briedžių“, o dabar išlindo baidyklės ir bjauroja pakrantę

 6. Anonimas parašė:

  Reikia medziu – eikit i miska paziureti.

 7. Janina 2019-04-05 parašė:

  Aš irgi ta pačia tema.Kam užkliuvo pasodintos skiepytos alyvos prie gyvenamo namo J. Janonio 2. Alyvas sodino šviesios atminties žmogus.Mes jas saugojom ,kaip žmogaus prisiminimą. Sugalvojo ir nupjovė , nepaklausė, o kelmus paliko.Ar tai žmogiška?

 8. ADELE parašė:

  O TUOS MEDZIUS ,PRIE NAMO BALKONU KUR NUPJOVE KAS SAKNYS ISRAUS,NES DABAR DAR GRAZIAU ,KRUMAI ISVESEJO

Comments are closed.

scroll to top