Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

„Širvintų kraštas“ gavo skaitytojos laišką ir kelias nuotraukas, kurias ji užfiksavo Širvintų mieste.

Gerbiama Redakcija, esu vilnietė, bet dažnai būnu Širvintose, nes čia atsikėlė gyventi mano mama pensininkė. Nutariau jums parašyti, nes šiandien mane labai sujaudino tai, ką pamačiau keliaudama į stotį prie mokyklos (ji – prie upelio).

Jau anksčiau išgyvenau, kai buvo iškirstos alyvos palei mokyklos tvorą, kurios taip džiugindavo kiekvieną pavasarį. O šiandien sukrėtė sužymėti kirtimui gražūs brandūs medžiai netoliese, vieninteliai daugiabučių kieme. Negi širvintiškiai tik abejingai stebės, kaip jų kiemas virs plyne? Negi galima tiesiog imti ir nukirsti tvirtus medžius, kurie juk tapo jų gyvenimo dalimi?

Netoli jūsų redakcijos yra kitas kiemas prie vaikų darželio ir to išpuoselėto skverelio su žaidimų aikštele. Tame kieme yra du dailūs aukšti medžiai, po kurių laja žmonės mėgo sėdėti, nes pastatyti suoliukai. Jie taip pat pažymėti kryžiais. Juk tai ne želdinių „tvarkymas“, o žmonių gyvenimo genėjimas. Negi negalima to sustabdyti? Nesuvokiama, kam reikėjo nukirsti sveikus medžius prie upės, kurie buvo taip poetiškai sumerkę į ją šakas, teikė pakrantei žavesio. Kad geriau matytųsi mediniai briedžiai? Taip atveriamas grožis ar trypiama mūsų siela?

Gal laikraštis galėtų apie tai parašyti? Pridedu kelis mobiliuoju telefonu padarytus kadrus su tais medžiais. Prašau, nebūkite abejingi.

Asta“

Redakcija kreipėsi į Širvintų rajono savivaldybės administraciją prašydama pakomentuoti skaitytojos pastabas dėl medžių Širvintose kirtimo. Gavome Savivaldybės administracijos atsakymą į skaitytojos laišką:

Pirma, alyvos prie Širvintų pradinės mokyklos buvo iškirstos dėl to, kad buvo peraugusios ir apleistos, sudarė netvarkos įspūdį. Dabar jos atžels, alyvas reikės nuolat formuoti, kad jos neatrodytų kaip buvę savaiminio augimo krūmai.

Antra, trys kirtimui pažymėti žilvičiai auga virš inžinerinių tinklų. Savo šaknimis jie jau ne vieną kartą buvo užkimšę vamzdžius bei šulinius, dviejų daugiabučių namų rūsiai buvo užtvindyti nuotekomis.

Trečia, prie namo, esančio adresu Mindaugo g. 21, augo šaltalankiai. Jie virsdavo, nulūžusios šakos apdaužydavo šalia stovinčius automobilius, nesaugu buvo ir patiems gyventojams, ypač kieme žaidžiantiems vaikams.

Ketvirta, Jūsų minėtame „Briedžių take“ želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija 2018 m. nusprendė likviduoti ligotus ir per tankiai augančius medžius, kad būtų sudarytos sąlygos mechanizuotai priežiūrai. Taip pat buvo svarbu parengti žemės plotus plenerams 2018-2023 m. Dauguma ten augusių medžių nėra saugomi dėl savo rūšies.“

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Jau parašė:

  Kaip pažiūri ir gyventi nesinori

 • as parašė:

  o tu brangioji jei taip pergyveni uz sirvintas ar nors viena medeli pasodinai

 • birute parašė:

  kodel idejai ponia nuotrauka medziu dalies kamieno o ne viso sutrunijusio ir iskrypusio medzio,kazkaip man atrodo kad cia sarpausko rasliava o ne ponios is vilniaus

 • Sirvintiske parašė:

  Paziuret uztenka i Seiniaus aleja…Taip gera budavo po savom lietuviskom liepom pavesyje buti, eit, o dabar kazkokie kiparisai sukisti, kurie gyvenime ten nei uzaugs nei ka pagrazins….

 • kaimietis parašė:

  Kol buvo medžiai tai nors nesimatė tų basių „briedžių“, o dabar išlindo baidyklės ir bjauroja pakrantę

 • Anonimas parašė:

  Reikia medziu – eikit i miska paziureti.

 • Janina 2019-04-05 parašė:

  Aš irgi ta pačia tema.Kam užkliuvo pasodintos skiepytos alyvos prie gyvenamo namo J. Janonio 2. Alyvas sodino šviesios atminties žmogus.Mes jas saugojom ,kaip žmogaus prisiminimą. Sugalvojo ir nupjovė , nepaklausė, o kelmus paliko.Ar tai žmogiška?

 • ADELE parašė:

  O TUOS MEDZIUS ,PRIE NAMO BALKONU KUR NUPJOVE KAS SAKNYS ISRAUS,NES DABAR DAR GRAZIAU ,KRUMAI ISVESEJO

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Informacija iš naujausio numerio: Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis

Šiluma atpigo

Norite priduoti senas padangas kito žmogaus vardu? Pasirūpinkite įgaliojimu

Privačių miškų aktualijos

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai

Dyzeliniai automobiliai vis dar dominuoja rajono keliuose

Pranešimas spaudai: VMI skelbia pajamų deklaravimo startą

Širvintų įkrovimo stotelė nematoma elektromobilių vartotojams

Informacija skaitytojams!

KONKURSAS!

Apklausa

Kurio Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario mažiausiai pasigesite (galite pažymėti iki 5 pavardžių).

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Nuorodos